МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «СУЧАСНА БІБЛІОТЕЧНО-ІНФОРМАЦІЙНА ОСВІТА: ЄВРОПЕЙСЬКІ ОРІЄНТИРИ»

1 – 4 березня 2016 р. у смт. Славському відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Сучасна інформаційно-бібліотечна освіта: європейські орієнтири» організована кафедрою інформаційних комунікацій ті бібліотекознавства Інституту публічного управління та кадрової політики Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв у партнерстві з Українською бібліотечною асоціацією.
Цей захід пройшов шлях з 2011 р. від Всеукраїнського фокус-семінару для тренерів та координаторів тренінгових центрів для бібліотекарів до Міжнародної науково-практичної конференції (2016р.), в якій цього року взяли участь майже сто учасників, серед яких 24 зарубіжних представники з Молдови, Литви та Білорусі.
В конференції брали участь доктори та кандидати наук, професори, доценти провідних вишів України, зокрема Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, Київського університету ім. Бориса Грінченка, Київського національного університету культури і мистецтв, Харківської державної академії культури, Львівського національного університету ім. Івана Франка, а також бібліотекарі-практики, в т.ч. директори бібліотек від національних до районних та сільських бібліотек.
Конференція відрізняється від інших своєю інноваційністю, креативністю, нестандартними підходами до проведення заходів та вирішення нагальних проблем. Вона приваблює українських та зарубіжних учасників, як метрів бібліотечної справи так і молодих бібліотекарів. Підсумок роботи - завжди реальний результат: певний інтелектуальний, навчальний матеріал та інші інформаційні продукти.
Відкрила конференцію та проголосила ключову доповідь на тему «Безперервна освіта бібліотекарів як складова стратегії Української бібліотечної асоціації» президент Української бібліотечної асоціації І. Шевченко. Під час конференції відбулося три сесії: «Безперервна інформаційно-бібліотечна освіта: виклики часу» (ведуча В. Загуменна), «Все про Європу в бібліотеках» (ведучі Я. Хіміч, Я. Сошинська) та «Безперервна бібліотечна освіта: орієнтація на практику, інновації, розвиток» (ведуча І. Шевченко).
В ході конференції обговорювалися питання інноваційних змін в бібліотечно-інформаційній освіті, освітніх стандартів підготовки бібліотечно-інформаційних фахівців, змістовного наповнення навчальних планів підготовки фахівців за новою спеціальністю 029 «Інформаційна, бібліотечна, архівна справа» та ін. Цікавим і корисним виявився досвід білоруських колег з підготовки бібліотечно-інформаційних фахівців (М. Яцевіч). В процесі роботи був відпрацьований та рекомендований орієнтовний перелік дисциплін щодо навчальних планів нової спеціальності (освітньо-кваліфікаційний рівень «бакалавр», «магістр»).
Під час конференції відбувалася ціла низка цікавих та креативних заходів і подій, зокрема презентація нової навчальної програми та навчального посібника для тренінгових центрів «Все про Європу в бібліотеках» (В. Пашкова, І. Шевченко), фотосушка «Єдність у багатоманітності», майстер-класи, дискусійні майданчики, дуель «Викладач» - «Роботодавець» тощо.
Неймовірно цікавими виявилися презентації молдавських та литовських колег під час «Moldovan та Lithuanian breakfast на конференції Славське», в яких наші зарубіжні колеги поділилися досвідом роботи в різних європейських та національних проектах.
Всі заходи та події відбувалися у творчій та дружній атмосфері колег-однодумців.

З програмою конференції можна ознайомитися тут http://ula.org.ua/images/uba_document/news/2016/21.02.2016/Slavske_Program__V6.pdf

Слідкуйте за подіями на конференції в соціальних мережах

Наша сторінка у facebook - Група Славсько – 2016

А також в групах
Кафедра інформаційних комунікацій та бібліотекознавства НАКККіМ - https://www.facebook.com/groups/866808410054282/
Бібліотечна освіта в НАКККіМ - https://www.facebook.com/groups/569656253137027/

НАКККіМ – лідер бібліотечної освіти в Україні!

1   2

3   4

Відділ кадрів та документозабезпечення: