МОГИЛЯНСЬКА КУЛЬТУРОЛОГІЯ: ЦИВІЛІЗАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ, ТЕМЕНОЛОГІЯ, ТАНАТОС, КУЛЬТУРА ПОВСЯКДЕННОСТІ

В Академії відбулась робота теоретико-культурологічної лабораторії для студентів, аспірантів та молодих науковців за темою «Могилянська культурологія: цивілізаційні процеси, теменологія, танатос, культура повсякденності». Організатори заходу – кафедра культурології та культурно-мистецьких проектів.
Запрошені лектори – доценти кафедри культурології Національного Університету «Києво-Могилянська Академія»: к. філос. н., Демчук Руслана Вікторівна, к. культурології Король Денис Олександрович, к. філос. н., Джулай Юрій Володимирович.

Доцент Демчук Р.В. в програмній доповіді окреслила магістральні напрями розвитку культурології в Україні, зокрема в Могилянській Академії. Кафедра розробляє тему «Теоретичні та прикладні аспекти культурологічного знання». Її мета – з’ясувати співвідношення теоретичного та прикладного вимірів досліджень у галузі культурології та їхнього практичного застосування.

Колеги з Києво-Могилянської Академії передали в дарунок бібліотеці кафедри культурології та культурно-мистецьких проектів НАКККіМ підбірку видань «Наукові записки НаУКМА. Теорія та історія культури», яка представляє основні напрямки дослідження могилянської школи культурології, зокрема такі, як теорія культури, історія культури, археологія, давня культура, мистецтвознавство, музеєзнавство. А також, збірники наукових праць викладачів та аспірантів кафедри культурології «Магістеріум» в яких зібрано наукові праці з теорії та історії культури, мистецтвознавства й етнології.

Кандидат культурології, доцент кафедри культурології НаУКМА Денис Олександрович Король презентував авторський навчальний посібник «Вступ до історичної танатології». Посібник ґрунтується на матеріалах культури традиційних соціумів і ранніх держав давнини. У досліджені висвітлено широке символічне поле щодо поховальної обрядовості, уявлення про край смерті і посмертну долю. На численних прикладах показано глобальність та вкоріненість уявлень про концентровану поза тілесну духовну сутність людини, її полярність, висвітлено подальшу міфологізацію цього розподілу. Продемонстровано суттєву роль культу предків у багатьох культуро творчих процесах давнини – від соціальних трансформацій суспільства до форм візуального мистецтва.

Відбулася презентація монографії доцента кафедри культурології НаУКМА Руслани Вікторівни Демчук «Українська ідентичність у модусі міфологем». У монографії розглядається формування української ідентичності у ракурсі репрезентативних міфологем з актуалізацією концептів: «ієротопія», «храмова свідомість», «мнемотоп», «крипторелігійна поведінка», «ностальгічний міф» тощо.

Кафедра культурології та культурно-мистецьких проектів

Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв

Ми в соцiальних мережах:

Адреса: вул. Лаврська, 9, корп. 15, м.Київ, 01015, Україна