КАФЕДРА КУЛЬТУРОЛОГІЇ: ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА РОБОТА

З метою заохочення абітурієнтів до вступу на навчання в Академію за напрямом «Культурологія» кафедра культурології та культурно-мистецьких проектів провела ряд заходів.
У жовтні – грудні 2015 р. викладачі кафедри організували та провелидень відкритих дверей для учнів 10-х та 11-х класів СЗШ №90 та учнів Дитячої школи мистецтв міста Славутич.
Герчанівська Поліна Евальдівна, завідувач кафедри, викладачі Гоц Людмила Сергіївна, Ярмак Ярослав Анатолійович і Боголюбова Ірина Владиславівна зустрілися з учнями в конференц-залі. Зустріч проходила в теплій, дружній, доброзичливій атмосфері. Учасників заходу ознайомили з історією, традиціями Академії, представили викладачів, які будуть вести навчальну роботу з майбутніми студентами, ознайомили з умовами й особливостями навчання, дозвілля та побуту студентів.
Особливу зацікавленість абітурієнти виявили до перспектив подальшого працевлаштування за обраним фахом. Як відповідь на це питання учасникам були представлені фотоматеріали та щирі слова вдячності викладачам від випускників, які на сьогодні плідно працюють у різних галузях культури та є знаними й шанованими спеціалістами. Представляючи дисципліни, які вивчають студенти, організатори зустрічі використали цікаві фактологічні матеріали з навчальних курсів. Отриману інформацію абітурієнти сприймали з великим інтересом і жваво її обговорювали. Розповідь про особливості навчальної роботи кафедри супроводжувалась демонстрацією презентаційних та відеоматеріалів.
Значну частину зустрічі було використано для ознайомлення з особливостями консультативної роботи кафедри з абітурієнтами й умовами вступу.
 Рисунок1   Рисунок9

Рисунок2   Рисунок3
Другою частиною заходу було знайомство з матеріально-технічним оснащенням навчальних корпусів і бібліотеки Академії, а також оглядова екскурсія Національним Києво-Печерським історико-культурним заповідником і художньо-реставраційною майстернею.
По завершенні заходу школярі отримали символічні подарунки та рекламні буклети з правилами вступу. Зі свого боку гості щиро подякували організаторам за цікаву зустріч та висловили намір подальшого активного визначення у виборі представленої спеціальності.
Рисунок4   Рисунок5

Рисунок6  Рисунок7
Також кафедра провела значну кількість виїзних заходів профорієнтаційного спрямування в навчальних закладах міст Києва, Ніжина та Чернігова:
  • Київська СШ №47 ім. А.С.Макаренка;
  • Київська СШ №181 ім. І. Кудрі з поглибленим вивченням іноземної мови;
  • Київський ліцей «Політехнік»;
  • Київський ліцей міжнародних відносин;
  • Український гуманітарний ліцей Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка;
  • Київська СШ № 110 з поглибленим вивченням французької мови;
  • Київський коледж культури і мистецтв;
  • Київська СШ № 200 з поглибленим вивченням англійської та французької мов;
  • Київська СШ № 85;
  • Київський коледж будівництва, архітектури та дизайну;
  • Київська СШ № 130 з поглибленим вивченням англійської та італійської мов;
  • школа мистецтв м. Ніжин;
  • училище культури м. Ніжин;
  • Чернігівське музичне училище.
Крім цього, співробітники кафедри провели такі заходи профорієнтаційного спрямування:
  • надано інформацію про напрям навчання «Культурологія» в Академії заступникам директорів з навчально-виховної роботи гімназії «Домінанта», СШ №139 м. Києва, ліцею міжнародних відносин №51, гімназії «Консул» №86, Українському гуманітарному ліцею КНУ ім. Т. Г. Шевченка;
  • проведено зустріч із завідувачем виробничого навчання КВНЗ «Олександрійське училище культури» Чернявською Ольгою Володимирівною. В училищі з 23 по 26 листопада 2015 року серед учнів спеціальностей «Народна художня творчість», «Бібліотечна справа», «Декоративно-прикладне мистецтво», «Хореографія» розповсюджені рекламні матеріали кафедри та відеопрезентацію про особливості проведення набору на спеціальність «Культурологія»;
  • створено новий логотип кафедри культурології та культурно-мистецьких проектів;
  • розроблено та надруковано рекламні буклети про кафедру та напрям «Культурологія»;
  • організовано та проведено фотосесію зі студентами-культурологами;
  • викладено інформацію про кафедру на сторінках Вікіпедії (uk.wikipedia.org).
Разом з цим кафедра стабільно долучається до оновлення матеріалів своєї сторінки на сайті Академії, регулярно надає інформацію в розділ «Новини» про роботу кафедри.
Кафедра активно представлена в соціальних мережах. Модератори групи «Кафедра культурології НАКККіМ» постійно оновлюють контент сторінки в соціальній мережі Facebook, залучають нових учасників групи (наразі група становить майже чотири тисячі учасників). Проводиться робота з поширення інформації про кафедру та умови вступу до Академії серед профільних груп на Facebook.
Ми переконані, що проведена нами робота зацікавить значну кількість абітурієнтів спеціальністю «Культурологія». У наступному семестрі кафедра продовжить свою діяльність з інформування, рекламування та заохочення абітурієнтів до вступу на навчання за напрямом «Культурологія».

Відділ кадрів та документозабезпечення: