20 травня 2022 року в Міністерстві освіти і науки України відбувся онлайн-захід «Наука у воєнний час: інноваційний і технологічний розвиток для здобуття Перемоги і відновлення України», присвячений Дню науки,

за участі Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета, представників МОН, Президента Національної академії наук України А. Загороднього, виконавчої директорки Національного фонду досліджень України О. Полоцької та провідних вчених України. До участі в заході долучилася й Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв, зокрема в.о. проректора з наукової роботи й міжнародних зв’язків доктор культурології Ж. Денисюк.
Метою заходу стало привернення уваги громадськості в Україні до користі науки в такий непростий для України час та необхідність представлення потреби взаємодії між наукою, державою та бізнесом, зосередження уваги на здобутках та досягненнях науки під час військової агресії рф, актуалізції нових викликів і завдань для сучасної науки.
Спікери дискусії – В. Павліков (доктор технічних наук, професор, проректор з наукової роботи Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут»), О. Крукевич, в.о. керівника експертної групи з питань розвитку інновацій МОН України, Г. Мозолевич, керівник експертної групи з питань інтеграції до Європейського Дослідницького Простору МОН України, Р. Небесний, доктор технічних наук, начальник науково-дослідної частини Національного університету «Львівська політехніка», О. Ващук, доктор юридичних наук, доцент, професор кафедри криміналістики Національного університету «Одеська юридична академія» представили наукові напрацювання і розробки передвоєнного і воєнного часу, а також акцентували увагу на викликах, з якими зіштовхується наука у воєнний час, необхідності підвищення інформованості громадськості про роль науки та інновацій для підтримки економіки під час воєнного стану, заохочення бізнесу в інтересах спільного використання наукових досягнень різними стейкхолдерами, актуалізували потребу використання досягнень науки для відновлення та розвитку економіки України, обговорили вплив підтримки міжнародних спільнот. У ході обговорення учасники отримали багато корисної інформації щодо збереження та продовження наукових досліджень у воєнний час, шляхів підтримки та згуртування наукової спільноти України.