4 листопада 2022 р. студенти кафедри арт-менеджменту та івент-технологій в рамках предмету СММ-практика відвідали екскурсію до Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського. Уявіть собі,  ще зовсім нещодавно бібліотека входила до 10 найпотужніших бібліотек світу!

Нині ж - у 20-ку. Фонди бібліотеки складають майже 16 млн.одиниць рукописних і друкованих матеріалів світової культурологічної, мистецької і наукової спадщини. Наприклад, тут зберігаються:

· «Ассиро-вавилонські таблиці», написані клинописом ще в 3 тис.до н.е.

· «Київські глаголичні листки» Х століття, одна з найдавніших глаголичних пам'яток старослов`янської писемності.

· "Авторські Зошити» Григорія Сковороди. До речі, український мислитель неабияк розбирався у винах, був членом «Комісії для закупки угорських вин», перевагу віддавав – токайським винам. А ще філософ Сковорода мав дуже гарний почерк.

Якщо хочете побачити колекцію дюрерівських гравюр – welcome до Бібліотеки. Тут і оригінальна графіка, і плакатне мистецтво, і образотворчі рідкісні рукописи. Для шанувальників музичного мистецтва тут зберігаються музичні рукописи талановитих сучасників братів Розумовських. До речі, саме завдяки цій знахідці був відкритий для світу видатний композитор Максим Березовський.

Ну і як не згадати один з символів української державності – «Пересопницьке Євангеліє», написане староукраїнською мовою у 1561 році. Саме з цим Євангелієм Президенти України складають присягу на вірність українському народові.

І якщо ще 20 років тому до Бібліотеки ім. В.Вернадського могли потрапити тільки обрані)) – науковці й державні діячі, нині бібліотка має статус публічної і тому відкрита для кожного громадянина України.

Студенти НАКККіМ зізналися, що не очікували настільки цікавої розповіді. Тож щиро дякували співробітникам за теплу зустріч.