21 жовтня в Інституті дизайну та реклами відбулась відкрита лекція-діалог про академічну доброчесність. Лектором-модератором стала Хіміч Ярослава Олегівна, канд. іст. наук, доцент, заступниця директора Інституту дизайну та реклами, доцент кафедри культурології та міжкультурних комунікацій. На лекції, крім здобувачів вищої освіти спеціальності 022 «Дизайн», були присутні представники студентського самоврядування НАКККіМ та викладачі Кафедри графічного дизайну.

Розпочалась лекція з перегляду відеоролику «Академічна доброчесність» (виробництво: PIN production, 2016). Саме цей анімаційний ролик став основою для початку діалогу про академічну доброчесність, її основоположні принципи та мотиватори до дотримання норм академічної доброчесності.
В продовжені діалогу були розглянути основні нормативні документи що визначають «Академічну доброчесність» та регламентують діяльність учасників освітнього процесу щодо її дотримання. Зокрема - Кодекс академічної доброчесності НАКККіМ.
Ярослава Хіміч пропонувала студентам певні неоднозначні ситуації, що можуть відбуватися в процесі навчання та спільно з ними визначала, чи є описані дії – академічно доброчесними чи, навпаки - її порушенням.
Окрему увагу було приділено питанню запобігання плагіату у навчально-наукових роботах. Розглядаючи питання академічної доброчесності в контексті навчальної дисципліни «Інформаційна культура» лекторка наочно продемонструвала важливість вмінь працювати з інформацією- здійснювати її адекватний пошук, використовувати авторитетні, а не «піратські» ресурси та джерела, вміти їх цитувати, аналізувати, робити посилання.
Наприкінці зустрічі, Ярослава Хіміч подякувала студентам за небайдужість та активність і висловила сподівання, що культура академічної доброчесності як і інформаційна культура викладачів та здобувачів вищої освіти Інституту дизайну та реклами НАКККіМ сприятимуть високому рівню якості освіти.