ФЕСТИВАЛЬ «АЗБУКОВЕ КОРОЛІВСТВО МАГІВ І ЯНГОЛІВ»

18 - 21 жовтня 2018 р.
запрошуємо на Фестиваль
«Азбукове Королівство Магів і Янголів»
Шафландія

Наш Фестиваль готує вам низку приємних несподіванок: цьогоріч він стане не тільки простором свободи, цікавих майстер-класів, презентацій, дружніх балачок і дозвілля, а й місцем для генерації нових задумів та обміну досвідом. Кожен присутній зможе стати учасником чогось незвичайного, адже паралельно з повсякденним життям є чарівні світи, ще не відкриті таємниці, дивовижні простори, фантастичні реальності, в які можна поринути, обравши будь-яку книжку з шафи.

Програма Фестивалю у форматі PDF

Упродовж чотирьох днів фестивалю у музеї відбуватимуться:

• Відкриття виставки «Ілюстрація. Українське ретро» на основі художніх робіт з колекції музею, створених класиками української книжкової ілюстрації: Юрієм Чаришніковим, Григорієм та Сергієм Якутовичами, Марією Котляревською, Надією Лопуховою, Василем Чебаником, Юрієм Северином та ін.
  • Відкриття виставки «Подорож у казку», присвяченої Шарлю Перро та Жулю Верну. В експозиції буде представлено художні роботи, зокрема Катерини Штанко, та видання з колекції музею, а також роботи учнів дитячих художніх студій під керівництвом Тамари Романової та Лариси Пономаренко.
  • Презентація видання «Український народний орнамент Ольги Петрівни Косач», створеного у межах проекту "Вишивка етнографічна: “Украинский народный орнамент: вышивки, ткани, писанки” О.П.Косачева, Киев, 1876” (авторка та організаторка проекту Тетяна Серебреннікова). Саме в Музеї книги і друкарства України у 2015 році розпочалися публічні заходи проекту, коли всі охочі мали змогу побачити відтворені аркуші та навчитись вишивати, ткати, писати писанки.
  • Майстер-клас "Оздоблення сучасного одягу ручною вишивкою за схемами Ольги Петрівни Косач (Олени Пчілки)". Проводить ZETA atelier.
  • Майстер-клас з виготовлення паперових капелюхів казкових персонажів з Тамарою Романовою, на якому відвідувачі дізнаються, як створювати об'ємні капелюхи зі звичайного паперового кола, і матимуть можливість навчитись прикрашати їх елементами свого власного дизайну.
  • Зустрічі з українськими письменниками: Зіркою Мензатюк, Галиною Кирпою, Сашком Дерманським, Андрієм Кокотюхою, Галиною Малик, Оленою Горобець, Аліною Штефан, Лесею Ворониною, Олею Русіною та ін., а також презентації нових дитячих книжок від Видавництва Старого Лева, А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, «Видавництво», «Веселка», «Знання», «Наірі», «Мамине сонечко», «Ранок».
  • Майстер-клас «Театр тіней» від Музею театрального, музичного та кіномистецтва України.
  • середньовічні танці та виступ від ансамблю стародавньої музики «Хорея Козацька», що виконує музику Середньовіччя, Ренесансу, бароко, класицизму, романтизму та окремі сучасні твори. Керівник – Заслужений артист України Тарас Компаніченко.
  • "Шафландія або Гардеробні таємниці історії" від Ірени Погоржельської - наукової співробітниці реставраційної лабораторії ДП ОАСУ, яка досліджує та реконструює одяг доби бароко на теренах України.
  • Майстер-класи з ручного виготовлення паперу «Музейна папірня», каліграфії «Скрипторій», декоративного оздоблення книги «Мармурування», «Ґраттаж», «Креативна книга», «Таємниці давніх книжок», інтерактивне читання «Жива казка» та ін.

АКЦІЇ ВПРОДОВЖ УСЬОГО ДНЯ

• Квест «У пошуках музейних скарбів» - допоможи віднайти сховані злим чаклуном експонати. Квест розрахований для дітей різних вікових категорій (5-9 років, 9-12 років та від 12 років)
  • Гра «Розпізнай герби друкарів України»
  • Гра «Підбери назву професії творців старовинної книги»
  • Гра «Меморі» для дорослих і дітей
  • Майстер-клас «Лаврська друкарня» від Олександра Рачковського. Ви отримаєте можливість не тільки побачити, як друкували в давнину зі спеціальних друкарських форм на верстаті, але й власноруч зробити відбиток
  • Майстер-клас «Аквагрим» проводять Ірина Боса та Аліса Шрамко.
  • Майстер-клас «Інтролігаторська майстерня». Про особливості виготовлення окладів та оправ до видань розповість Олег Будзан (крім четверга і неділі)

Вартість денного вхідного квитка:

• дорослий – 50 грн;
  • дитячий – 10 грн.

Музей розташований на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника за адресою: вул. Лаврська 9, корп. 9.
Тел. (044) 280-6623, 280-7976

Відділ кадрів та документозабезпечення: