7 вересня до Академії завітав політичний діяч, перший керівник Служби безпеки України (1991-1994), колишній прем’єр-міністр України (1995-1996), генерал армії, кандидат юридичних наук Євген Кирилович Марчук.

Разом із керівництвом НАКККіМ гість відвідав новостворену арт-галерею та розповів про власне захоплення фотографією та чому цей вид мистецтва є надзвичайно творчим і як розкриває внутрішній світ фотографа.

Виявляється, що ще з юнацьких років і до сьогодні Євген Марчук досить професійно захоплюється фотографією, тому знання предмету направило цю зустріч на високофахове обговорення кожної фотографії з директором Інституту дизайну та реклами Борисом Павловичем Андресюком. Нагадаємо, що в галереї триває персональна фотовиставка, де ввійшли роботи з численних колекцій автора, зроблених протягом останніх трьох років, які охоплюють біля двох десятків країн.

- Я займаюся фотографією із 1952 року, - розповів Євген Марчук. - Тоді ще навіть не було плівкових фотоапаратів, лише касетні. Щоб завжди бути в тренді, передплачував всесвітньо відомий журнал «Фотографія». Довелося вивчити, що ж таке фотооптика, фотохімія, портрет, світло відкрите і студійне. Далі було моє захоплення фотографією як творчістю. Навчаючись в інституті, провів кілька власних фотовиставок.

За словами відомого політичного діяча, фотовиставка – це формат відтворення сучасної історії через творчу особистість, візуалізація твору з коментарем, що є унікальним видом фіксації історії.

- На жаль, у сучасному світі гаджети заганяють нове покоління в індивідуалізацію спілкування із зовнішнім світом. На мій погляд, фотографія - це спілкування з реальністю, яке обов’язково породжує творчий ефект, але якщо фотограф сам фотографує. Це частина творчого відображення конкретної людини світу в його об’єктиві.

Євген Марчук порадив студентам розкривати свій внутрішній світ через творчість, проявляти характер у кожному виді мистецтва й фіксувати яскраві кадри життя, насамперед, у своїй пам’яті.