29 листопада 2022 року о 14.40 в дистанційному форматі відбувся творчий показ акторської групи БСМ-12-20/1 3-го курсу з предмету «Мистецтво ведучого театралізованих заходів» (викладач – професор, Заслужений працівник культури України Матушенко Валерій Борисович). 

Темою показу були обряди українських заручин, які є другим (передостаннім) актом серйозних шлюбних відносин та завжди відбуваються у хаті нареченої у неділю. Роль молодого виконав Осадчий Владислав, а молодої – Калашнік Олеся. Роль весільної свахи, що мали велику популярність в Україні, виконала Нікольська Анастасія. Батьками молодого були: Василенко Ігор та Ворон Владислава. Ролі батьків молодої зіграли: Василенко Ігор (дві ролі, два різних характери) та Бахмат Дарина. Рідних сестер нареченої грали: Шматченко Поліна (середня) та Журба Аліна (молодша). Роль тітки молодої зіграла Бондаренко Олександра, а бабусею була Степнадзе Софія.
Під час показу ми відчули справжній колорит українських заручин, обряди та традиції наших предків, багато з яких не втратили актуальність і сьогодні. Ми побачили дві картини. В першій – прихід весільної свахи вранці до хати молодого та виконання певних обрядодій (биття палицею об отвір дверей, наповнення весільного чобітка для молодої), а у другій картині ми побачили саме обряд заручин в хаті молодої, яке проходить тільки у неділю. Тут було все : прихід «поїзду» молодого до батьків молодої, приміряння чобота, конфлікт з бабусею та тіткою молодої, виконання нареченою усіх вимог свахи і кульмінація обряду у вигляді обміну мідними обручками. У розв’язці дійства молода продемонструвала, що прекрасна хазяйка, приготувавши у печі творожний торт у формі серця. У фіналі пролунали тости батьків молодят, тітки, бабусі та усіх гостей і яскраві українські танці, що означає початок приготувань до обряду українського народного весілля, що обов’язково наступає після закінчення Великого посту (у квітні-травні).
Студенти гарно розкрили свої творчі здібності, існували і творили в запропонованих обставинах та намагалися жити і імпровізувати під час виконання багатьох весільних обрядодій.

Ознайомитись з матеріалами можна за посиланням:
https://m.youtube.com/watch?v=A4o1maPj-vo&ab_channel=ValeriyMatushenko