ЧЕРНІГІВСЬКОМУ ІНСТИТУТУ МИСТЕЦТВ ТА МЕНЕДЖМЕНТУ КУЛЬТУРИ НАКККіМ – 10 РОКІВ!

На початку березня Чернігівський інститут мистецтв та менеджменту культури Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв відзначає своє десятиліття від дня заснування.
Відкриття Чернігівського факультету тоді ще Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв, підписання Договорів про співпрацю, реорганізація факультету в Інститут… Минуло вже десять років, а здається, що все було неначе вчора.
Діяльність ЧІММК НАКККіМ в галузі підвищення кваліфікації працівників культурно-мистецької сфери регіону сприяє формуванню принципово нової людини - людини духовної, не обтяженої минулими десятиліттями руйнувань, ненавистю та розбратом. Усі, хто проходить підвищення кваліфікації в Чернігівському інституті мистецтв та менеджменту культури НАКККіМ, несуть ту іскру щирості і любові широкому загалу. Адже, як зазначила Діна Дін: «Культура – великий вчитель того, як варто жити».
Питання підготовки кадрів набуває актуальності тому, що фахівці, які володітимуть методами ефективної роботи, матимуть високу професійну компетентність, широку ерудицію і загальну культуру, визначену громадську й моральну позицію, слугуватимуть відродженню духовності, збереженню духовних здобутків та творенню регіонального культурного простору.
Це, на сьогодні, і є головною метою діяльності Інституту – підвищення кваліфікації працівників соціокультурної сфери регіону. З цією метою Інститут практикує виїзні навчання у райони, які проводяться на базах будинків культури.

До навчально-виховного процесу в Інституті залучаються висококваліфіковані викладачі:
- Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, професори НАКККіМ: В.Я. Редя, В.К. Скнарь, І.О. Шевченко, В.В. Загуменна, О.В. Овчарук, народна артистка України Г.Я. Захарченко, доценти О.Л. Зосім, В.В. Добровольська, О.В. Яковлєв;
- Авторитетні спеціалісти у галузі: міжнародних культурних відносин – професор М.О. Рудько, доцент Т.В. Соломенна; культурології та естетики – професор В.А. Личковах, доцент Т.В. Андрійчук; психології – професор В.М. Шмаргун, доцент О.О. Буковська; музичного мистецтва – народна артистка України Л.В. Роговець, заслужені артисти В.Г. Гришин, М.А. Гончаренко, І.П. Круш; хореографії – заслужений артист України В.М. Кирилюк;
- Національної музичної академії ім. П.І. Чайковського: Н.В. Гриднєва, Є.В. Колесник, О.М. Жарков, доцент В.Г. Демʼянчук;
- Заслужені діячі мистецтв України В.М. Суховерський, Ю.Ф. Кравчук, С.М. Мойсеєнко, Заслужений артист України В.Є. Банюк, Заслужені працівники культури В.М. Малиневська, М.М. Борщ, В.Г. Бойко.

Цікавими й пізнавальними для різних категорій слухачів є екскурсії з доцентом Чернігівського інституту мистецтв та менеджменту культури НАКККіМ С.В. Малишком.
Важливу й корисну інформацію отримали директори початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів на практичних заняттях із головою Президії Ради директорів шкіл естетичного виховання України, директором дитячої музичної школи №35 м. Києва, заслуженим працівником культури України О.Г. Шалітом та заступником голови Президії Ради директорів шкіл естетичного виховання України, директором дитячої музичної школи №3 м. Києва М.О. Лук’янчуком.

Потужними є майстер-класи для окремих категорій слухачів:
- «Тлумачення штрихів в класичній музиці на прикладі сонат В.А.Моцарта (робота з учнем 10 класу Київської середньої спеціалізованої музичної школи ім.М.В.Лисенка Канке Олексієм)» професора кафедри фортепіано № 1 Національної музичної академії ім.П.І.Чайковського Гриднєвої Н.В.
- «Особливості скрипкового репертуару в ПСМНЗ. Нетрадиційні методи викладання спеціальності струнно – смичкових інструментів у ПСМНЗ. Сучасні конкурси скрипкового мистецтва» викладача Київської середньої спеціалізованої школи ім. М.В.Лисенка Сніжної Т.В.
- «Основні питання з методики викладання музичної літератури в системі початкової мистецької освіти» завідуючої теоретичним відділом, викладача-методиста вищої категорії Бориспільської дитячої музичної школи Гаврилової Т. Ю.

28 липня 2015 року наказом Міністерства освіти і науки України відповідно до Рішення Акредитаційної комісії Інститут отримав ліцензію на провадження освітньої діяльності з підготовки фахівців денної та заочної форми навчання освітнього рівня “Бакалавр” за напрямами підготовки менеджмент соціокультурної діяльності та хореографія. Це відкриває широкі перспективи з підготовки бакалаврів за зазначеними напрямами для культурно-мистецької сфери регіону.
Не зважаючи на шторми у буремному морі життя Інститут вистояв і зріс, являючи собою потужний регіональний освітньо-мистецький осередок.

ЩИРО ВІТАЄМО ДИРЕКТОРА ІНСТИТУТУ ПРОФЕСОРА ВАЛЕНТИНУ МАЛИНЕВСЬКУ ТА ТРУДОВИЙ КОЛЕКТИВ З ЙОГО ДЕСЯТИЛІТТЯМ І БАЖАЄМО, ЩОБ НАКОПИЧЕНИЙ ЖИТТЄВИЙ ДОСВІД ТА МУДРІСТЬ ДОПОМАГАЛИ ВАМ У ДОСЯГНЕННІ НОВИХ ВИСОТ!

Відділ кадрів та документозабезпечення: