15 березня в Інституті дизайну та реклами на кафедрі дизайну середовища відбулась відкрита лекція з дисципліни «Дизайн архітектурного середовища» для студентів четвертого курсу групи БДЗ-12-7. Тема лекції – «Модернізація архітектурного середовища. Дизайн складних об’єктів». Лекцію провів доцент кафедри дизайну середовища, кандидат архітектури Сергій Олександрович Царенко.

Під час лекції студенти та викладачі з інтересом ознайомились з теоретичними засадами типології, дослідження та проектування об'єктів архітектурного середовища і практичними аспектами дизайнерської композиції, зокрема, на авторському прикладі складного об’єкта, науковим розробленням якого керував лектор, – з проекту реставрації та реабілітації пам'ятки археології і архітектури національного значення «Скельний монастир ХІ–ХІХ століть» у с. Лядова Могилів-Подільського району Вінницької області. Основним передпроєктним дослідженням цього об’єкта культурної спадщини і ландшафту, що пристосовується для чоловічого монастиря, стала Лядівська археологічна експедиція Інституту археології НАН України (2012 р.), яка завдяки унікальним знахідкам підтвердила вірогідний безпосередній зв'язок цієї обителі з діяльністю Св. Антонія Печерського.