Саме в ці дні під час Революції гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піка.  Понад 100 протестувальників загинули від вогнепальних поранень, віддавши своє життя за ідеали демократії та права і свободи українців. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську незалежність – до Небесної Сотні.

«Надзвичайно важливо, особливо під час війни, не забувати те, з чого все починалось. Бо це фактично була перша битва російсько-української війни. Це була битва за наші цінності, за європейське майбутнє, за свободу. Вшанування героїв Небесної Сотні й тих наративів, які заклав Майдан, – це те, що стоїть упоперек горла російським авторитарним лідерам», – відзначив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
Звання Героїв Небесної Сотні посмертно отримали 105 українців. Різні за соціальним статусом і професіями, різної національності, але єдині в прагненні справедливості й свободи для кожного українця! Наймолодшому з них Назарію Войтовичу було всього 17 років, найстаршому - Іванові Наконечному - було 82.

 Вічна пам`ять Героям!