14 вересня 2023 року, у рамках реалізації програми «Духовне відновлення культурою», яка передбачає духовне та моральне відновлення діючих військовослужбовців та членів їх сімей на території Національного заповідника «Києво-Печерської Лаври», в Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв відбулася зустріч студентів та викладачів із захисниками Збройних Сил України, які проходять реабілітацію в Лаврі.
Під час зустрічі, звертаючись до студентів, захисники наголосили, що з початком повномасштабної війни не сумнівалися ані миті у необхідності йти захищати свій дім, родину, дітей, свою землю: «Хто, якщо не ми?»
Бійці розповіли студентам про події коли вони перебували у найгарячіших точках запеклого фронту: Бахмут, Авдіївка, Мар`їнка. Тому на питання студентів: «Чи було страшно?» – відповідь однозначна: «Так, було страшно, і часто навіть дуже, особливо в ті миті, коли доводилося надавати першу невідкладну допомогу, рятувати побратимів. Але іншого виходу не маємо, треба тримати позиції, виконувати поставлені завдання».
Затамувавши подих, студенти слухали свідчення живої історії. У розповіді військовослужбовців присутні могли відчути весь спектр емоцій: біль, гумор, надію, героїзм та незаперечну віру в перемогу. «Ми неодмінно переможемо, адже ми – любимо свою Батьківщину. Ми, українці, на своїй землі, тому перемога буде за нами, потрібно ще трішки почекати!»
Військовослужбовці відповідали на запитання, які цікавили студентів і викладачів, зокрема обговорили важливість бути готовими до різних ситуацій, адже війна в країні, на жаль, ще не закінчилася.
Сподіваємося, свідчення воїнів дали молодому поколінню поштовх для роздумів і дозволили чіткіше усвідомити свою причетність до подій, які відбуваються в Україні.
Зі словами вдячності до військових звернулися: Людмила СТЕПАНЕНКО - перший проректор з науково-педагогічної роботи НАКККіМ, доктор педагогічних наук, доцент, заслужений працівник культури України; Ірина ТРУСОВА – в. о. проректора з науково-педагогічної та виховної роботи НАКККіМ, заслужений працівник культури України; Валентина ДЯЧУК – голова профспілкового комітету НАКККіМ, заслужений працівник культури України; Микола ПАВЛОВ – композитор, аранжувальник, музичний продюсер, старший викладач кафедри звукорежисури та музичного продакшну ІСМ НАКККіМ; Ігор ТЕРЕЩЕНКО - керівник Програми «Духовне відновлення культурою»; Максим ОСТАПЕНКО – в. о. генерального директора Національного заповідника «Києво-Печерська Лавра»; Архімандрит АВРААМІЙ - в. о. намісника Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у складі Православної церкви України.
«Шановні Захисники! Ви – наша гордість, наші батьки, брати, сини та кохані, котрі зі зброєю в руках захищаєте Україну! Ми живемо й будуємо плани на майбутнє тільки завдяки вам. Хай Матір Божа тримає вас під своєю Покровою, аби повернулись до нас живими й принесли на своїх знаменах мир та спокій для всієї України! Ми неодмінно переможемо! Щиро дякуємо вам за все!» - зазначила Ірина ТРУСОВА.
Програма «Духовне відновлення культурою» реалізується Національним заповідником «Києво-Печерська Лавра» за підтримки: Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерства оборони України, Благодійного Фонду «Українська Лавра».
Дякуємо партнерам за співпрацю: Службі військового капеланства Збройних Сил України Апарату Головнокомандувач ЗСУ, Мережі затишних ресторанів «Варенична Катюша».
Щиро дякуємо всім Захисникам України за те, що вони роблять для нас! Слава Україні! Героям Слава!




