Презентація роману американської письменниці українського походження Ірени Коваль «НЕЗАЗЕМЛЕНІ»

preview

6 жовтня 2017 р. кафедра сценічного та аудіовізуального мистецтваІнституту сучасного мистецтва та кафедра української та іноземних мовІнституту практичної культурології та арт-менеджменту провели презентацію роману американської письменниці українського походження Ірени Коваль «НЕЗАЗЕМЛЕНІ» (автобіографічний роман з назвою в англомовному першоваріанті «Displaced»).

Коротко про автора. Ірена Коваль – за освітою літературознавець, американський філолог, письменниця, драматург, п’єси якої в багатьох номінаціях отримували премію «Київська пектораль». 1969 року закінчила магістратуру Університету штату Конектікут у США, 1970 року отримала сертифікат з французької мови і культури Паризького університету «Сорбон». У 1979 році завершила рік докторських студій (аспірантура) у відділі порівняльних літератур в університеті Норвіч (Велика Британія), з 1994 по 1999 працювала позаштатним кореспондентом української редакції радіо Бі-Бі-Сі. У 1999 брала майстер-класи з драматургії при Лондонському Експериментальному театрі «Челсі» у драматургів Тоні Крейза та Келлі Меглія. Ініціатор і організатор конференції в Києві «Відродження та модернізація української драматургії» за участі драматургів-інструкторів з Великої Британії та драматургів з різних міст України (2002 р.). Була сценаристом та режисером концертно-театральної програми до 200-го ювілею з дня народження Т. Шевченка в консерваторії Лонджі (Кембридж, штат Массачусетс, 2015 р.).

Презентація книги Ірени Коваль «Displaced» відбулася як організаційна та творча акція НАКККіМ за участі: автора роману Ірени Коваль, модератора заходу Народної артистки України, драматурга, Першого міністра культури незалежної України, завідувача кафедри сценічного та аудіовізуального мистецтва Лариси Хоролець; Відмінника освіти України, завідувача кафедри української та іноземних мов, кандидата педагогічних наук, доцента Ірини Сафонової; студентів 1 курсу спеціалізації «Сценічне мистецтво» гр. АВ-17.

Велика подяка за підтримку нашому ректору, доктору філософії, професору, заслуженому працівнику освіти України, лауреату Державної премії України в галузі науки і техніки, почесному академіку Національної академії мистецтв України, академіку Академії Наук Вищої школи України, члену Спілки журналістів України Василю Чернецю, проектору з науково-педагогічної та виховної роботи, кандидатау педагогічних наук, доценту Людмилі Степаненко.

Зустріч відбулася у теплій, задушевній атмосфері завдяки ведучій – голові Студенської ради Академії Віталії Горовій.

Потрібно зазначити, що нещодавно відбулися резонансні художні презентації роману «Незаземлені» («Displaced») з пластичними перформансами, художнім читанням уривків за кордоном, а саме: в «Українському музеї» у Нью-Йорку за участі професора Колумбійського університету, професора Юрія Шевчука; в Українському інституті Гарвардського університету за участі професора історії, ректора цього навчального закладу професора Сергія Плохого; у Філадельфії в Українському культурному центрі; у Канаді (у Монреалі) за участі легендарного режисера, актора, представника пошукового театру Григорія Гладія, у Бостоні – для і з представниками української громади.

ТВОРЧОГО НАТХНЕННЯ ВСІМ УЧАСНИКАМ ЦЬОГО ФЕЄРИЧНОГО ДІЙСТВА!

До нових зустрічей з неперевершеною Іреною Коваль!!!

Корисна iнформацiя
Канцелярія: