Колектив Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв вітає своїх друзів, партнерів, увесь склад Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника із 94 річницею з дня заснування.

Нехай буде невичерпним джерело вашої творчості та енергії, вашого професіоналізму у збагаченні гостей заповідника знаннями, збереженні історичної пам’яті, вихованні духовно багатих, всебічно розвинутих особистостей.

Бажаємо в.о. директора Заповідника, випускнику Академії Олександру Володимировичу Руднику нових досягнень та професійних успіхів на благо української культури.

Довідково:

Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник створений постановою ВУЦВКК та РНК УРСР від 29 вересня 1926 року «Про визнання колишньої Києво-Печерської Лаври за історико-культурний державний заповідник і про перетворення її на Всеукраїнський Музейний городок» на базі Музею культів та побуту, який існував з 1922 р. До складу Заповідника входив комплекс пам’яток культурної спадщини Києво-Печерської Лаври.

Діяльність НКПІКЗ було відновлено відповідно до постанови РНК УРСР від 20 травня 1944 року № 577 «Про відновлення діяльності Державного історико-культурного заповідника «Києво-Печерська Лавра».

В 1990 році архітектурний ансамбль Києво-Печерської Лаври внесений до Списку об’єктів всесвітньої культурної та природної спадщини ЮНЕСКО.

Указом Президента України від 13 березня 1996 року №181/96 «Про надання статусу національного Києво-Печерському державному історико-культурному заповіднику» надано статус національного.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року №83 «Про передачу національних закладів культури до сфери управління Мінкультури», цілісний майновий комплексНКПІКЗпередано до сфери управління Міністерства культури України.