27 жовтня студенти ІУ курсу Інституту дизайну та реклами ознайомилися з новими арт-об'єктами Меморіального центру “Бабин Яр” - аудіовізуальною інсталяцією “Дзеркальне поле” (2020 р.) та інтерактивною інсталяцією “Кристалічна стіна плачу” художниці - концептуалістки Марини Абрамович (2021 р.). Символічна синагога (2021 p.), збудована за проектом швейцарського архітектора Мануеля Герца, є втіленням сучасних тенденцій декоративного монументального мистецтва. 12-метрова будова складається з двох стін і за формою нагадує книгу, яка відкривається і закривається за допомогою спеціальних механізмів. У розкритому вигляді “книга” перетворюється на відкриту дерев'яну синагогу. Її стіни прикрашені зображеннями тварин, рослинними орнаментами та текстами молитв, що повторюють розписи синагог у Західній Україні XVII-XVIII століть, які були знищені під час Голокосту. Ця сучасна синагога стала органічною складовою архітектурно-просторового середовища та пластичним мотивом простору меморіального центру. Студенти ознайомилися з дизайн-проєктом “Курган памяти”, представлений архітектурною берлінською компанією SUB.
Висловлюємо щиру подяку за цікаву і змістовну екскурсію заступнику генерального директора з наукової роботи Національного історико-меморіального заповіднику "Бабин Яр" Ткачуку Андрію Платоновичу!