«МИТЬ І ВІЧНІСТЬ» У ТВОРЧОСТІ ПРОФЕСОРА БОРИСА ПАВЛОВИЧА АНДРЕСЮКА

В Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв в урочистій атмосфері відкрито фотовиставку «Мить і вічність» директора Інституту дизайну та реклами, доктора політичних наук, професора Бориса Павловича Андресюка. Виставку організовано з нагоди 60-річного ювілею видатного громадського та політичного діяча.
Експозиція виставки складається з декількох тематичних композицій.
На світлинах можна побачити ексклюзивні зображення Святої Успенської Києво-Печерської лаври. Знято їх із таких ракурсів, де ще інші фотографи не бували. Подив у відвідувачів викликає креативне бачення сюжету та оригінальність зображень. Наприклад, на одній зі світлин автор єдиним кадром зобразив Успенський собор та Трапезну церкву Києво-Печерської лаври, що говорить про високу майстерність Бориса Павловича.
Велике враження на автора справила подорож Карпатами. Переглядаючи світлини, де зображено величні схили, укриті віковими смереками під сніговим покровом, можна відчути усі ті почуття, які переживав автор під час подорожі.
Значне місце у творчості майстра посідають світлини з філософським змістом. У вирі повсякденних буденних справ ми не помічаємо всю ту красу, яка знаходиться просто навколо нас. Себто звичайний металевий завиток, помічений на території академії, автор пояснює як «спіраль часу». Вдивляючись у цю світлину, задумуєшся про циклічність подій світового історичного процесу, а дивлячись на замерзлу, вкриту інеєм троянду – усвідомлюєш швидкоплинність життя, задумуєшся про самотність людини у світовому просторі. Тут на думку спадає цитата з творчості поетеси Ліни Костенко: «…І хто ми є? Усі усім мільйони, а хтось комусь однісінький один…».
Та не встигаєш поринути у філософські роздуми про сутність людського буття, як натрапляєш на яскраву і життєстверджуючу світлину звичайного українського соняха. Особисто в мене саме ця світлина викликає асоціації безпосередньо із самим автором – Борисом Андресюком. Завжди усміхнений, простий, і в той же час вишуканий, елегантний, легкий у спілкуванні, завжди позитивний та заряджає позитивом інших. В його очах та усмішці віддзеркалюється сонячне проміння, яке зігріває своєю теплотою усіх оточуючих.
В інтерв’ю «Фактам» (кор. О.Сметанська) Борис Павлович на питання - Чи вважаєте ви себе щасливою людиною? - говорить наступне: «Вважаю – так! Комусь може здатись, що 60 – це багато, але я себе на цей вік абсолютно не відчуваю. Згадую свої відчуття, коли мені було 50. Нічого не змінилося!»
Багато промовистих побажань пролунало в цей день на честь ювіляра. Ми з радістю приєднуємось до святкових привітань та хочемо побажати Борису Павловичу злагоди в родині, надійних, вірних друзів та здійснення намічених задумів!

DSC 2163 1   DSC 2154 1

DSC 2160 1

DSC 2164 1

Роман КОСТІН,