ТАРАС ШЕВЧЕНКО – ВИДАТНИЙ СИН УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

за посиланням9 березня ми відзначаємо 202 річницю з дня народження Тараса Шевченка, котрий свої Словом привів нас до Незалежної держави, в якій найдорожчою цінністю має бути Людина, її життя, повертає наші думки до багатовікового досвіду державотворення. Згадуючи трагічні події лютого 2014 року, розуміємо, що бракує нам поваги і любові один до одного, взаєморозуміння на основі Шевченкових заповітів Правди, Добра, Справедливості. І тому саме сьогодні, в найскладніший для нашого народу час, ми так потребуємо Шевченкової мудрості, Шевченкового пророчого слова, Шевченкової безмежної любові до України та власного народу.
Настав час усім нам зрозуміти, що народ України – самодостатній, як і всі інші народи світу. Такою ж самодостатньою є і наша українська мова, яку Тарас Шевченко підніс до рівня найрозвинутіших мов світу. Їй теж потрібна сьогодні як державна, так і всенародна опіка, любов не лише українців, а й усіх братніх народів, для яких Україна стала Батьківщиною. Адже ніхто нас не буде поважати у світі, коли ми не навчимося самі шанувати один одного, свою історію, мову, культуру, свою Україну. І в цьому найбільшим прикладом і учителем є Тарас Шевченко. Саме він дає нам ті могутні крила, котрі йменуються національною гордістю, ради якої француз називає себе французом, англієць – англійцем,італієць – італійцем перед цілим світом.
Тож заради великої мети – творення Шевченкової України – всі наші лідери, усі народи, що населяють нашу державу, люди всіх віросповідань, представники всіх партій і безпартійні повинні об’єднати свої зусилля: не Україна має рятувати нас, а ми, її діти, повинні врешті потурбуватися про неї. Україна у нас єдина. А всі ми – її діти, і виконання святих Шевченкових заповітів допоможе нам зробити нашу Державу справді гідною свого призначення. Адже саме на нашу долю випало втілити в життя мрії великого Українця, якого шанує нині вся планета.
День народження українського Пророка має стати навіки Днем нашого духовного відродження. Це свято сприятиме глибшому пізнанню поетових дум, усвідомленню їх, аби не лише сьогодні, а й у майбутньому не допустити кровопролиття мирного волелюбного народу.

За матеріалами Шевченківського Національного заповідника, м.Канів

Відділ кадрів та документозабезпечення: