ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ПЕЧЕРСЬКОГО РАЙОНУ ПРОВЕЛИ ТВОРЧУ ЗУСТРІЧ ТА ПОКАЗАЛИ ВИСТАВУ

В рамках спільного арт-проекту Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв із Департаментом освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації старшокласники Печерського району мали змогу переглянути естрадно-публіцистичну виставу про життя і творчість Тараса Шевченка «Незримим писане пером…» у виконанні Естрадного театру «Шарж» під керівництвом Заслуженого артиста України Валерія Зайцева та режисера-репетитора Юлії Кратко.

В ході вистави студенти театралізовано відображали відомі та маловідомі факти з життя та творчості Тараса Шевченка. Застосовуючи засоби режисерської майстерності, на сцені в різних образах втілювалися події з життя українського кобзаря. Завдяки чудовій грі акторів, майстерно збудованій сюжетній лінії глядачі уявно переносилися сторінками життя українського пророка: від кохання до розлуки, від кріпацтва та казематів до роздумів про вільну Україну, із низин жебрацтва до небачених творчих висот. У виставі висвітлено багатогранну творчість Шевченка не лише як поета, а й як художника та суспільного діяча. Важливо відзначити і те, як, застосовуючи мінімум реквізиту, актори змогли відобразити український колорит, зберегти культурну традицію та крізь усю виставу пронести національну жагу до свободи. Втілюючи різні образи, актори зображають Шевченка не тільки як великого митця, а й як просту людину – зі своїми проблемами, переживаннями, почуттями.

Вистава «Незримим писане пером…» - це спільна режисерська робота. Вона складається з декількох частин – окремих режисерських робіт студентів, які поєднано в одне величне видовище. До складу вистави увійшли роботи режисерів Тетяни Савіцькї, Маргарити Горобчук, Любові Кравчук, Галини Козютинської, Олександри Секретової, Астхік Григорян, Людмили Чиркової та Юлії Кратко. Варто відзначити творчу різнобічність студентів – кожен з них не лише чудово володіє режисерською та акторською майстерністю, а ще й вміло застосовує вокальні та хореографічні навички. Граціозні та пластичні рухи зачаровують глядача.

При створенні вистави автори ставили собі за мету змінити уявлення про Шевченка, зробити його цікавим для нового покоління, зрозуміти Шевченка як просту людину, яка хотіла звичайного щастя.

Визначним є і творчий та інноваційний підхід до створення цієї постановки. Молоді режисери застосовують у виставі сучасні проекційні технології, що робить дійство більш видовищним та реалістичним і дає змогу глядачам відчути себе на місці подій.

Естрадний театр «Шарж» - це молодий творчий колектив, який створено у 2013 році на базі групи студентів-режисерів Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв. Театр особисто створює вистави, з якими гастролює київськими сценічними майданчиками та містами України. Головна мета колективу – відкрити очі глядачів на духовну красу навколишнього світу, пробудити в їх душах чуйність та любов.

У 2015 році театр став лауреатом VIII Міжнародного юнацько-молодіжного театрального фестивалю аматорів "ЛіхтArt" та здобув нагороди за «Кращу режисуру», «Кращу сценографію» та «Кращу чоловічу роль».

Перегляд вистави справив на школярів незабутні враження. На думку організаторів зустрічі, проведення таких заходів є важливим елементом виховної роботи, адже при відвідуванні та перегляді студентських режисерських робіт школярі мають змогу особисто побачити високий рівень підготовки фахівців академією та безпосередньо поспілкуватись зі студентами-акторами. Перегляд таких вистав спонукатиме їх до чіткої визначеності при виборі майбутньої професії. І, можливо, сьогоднішній глядач – це майбутній визначний діяч мистецтв України!

Роман КОСТІН,

провідний редактор Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв
DSC 2384  DSC 2390

DSC 2398  DSC 2403