29 листопада 2022 року о 13.10 в дистанційному форматі відбувся творчий показ акторської групи БСМ-12-20/2 3-го курсу з предмету «Мистецтво ведучого театралізованих заходів» (викладач – професор, Заслужений працівник культури України Матушенко Валерій Борисович). 

Темою показу були обряди українського сватання, які є першим актом серйозних шлюбних відносин та завжди відбуваються у хаті нареченої у четвер. Роль молодого виконав Василенко Ігор, а молодої – Котляр Софія. Роль весільної свахи, що мали велику популярність в Україні, виконала Нестеренко Дарія. Племінницею свахи в даному показі була Дьоришева Наталія. Батьків молодої зіграли : Осадчий Владислав та Сидоренко Поліна. Рідних сестер нареченої грали : Салюк Каріна (середня) та Перова Рената (молодша). Роль хрещеної матері молодої виконала Прилепа Ангеліна, а тітку зіграла Нагайлик Еліза. Дуже характерну роль бабусі молодої, з накладанням прекрасного гриму виконала Кісельнікова Вероніка.
Під час показу ми відчули справжній колорит українського сватання, обряди та традиції наших предків, багато з яких не втратили актуальність і сьогодні. Ми побачили дві картини. В першій – прихід молодого до свахи, а у другій картині ми побачили саме обряд сватання в хаті молодої, яке проходить тільки у четвер. Тут було все : прихід свахи до батьків молодої, конфлікт з виганянням свах, предкульмінаційний момент з паузою і невідомістю чи кохає молода свого хлопця та… колупанням печі молодою, що означає її згоду на шлюб (кульмінація обряду). У фіналі був яскравий виступ бабусі молодої, яка побажала готуватися до зустрічі батьків (обряд Заручин), який теж повинен проходити у хаті молодої, але вже у неділю. Загальний відеомонтаж показу зробила студентка групи Сидоренко Поліна.
Студенти гарно розкрили свої творчі здібності, існували і творили в запропонованих обставинах та намагалися жити і імпровізувати під час виконання багатьох весільних обрядодій.
Показ пройшов яскраво і невимушено. Було цікаво поринути в атмосферу українських весільних обрядових дій.

Ознайомитись з матеріалами можна за посиланням:

https://m.youtube.com/watch?v=PhwBqQoh7YA&ab_channel=PauleSydr