28 грудня 2020 р. Предстоятель Української Православної Церкви, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій нагородив орденом УПЦ преподобного Нестора Літописця І ступеня (за № 112) професора кафедри арт-менеджменту та івент-технологій, доктора історичних наук Дмитра Вєдєнєєва.

Згідно із статуту, орден преподобного Нестора Літописця встановлено для нагородження журналістів, письменників, поетів та освітян за «особистий внесок у видавничу, церковно-літературну та письменницьку діяльність, а також за поширення світлих ідеалів Православ'я в суспільно-політичному житті України».
Д.Вєдєнєєв є відомим дослідником драматичної долі Православ’я у ХХ столітті, переслідувань й незаконних репресій проти Церкви та інших маловідомих сторінок минулого православної та інших конфесій в Україні. На основі щойно розсекречених документів ОГПУ-НКВД-КГБ істориком видано монографії «Лікар і архіпастир: діяльність святителя Луки Кримського в контексті історії медицини і церковно-державних відносин у СРСР», «Атеисты в мундирах: советские спецслужбы и религиозная сфера Украины», десятки статей, присвячених складним проблемам історії державно-церковних відносин в Україні. Будучи заступником директора Українського інституту національної пам'яті (2010–2014 рр.), займався підготовкою «Каталогу зруйнованих храмів і монастирів України» (К., 2013).