22-23 вересня 2022 року у Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» відбулась сьома міжнародна науково-практична конференція «Музеї та реставрація у контексті збереження культурної спадщини: актуальні виклики сучасності».

Організаторами та партнерами виступили Асоціація реставраторів України, Національний заповідник «Києво-Печерська лавра», Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв, Міжнародний центр вивчення питань збереження та відновлення культурних цінностей в Україні (ІССRОМ).
На відкритті конференції з музичним привітанням виступила Попович Марія, провідний концертмейстер та старший викладач кафедри академічного і естрадного вокалу та звукорежисури, Інституту сучасного мистецтва Національної Академії керівних кадрів культури і мистецтв.
Вітальне слово мали:
Ростислав Карандєєв, перший заступник Міністра культури та інформаційної політики України;
Олександр Рудник, в.о. генерального директора Національного заповідника "Києво-Печерська лавра";
Степаненко Людмила, перший проректор з науково-педагогічної роботи Національної Академії керівних кадрів культури і мистецтв;
Юрій Вакуленко, віце президент Національної Академії мистецтв України.
Конференція розглянула теоретичні, методичні, науково-практичні проблеми музейної справи, збереження, консервації, реставрації, експертизи пам’яток історії та культури. В ній взяли участь очно та у форматі онлайн-конференції понад 40 провідних фахівців музейної та реставраційної справи України, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Республіки Казахстан, Сакартвело, Чеської Республіки.
За програмою конференції заслухані доповіді та повідомлення музейних працівників, зберігачів фондів, науковців, художників-реставраторів з національних та державних музеїв та заповідників, реставраційних центрів, вищих навчальних закладів, науково-дослідних установ. Тематика доповідей актуальна, як ніколи. Після руйнації пам’яток культурної спадщини під час воєнних дій, постає проблема обліку музейних колекцій, реставрації та консервації музейних предметів та об’єктів культурної спадщини. Музейники та реставратори мають бути готові до викликів сучасності.