Національна академія
керівних кадрів культури
і мистецтв

КУЛЬТУРНА СТРАТЕГІЯ: СПІВПРАЦЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ КЕРІВНИХ КАДРІВ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ ТА МІСТА ВІЛЬНОГІРСЬК

1

В Культурно-діловому центрі Вільногірська відбулася цікава і для багатьох мешканців міста корисна подія – «Міжнародна конференція з розвитку культурного, освітнього та бізнесового простору у місті Вільногірськ». Конференцію було організовано завдяки безпосередній участі співробітників Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв. У місто завітали провідні фахівці у сфері РR-технологій, культурології, менеджменту соціально-культурної сфери, а також спеціалісти з маркетингу та розвитку корпоративної культури з Америки. У фойє центру працювала виставка робіт майстрів декоративно-вжиткового мистецтва та було презентовано робочий проект з реконструкції площі перед Культурно-діловим центром, який розробила студентка Академії Альона Панасюк під керівництвом професора Анатолія Жирнова.
У роботі конференції взяли участь люди різних спеціальностей та форм зайнятості: представники органів місцевого самоврядування, бюджетних установ міста, промислових підприємств, церкви, приватні підприємці. Відкриваючи форум, міський голова Вільногірська Володимир Василенко визначив пріоритетні завдання, що ставить перед собою міська влада у справі розвитку міста та представив вільногірцям гостей.

У пошуках спільних шляхів розвитку міста

В серпні цього року місту виповнюється 60 років. Молоде й гарне воно весь час змінюється. Змінюються й люди. Головне, на що рекомендувала вільногірцям звернути увагу Заслужений працівник культури, професор кафедри арт-менеджменту та івент-технологій Академії, продюсер Всеукраїнських телевізійних проектів Валентина Дячук, це здатність людей об’єднуватись заради спільного пошуку шляхів розвитку міста. Є мистецтво в місті, і є митці, але лише їх недостатньо. Велика системна просвітницька робота, громадська ініціатива, підтримка талановитої молоді, креативних ідей, вихід на інвестиційні компанії, фаховий підхід до кожної справи – запорука успішного розвитку малих міст, яким, до речі, Євросоюз приділяє сьогодні досить велику увагу. На згадку про зустріч Валентина Дячук подарувала вільногірцям дві свої книги з культурології.

2

Вектор на культурний розвиток рідного міста

Культура - «лакмусовий папірець» соціально-економічного та політичного становища в країні, адже в моменти політично-економічної кризи культуру, як правило, відпускають у вільне плавання, що практично завжди має фатальні наслідки. Зараз завдання управлінців - сприяти подальшому професійному зростанню працівників сфери культури Вільногірська, не дати занепасти такій важливій сфері людської діяльності. Про це у своїй доповіді говорив один з ініціаторів та організаторів конференції – депутат Вільногірської міської ради, керівник Прес-центру Академії, головний редактор журналу «#ArtAcademy» Роман Костін.
«У березні 2016 року мною було підготовлено угоду про співпрацю, сторонами в якій виступили Вільногірська міська рада в особі міського голови Володимира Василенка та Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв в особі академіка, доктора філософії, Заслуженого працівника освіти України, ректора Академії професора Василя Чернеця. В укладеній угоді йде мова про міжкультурну співпрацю, надання всебічної підтримки, відкритого доступу до наукових фондів Академії та допомогу у покращенні культурного становища в місті», - повідомив доповідач. У перспективі також, відповідно до угоди, планується здійснення на основі проекту Академії реконструкції площі перед Культурно-діловим центром та сприяння Академії у підготовці професійних фахівців у сфері культури.

3

Що треба зробити, аби місто стало щасливим?

Використовувати всі можливості, підходити до кожної справи креативно – ось що треба робити, аби поліпшити життя маленького міста. В основі лежить право людини на вільний вибір та впровадження ідей. Про це говорила Ольга Копієвська – практичний культуролог, Заслужений працівник освіти України, кандидат педагогічних наук, професор, завідувач кафедри арт-менеджменту та івент-технологій Академії, голова експертної ради з менеджменту соціально-культурної сфери при Міністерстві освіти і науки України. Вона зупинилася на таких важливих пунктах у роботі всієї громади, як суспільні відносини, співпраця мерії з громадськими організаціями, творчими людьми, участь у грантових програмах ЄС, атестація працівників культури та інші.

4

Умійте ставити перед собою мету

Поділитися ідеями, що ведуть до перемоги – мета 13-річної волонтерської діяльності в Україні маркетолога зі світовим ім’ям, президента компаній American Camper та Health o Meter, голови Burnt Hictory Business Ministry in Ukraine Уейна Моріса. На прикладах реальних історій він показав, наскільки важливі для формування здорового трудового колективу такі риси, як відповідальність, повага один до одного, ініціативність, довіра та врахування особистої думки кожного члена компанії. Йшлося у промові й про стилі керівництва та способи мотивації працюючого персоналу на вирішення поставлених завдань, уміння керівника реально оцінювати свої сили та здібності, здатність своєчасно зійти з дистанції. Однією з провідних думок, висловлених Уейном Морісом, була думка про те, що робота повинна приносити радість. І не менш цікавою, хоч і знайомою всім з дитинства, була теза, що будь-яку розпочату справу або заявлену ініціативу завжди треба доводити до кінця.

5

Найменша дія – це краще, ніж найбільше бажання

Кенн Кінгтон - мотиваційний спікер, фахівець з розвитку корпоративної культури та взаємовідносин, популярний радіо- та телеведучий Америки та комедіант. Він відразу завоював прихильність зали своїм засвідченням у любові до українського борщу. Звичайно ж, дотепний жарт не завадив йому поспілкуватися з учасниками конференції на такі серйозні і важливі теми, як ініціатива та її реалізація, пошук рішень у складних ситуаціях та дієвість людини у досягненні поставленої мети.
Конференція завершилася, але більшість її учасників залишилася поспілкуватися з гостями на теми, які хвилюють їх у своєму рідному місті, поспілкуватися про перспективи його розвитку. Це свідчить лише про те, що надія на подальший розвиток культури у широкому розумінні цього слова у Вільногірську жива. І з впевненістю можна сказати, що за підтримки Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв у громади вистачить сил реалізувати наймасштабніші і найважливіші проекти!

 

Лариса Івашкова,
головний редактор редакції радіомовлення м.Вільногірськ

6

7

         logo                    
Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв 

Ми в соцiальних мережах:

Контакти
Адреса: вул. Лаврська, 9, корп. 15, м.Київ, 01015, Україна
Приймальна ректора:
(044) 280-22-82
Інститут практичної культурології
та арт-менеджменту:
(044) 280-94-12

Центр неперервної культурно-мистецької освіти:
(044) 280-34-04

Відділ кадрів та документо-
забезпечення:
(044) 280-92-09
Інститут сучасного мистецтва:
(044) 280-91-84
Приймальна комісія:
(044) 288-80-81,
(068) 784-49-27,
Факс: (044) 280-92-09
Отримати інформацію
щодо вступу в Академію
пн-пт 09:00-18:00
Антикорупційний уповноважений:
(044) 280-02-57
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Інститут дизайну
та реклами:
(044) 280-27-02