ABC Chemistry

Добірка безкоштовних повнотекстових рецензованих журналів з хімії англійською мовою. Архів поділений на 2 частини, одна частина – журнали, які в постійному вільному повнотекстовому доступі, інша – журнали в тестовому доступі. Окремо представлено список журналів російською мовою.

Academicjournals

Повнотекстові англомовні наукові журнали з медичних, соціальних, біологічних, фізичних, юридичних наук, мистецтва та освіти.

AEAweb

Інформаційні ресурси Американської економічної асоціації. Індексує понад 750 журналів економічної тематики.

arXiv

Найпопулярніший відкритий архів рефератів та повних текстів наукових публікацій, створений на базі бібліотеки Корнельського університету. Містить публікації з фізики, математики, комп'ютерних наук, біології, фінансів та статистики.

BASE

Одна з найпотужніших систем пошуку академічних ресурсів відкритого доступу (OAI-PMH), представлених в Інтернеті, що підтримується бібліотекою університету Білефельда. Більш ніж 53 млн. документів з різної тематики.

BioMed Central

База наукових журналів з медицини.

Chemindustry

Пошукова ситема в галузі хімічної промисловості та суміжних з нею галузей. Надає доступ до катологу веб-сайтів (близько 45 тис. організацій), бази даних журнальних статей у вільному доступі, матеріалів, звітів та досліджень ринку хімічної промисловості, останніх наукових новин.

CiteSeerX

Пошукова система та цифрова бібліотека наукової літератури в галузі комп’ютерних наук та інформатики. Містить наукометричний апарат для аналізу цитування (Autonomous Citation Indexing - ACI).

Cogprints

Cognitive Sciences E-Print Archive – відкритий репозитарій з когнітивних наук: психологія, лінгвістика, комп'ютерні науки, філософія, біологія тощо, починаючи з 1950 р.

Directory of Open Access Books (DOAB)

Директорія книг відкритого доступу авторитетних іноземних видавництв.

Directory of Open Access Journals (DOAJ)

Каталог журналів відкритого доступу, створений за грантами благодійних фондів у 2002 році та підтримується науковою бібліотекою університету м. Лунд (Швеція). Збірка журналів відкритого доступу базується на фінансовій моделі, яка передбачає безоплатність доступу до інформаційних ресурсів для користувачів і відповідає Будапештській ініціативі відкритого доступу (Budapest Open Access Initiative). В колекції понад 8 тис. назв журналів. Система є відкритою для розміщення наукових періодичних видань, які відповідають опублікованим стандартам системи.

E-Books Directory

Каталог електронних книг, документів, лекцій з усіх галузей наук з можливістю додавати власні книги, коментарі до вже розміщених публікацій.

EconPapers

Колекція матеріалів економічного напрямку: статті з журналів (490 тис., з них близько 430 тис. – у вільному доступі), книги (6 тис., з них близько 1,5 тис. – у вільному доступі), програмне забезпечення.

E-Journals.org

База посилань на сайти електронних журналів світу (релігія, медицина, соціологія, історія, економіка тощо).

Electronic Journals Library

Колекція електронних академічних журналів. Нараховує понад 64 тис. назв, з них у безкоштовному доступі – 29 тис.

ELibUkr

З 22 січня 2010 року Сумський державний університет є учасником Проекту, його мета – розширення доступу до світових інформаційних ресурсів. В рамках Проекту реалізований доступ до наступних підписних баз даних в університетах-учасника. Доступ до текстів статей з цих баз даних є можливим з допомогою «Електронної доставки» через координатора Проекта СумГУ Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

E-LIS

Найбільший міжнародний відкритий електронний архів з бібліотекознавства та інформаційних наук.

Elsevier

Журнали відкритого доступу від видавництва Elsevier.

Europeana

Європейська цифрова бібліотека – інтернет-портал, який надає доступ до мільйонів текстів, аудіо, відео та інших оцифрованих об'єктів від провідних європейських бібліотек, музеїв, архівів та інших організацій. Започаткований у 2008 році під егідою Єврокомісії на базі Національної бібліотеки Нідерландів.

EZB

Elektronische Zeitschriftenbibliothek – реферативно-повнотекстова база даних електронних журналів при бібліотеці університету Регенсбурга з різних галузей знань.

FindArticles

Сервіс пошуку (діє від 1998 р.) у понад 300 світових журналів та видань в галузі управління, економіки, інформатики, техніки, освіти, спорту, мистецтва тощо.

FreeFullPDF

Розробка компанії KnowMade SARL. Надає доступ до більш ніж 80 млн наукових статей, патентів у вільному доступі в галузі медицини, біології, хімії, фізики, матеріалознавства та економіки. Глибина архіву - 10 років.

Getty Publications Virtual Library

Видання з мистецтва, історії, археології, архітектури і гуманітарних наук. Книги доступні для читання онлайн та для завантаження у PDF-форматі.

Google Book Search

Повнотекстовий пошук серед мільйонів книг з найбільших бібліотек світу.

Google Scholar

Повнотекстовий пошук наукової літератури (рецензовані статті, дисертації, книги, реферати, звіти тощо) у різних галузях знань.

Gooru

Безкоштовна освітня пошукова система, яка об'єднує веб-ресурси для навчання. Gooru сканує та індексує освітні сайти і представляє їх у різних відповідних категоріях для швидкого пошуку та використання. Є можливість додавати власні матеріали до колекцій. Можна використовувати Gooru для пошуку колекцій мультимедійних ресурсів: електронних підручників, відео, ігор та вікторин, створених викладачами. Детальніше про систему.

Harvard University

Освітні ресурси Гарвардського університету.

Hindawi

Пошук серед більш ніж 200 рецензованих наукових журналів відкритого доступу з інженерії, математики, фізики, хімії, комп'ютерних наук, біології, медицини та ін. видавничої корпорації Hindawi.

IDEAS

База даних з економічних наук університету штату Коннектикут. Містить посилання на більш ніж 300 000 робіт, з них 200 000 – повнотекстові.

Ingentaconnect

Багатогалузева реферативна база даних (хімія, фізика, комп'ютерні науки, математика, біологія, медицина, економіка, соціальні науки та ін.) пропонує доступ до 4,5 млн. статей з 13,5 тис. наукових журналів таких відомих видавців, як Elsevier, Springer, IOP Publishing, Taylor and Francis, NPG та ін.

InTech

Видавець наукових книг та журналів відкритого доступу з різних галузей знань (STM – Science, Technology and medicine: Наука, Технологія та Медицина). На червень 2011 р. – це більш ніж 430 книг та 4 наукових журнали.

Ipl2(Internet Public Library)

Пошуковий портал, що містить посилання на англомовні сайти різної тематики: наука та технологія, соціальні науки, бізнес та економіка, комп’ютер та інтернет, культура та мистецтво та ін.

Journals4Free

Портал академічних журналів відкритого доступу (понад 7 000). Пошук можна здійснювати за категоріями, мовою чи присутністю в базах даних: Scopus,PubMed, ISI Master.

JournalTOCs Discovery Service

Cервіс пошуку актуальної наукової інформації. Пошук здійснюється у назвах та змісті авторитетних наукових комерційних журналів та журналів вільного доступу (понад 15 тисяч назв журналів). JournalTOCs індексує статті одразу, як тільки вони з’являються в мережі.

J-STAGE

Japan Science and Technology Information Aggregator, Electronic - японський портал наукової інформації, який надає доступ до понад 740 наукових журналів, близько 360 тис. статей з різних галузей знань.

JSTOR

Електронна колекція журналу "Jstor". 6% загальної кількості матеріалів колекції – у вільному доступі (до 1923 року – матеріали, опубліковані в США; до 1870 року – інші матеріали). Журнал містить наукові матеріали з математики, економіки, політики, гуманітарних наук тощо. Вільнодоступна ретроколекція нараховує понад 500 тис. публікацій.

OA publishing at Nicolaus Copernicus University

Періодичні видання університету Миколи Коперника (Польща).

OAIster

Об’єднаний каталог у рамках проекту всесвітньої бібліотечної організації OCLC, який представляє відкриті цифрові архіви (OAI-PMH) з усього світу.

OAPEN

Open Access Publishing in European Networks – міжнародний проект відкритого доступу до монографій в галузі гуманітарних та соціальних наук.

Open Educational Resources

Відкриті освітні ресурси світу.

Open J-Gate

Одна з найбільших світових баз даних відкритого доступу. Містить посилання на повні тексти більше 1 млн. журнальних статей з майже 9 тис. наукових журналів (6020 з яких рецензовані), з різних галузей знань. Розробка індійської фірми Informatics.

Open Knowledge Repository

Публікації Світового банку.

Open Yale Courses

Лекції та інші матеріали з дисциплін гуманітарних, суспільних та природничих наук.

OpenDOAR

The Directory of Open Access Repositories – пошук наукової інформації у відкритих репозитаріях у всьому світі, який підтримується службою SHERPA Університету Ноттінгема.

OSTI

Office of Scientific & Technical Informational – портал, який підтримується U.S. Department of Energy (DOE), що забезпечує доступ до різноманітної наукової інформації: документів, патентів, проектів, конференцій і т.п., переважно в галузі енергетики.

Periodica Polytechnica

Наукові періодичні видання Будапештського університету технології та економіки.

PLoS

Public Library of Science – сім англомовних наукових журналів з медицини, біології, екології, математики, комп'ютерних наук, хімії та ін. у відкритому доступі.

PM World Library

Онлайновий глобальний ресурс з програмного та проектного менеджменту. Для повнотекстового доступу необхідна реєстрація.

Princeton University

Освітні матеріали Принстонського університету (США).

RePEc

Research Papers in Economics – відкрита реферативна база даних з економіки, що містить робочі документи, журнальні статті, книги, компоненти програмного забезпечення та ін.

ROAR

Registry of Open Access Repositories – реєстр усіх репозитаріїв та інших джерел відкритої інформації в усьому світі.

SciGuide

Електронний навігатор зарубіжних наукових електронних ресурсів відкритого доступу в Інтернеті. Навігатор сприяє пошуку якісних наукових ресурсів світового рівня.

SCISEARCH

Одна з найбільших мультидисциплінарних наукових баз даних – міжнародний покажчик літератури, що охоплює майже кожну предметну область науки, технології та біомедицини. База даних містить бібліографічну інформацію та цитовані посилання з понад 5000 наукових, технічних й медичних журналів.

Socionet

Науково-освітня соціальна мережа Соціонет інтегрує інформацію з безлічі серверів, що належать російським і закордонним науковим і освітнім організаціям, які беруть участь у міжнародних ініціативах RePEc і Open Archives Initiative.

Springer & Kluwer Academic Journal Searching

Springer & Kluwer Academic Journal Searching – реферативно-бібліографічна база, що містить понад 1200 журналів видавництва Springer та Kluwer. Також сюди входить 300 періодичних видань з суспільних наук (дисциплінарні колекції: Business & Management, Economics, Education, Humanities, Law, Philosophy, Psychology, Social Sciences, Statistics). Серед журналів, що містить даний ресурс, такі відомі, як Economic Theory, Public Choice, Theory and Society, Journal of Population Economics, Journal of Cultural Economics, Crime, Law and Social Change і т.д. За більшістю видань є доступним досить глибокий архів.

Springer_books

Книги міжнародного наукового видавництва Springer.

Springer_journals

Повнотекстові журнали міжнародного наукового видавництва Springer з медичних, соціальних, фізичних, технічних наук англійською мовою.

The OpenCourseWare Consortium

Освітні ресурси Масачусетського Технологічного інституту (Massachusetts Institute of Technology (MIT).

UNESCO Documents and Publications

Бібліографічні записи і повні тексти документів, публікацій та періодичних видань ЮНЕСКО, 1945 р. - теперішній час.

VideoLectures.Net

Колекція високоякісних відеолекцій світу.

World lecture project

Відеобібліотека відеолекцій світу. Міжнародна навчальна мережа.

WorldWideScience.org

Глобальна наукова пошукова система, яка здійснює пошук інформації з різної тематики у національних та міжнародних наукових БД та порталах.

Інтернет-архів Нобелевської премії

Все про Нобелевську премію та її лауреатів.

Научная периодика Украины

Доступ до повних текстів 1 139 журналів й збірників наукових праць. Ресурс НБУВ України.

Открытый гуманитарный архив "АНТРОПОС"

Архів засновний Центром гуманітарних досліджень Львівського національного університета імені Івана Франка 2007 року при підтримці Міжнародного фонду «Відродження». Він відкритий для чинних спільнот, інститутів і окремих дослідників, готових розміщувати для внутрішнього зберігання й доступу власні наукові монографії, статті, рецензії, огляди, вихідні матеріали й бази даних, музейно-архівні колекції, дослідницькі й культурні проекти, навчальні матеріали, презентації, каталоги та бібліографії.

Периодика НАН Украины

Загальноакадемічний портал наукової періодики. Доступ до 83 журналів НАН України. Ресурс НБУВ України.

Электронные архивы Украины

Чинні відкриті е-архіви в інститутах України.