13-27 жовтня в арт-просторі Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв до Дня Українського козацтва і Дня Захисника України триває фотовиставка/шоу українських автентичних костюмів «МАГІЯ БЕЗСМЕРТНОЇ ФОТОГРАФІЇ та УКРАЇНСЬКИХ НАРОДНИХ КОСТЮМІВ».

Водночас, 17 жовтня, в рамках Дня відкритих дверей в Інституті дизайну та реклами відбулося яскраве дефіле в унікальних українських костюмах. Учасники пройшлись подвір’ям Академії та стежками Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Приміряв на себе образ козака і вдягнув український стрій і директор Інституту дизайну та реклами Борис Павлович Андресюк:

- Це, справді, унікальні речі, що відображають нашу історію та культуру, несуть в собі дух минулого та демонструють наш код національної ідентичності!

Автором проекту Ukrainian Beauty Галиною Совенко-Шевердіною проводились численні експерименти по зйомці українських костюмів на плівку та на скло за ранніми класичними фототехнологіями. Результати цих зйомок на скло будуть представлені на фотовиставці. Оригінали Сергія Лебедєва та надруковані роботи Сергія Познанського.

Зворушує прозора глибина срібних відбитків, відсутність історичних ляпів, досконалість костюмів пані Олени Скрипки, Мили Вишиванки, Андрія Паславського.

Сам фольклор є вершиною культурного айсберга, а зображення костюмів сріблом на склі не залишить відвідувачів, вчених, культурологів, етнографів, фотографів, істориків та митців байдужими.

Довідково

Костюми з приватних колекцій – Олени Скрипки, Мили Вишиванки та Андрія Паславського (Україна)

Представлені фотоработи – Сергія Лебедєва, Сергія Познанського та Андрія Головахи (Україна)

Art-directeur & Producer проекту Ukrainian Beauty:

Галина Совенко-Шевердіна (Украіна)

Куратор фотоекспозиції:

Валерій Лещинський (Украіна)

Партнери:

Національна спілка фотохудожників України

ART - об'єднання «Kyivphotos-Hall 2012»

Український Центр Фотомистецтва

Київська Школа Фотографії