У НАЦІОНАЛЬНОМУ КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКОМУ ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНОМУ ЗАПОВІДНИКУ ВІДБУВСЯ КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКИЙ ЗАХІД ДО ДНЯ НАРОДЖЕННЯ Т.Г.ШЕВЧЕНКА «КОБЗАРЮ, ЗНОВ ДО ТЕБЕ Я ПРИХОДЖУ..!»

9 березня в Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику до Дня народження Т.Г. Шевченка та 170-ї річниці створення сепії «Церква всіх святих у Києво-Печерській лаврі», відбувся культурно-мистецький захід: «Кобзарю, знов до тебе я приходжу…!».

У межах заходу на першому ярусі Дзвіниці Успенського собору було презентовано літературні матеріали «Вінок Тарасу Шевченку – мовами народів світу» з фондів Національної історичної бібліотеки України та тематичну виставку «Шевченко – пророк» Державної агенції промоції культури України, що демонструвалась у Представництві ООН в Женеві та у Раді Європи в Брюсселі. З вітальним словом до присутніх звернулися Генеральний директор Заповідника Любомир Михайлина, відомий шевченкознавець, заступник директора Інституту літератури імені Тараса Шевченка Сергій Гальченко та ректор Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв Василь Чернець.

Любомир Михайлина підкреслив особливе ставлення поета до Києво-Печерської лаври, яке знайшло відображення у його поетичних, прозових та живописних творах. Навіть перебуваючи у далекому засланні, згадуючи Київ, Т.Г. Шевченко уявляв Києво-Печерську лавру з її храмами, славетною дзвіницею і знаменитою друкарнею. Серед творів, присвячених Лаврі, особливе місце займає сепія «Церква всіх святих у Києво-Печерської лаврі», написана у 1846 році. Таким чином, через 170 років Шевченко повернувся у Лавру.

Василь Чернець та Сергій Гальченко зазначили важливість відзначення дня народження Великого Кобзаря на святій землі Києво-Печерської лаври. Сергій Гальченко зауважив, що, незважаючи на те, що він присвятив дослідженню життя та творчості Т.Г. Шевченка більше ніж сорок років, багато відкриттів та невідомих граней з біографії та творчого надбання поета-пророка і талановитого художника ще попереду. Окрім того, шевченкознавець привіз із собою подарунки – спеціальне видання «Кобзаря» для воїнів АТО, що будуть передані до госпіталю, де лікуються поранені.

З художньою програмою на тему Шевченкіани виступили ансамбль солістів «Благовість», студенти Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв та студенти Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтва.

По завершені заходу учасники поклали квіти до пам’ятного знаку Т.Г. Шевченку, який знаходиться навпроти Церкви Всіх Святих.

Пам'ятний знак Великому Кобзарю був встановлений до 200-літнього ювілею у 2014 році за сприяння фонду народного депутата України Миколи Томенка «Рідна країна».

1   2

3   4

Відділ кадрів та документозабезпечення: