Національна академія
керівних кадрів культури
і мистецтв
(044) 288-80-81
понеділок-п'ятниця 09:00-18:00

ВІДКРИТЕ ЗАНЯТТЯ «Touch Wood. British and Ukrainian Superstitions»

IMG 7957
IMG 7958
IMG 7959
IMG 7960
IMG 7961
IMG 7962

На кафедрі української та іноземних мов відбулося відкрите практичне заняття з дисципліни «Англійська мова (факультатив)» на тему: «Touch Wood. British and Ukrainian Superstitions», у студентів збірної групи №3 Intermediate level – викладач – доцент Ушаков Артем Сергійович.

Практичне заняття проведено відповідно до тематичного плану робочої навчальної програми комунікативного курсу з англійської мови.

Ушаков АС. чітко сформулював цілі заняття:

 • представити нові лексичні одиниці і відпрацювати їх вживання;
 • показати своєрідність і розглянути відмінності культур та їх вплив на формування мовної картини світу;
 • сприяти розвитку навичок вживання умовних речень нульового та першого типу.

Методичне забезпечення: наукові статті за проблематикою введення нових лексичних одиниць, презентація PP, матеріали за тематикою заняття.

Структура заняття

 1. Організаційно-вступна частина. Фонетичні вправи.
 2. Ознайомлення слухачів комунікативного курсу з новими лексичними одиницями за темою заняття, а також технологією асоціативної візуалізації для їх більш глибокого засвоєння.
 3. Виконання лексичних вправ за допомогою сервісу гугл-форм.
 4. Дискусія, побудова паралелей.
 5. Рольова гра.
 6. Розвиток граматичних навичок за темою «Умовні речення нульового та першого типу»
 7. Слухання та розуміння.
 8. Підведення підсумків, завдання на самостійне опрацювання.

Викладач розпочав заняття з привітання та фонетичної розминки (вимова буквосполучення th, вимова чергування голосних). Далі було сформульовано тему заняття: у формі полілогу було обговорено питання ставлення слухачів до такого явища як забобони та марновірства, визначено проблему мовного закріплення культурних реалій та формування мовної картини світу, фактори, які обумовлюють цей процес, проведено загальне порівняння відображення культурних реалій в англійській та українській мові.

З метою закріплення нових лексичних одиниць викладач запропонував виконати Gap-filling вправу, підготовлену з використанням Google-Forms. Результатом виконання вправи було залучення слухачів до дискусії відносно спільних рис і відмінностей між українською і британською культурами та побудова порівняльної таблиці.

Реалізації комунікативного підходу сприяла рольова гра, організована у формі побудови бесіди і подальшого відтворення вживання мовленнєвих зразків.

Робота із граматичним матеріалом за темою «Нульовий та перший тип умовних речень» було представлено у формі опорної таблиці, де подано структуру речень та значення. У подальшому відпрацювання навичок вживання зазначеної граматичної структури здійснювалося через виконання Matching-вправи із лексичним наповненням, що відповідає темі заняття.

Певну частину заняття було відведено слуханню і розумінню шляхом поступового ускладнення завдань, що сприяло подоланню труднощів сприйняття на слух, фіксуванню наголосу та інтонації, переходу до продуктивного відтворення почутих зразків.

Загалом заняття було проведене в атмосфері активної взаємодії, що сприяло залученню слухачів до спілкування іноземною мовою, моделюванню ситуацій успіху спілкування іноземною мовою.

Зважаючи на позитивну оцінку проведеного відкритого заняття, доцільним буде звернути увагу на технічний бік використання веб-, мультимедійних технологій, а саме забезпечення швидкості Інтернет, масштабування та адаптивної трансляції матеріалів.


Кафедра української та іноземних мов

Національна академія
керівних кадрів культури
і мистецтв
Адреса: вул. Лаврська, 9, корп. 15,
м.Київ, 01015, Україна
Ви можете отримати інформацію щодо вступу в Академію за тел. (044) 288-80-81
Понеділок-п'ятниця 09:00-18:00
Корисна iнформацiя
Інститут практичної культурології та арт-менеджменту:
(044) 280-94-12
Інститут сучасного мистецтва:
(044) 280-91-84
Інститут дизайну та реклами:
(044) 280-27-02
Центр неперервної культурно-мистецької освіти:
(044) 280-34-04
Приймальна ректора:
(044) 280-22-82
Приймальна комісія:
(044) 288-80-81
Факс: (044) 280-92-09
Канцелярія:
(044) 280-92-09
Антикорупційний уповноважений:
(044) 280-02-57
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
ми в соцiальних мережах: