Національна академія
керівних кадрів культури
і мистецтв
УВАГА! ЕКЗАМЕНИ БУДУТЬ ПРОХОДИТИ ДИСТАНЦІЙНО, ЗА ДОПОМОГОЮ ПРОГРАМИ GOOGLE MEET (інструкцію див. у «НОВИНАХ» за 22 травня)

КАФЕДРА КУЛЬТУРОЛОГІЇ: СТОРІНКИ НАУКОВОГО ЖИТТЯ

НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ
Двадцятого листопада в музеї І. Гончара відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція на тему: «Традиційна культура України ХХІ століття як складова культурної політики: стан та перспективи розвитку».
Метою зустрічі було вироблення та покращення механізмів забезпечення в сучасних умовах культурно-духовної спадковості поколінь; єднання суспільства на ґрунті кращих народних та Європейських традицій.
Зауважимо, що це приміщення ідеальне для таких заходів. Адже дбайливо виплекані працівниками галереї експозиції та колоритні експонати надихають. Ця щедра краса – матеріальне втілення духовності українського етносу – підносить свідомість над буденністю, не залишаючи і краплі байдужості до долі культурної спадщини нації.
Участь у конференції взяли відомі науковці, практики, музейні працівники.
Заступник Міністра культури України Ростислав Карандєєв – він зосередив увагу на проблемних питаннях експансії у нашу свідомість Західної культури, викликах, що пов’язані з глобалізацією та складнощах законодавчих трансформацій у сфері культури.
Представник Національного агентства по охороні культурної спадщини Грузії Марина Тактакішвілі докладно і змістовно ділилася грузинським досвідом збереження нематеріальної культурної спадщини та напрацюваннями щодо масового залучення школярів у державні програми.
Ігор Пошивайло, заступник гендиректора з наукової роботи «Музея Івана Гончара», канд. історичних наук, розкрив в своєму докладі питання метафізики традиційної української вишивки, яка є своєрідним «кодом нації».
Нажаль, ми не можемо охопити всіх доповідей, кожна із яких була своєрідно-яскравою. Додамо, що періодично спалахувало бурхливе обговорення – адже багато питань були не тільки дискусійні, а й болючі.
Так, Герчанівська Поліна Евальдівна, завідувач кафедри культурології НАКККіМ, звернулася до Заступника Міністра культури України з експрес-доповіддю про проблеми науковців та дослідників, обумовлених бюрократичними нововведеннями. Зокрема, розглядалося питання актуального державного статусу культурології, фольклористики, тощо.
1DSC00209  1DSC00202
20 2  120
1DSC00241  1DSC00235
ЛЕКЦІЯ: «НАРОДНА МЕДИЦИНА, МАГІЯ, ЗНАХАРСТВО УКРАЇНЦІВ»
Тринадцятого листопада кафедра культурології та культурно-мистецьких проектів відвідала надзвичайно цікавий захід! Лекція письменниці та етнографа, кандидата історичних наук, доцента Кафедри етнології та краєзнавства історичного факультету КНУ ім. Т.Г. Шевченка Ірини Ігнатенко «Народна медицина, магія, знахарство українців», якавідбулася в арт-просторі «SKLO».
Доповідь була присвячена традиційній духовній культурі українців та матеріалам польових досліджень авторки. Зокрема, народній медицині жителів Середнього Полісся України та трансформаційним процесам в системі етнокультури, які відбулися в наслідок аварії на ЧАЕС.  
Зустріч пройшла у затишній атмосфері, а традиції знахарів-поліщуків висвітлювалися з добрим українським гумором. Цікаво та інформативно як для широкого кола слухачів, так і для поціновувачів української культури. Вечір у колі справжнього ентузіасту своєї справи та просто неповторної жінки Ірини Ігнатенко залишив лише незабутні враження та позитивні емоції!
unnamed2
КРУГЛИЙ СТІЛ: «РОЗРОБЛЕННЯ ПРОГРАМ З ПІДГОТОВКИ ДОКТОРА ФІЛОСОФІЇ»
Одинадцятого листопада кафедра культурології відвідала Національний Університет «Києво-Могилянську Академію».
В старовинному Мазепинському корпусі точилися гарячі диспути. Тема круглого столу – «Розроблення програм з підготовки доктора філософії та організація докторської підготовки в контексті модернізації системи вищої освіти відповідно до Болонського процессу» нікого з освітян та науковців не залишила байдужим. Зокрема, Конгрегаційна зала вишу була вщент переповнена.
З доповідями виступили:
Європейський експерт – Елла Рітчі, Проректор, Newcastle University (Сполучене Королівство), яка представила аналіз проблематичних вузлів реформування вищої освіти щодо запровадження докторського циклу Болонського процесу та розповіла про досвід подолання проблем.
Представники школи PhD НаУКМА – Михайло Винницький, Національний експерт з реформування вищої освіти та Людмила Криворучко, голова Докторської школи ім. родини Юхименків, доповіли про результати проектів TEMPUS, спрямованих на підвищення ефективності наукової роботи докторантів.
Ольга Богуріна, яка є координатором регіону Східної Європи, Росії та Центральної Азії за Проектом ЄС «Підтримка експертів з реформування вищої освіти – HERE, SPHERE» (Іспанія), розповіла про мету цих проектів.
Багато уваги приділялося також іншім можливостям співпраці між Університетами Европи та вишами України.
12015 11 11 11.24.34      12015 11 11
НАУКОВИЙ СЕМІНАР: «НАУКОВА ТА ІННОВАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ АКАДЕМІЇ»
Десятого листопада кафедра культурології прийняла участь у семінарі «Наукова та інноваційна діяльність академії: стан і перспективи», що пройшов в Академії.На ньому обговорювалися актуальні проблеми в галузі культурно-мистецьких досліджень. Доцент кафедри культурології, кандидат наук Гоц Людмила Сергіївна виступила з доповіддю «Науково-інноваційна діяльність кафедри культурології та культурно-мистецьких проектів».
НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ: «МИСТЕЦТВУ ДОЗВОЛЕНО ВСЕ?»
Нещодавно в Одеському національному політехнічному університеті відбулася науково-практична конференція «Мистецтву дозволено все?». Організатори заходу – кафедра культурології тамистецтвознавства ОНПУ.
Боголюбова Ірина Владиславівна, методист вищої категорії кафедри культурології і культурно-мистецьких проектів виступила з доповіддю «Дилема політики деколонізації ХХI століття та монументального мистецтва радянських часів вУкраїні».
Герчанівська Поліна Евальдівна, доктор культурології, професор кафедри культурології, виступила з доповіддю на тему «Інноваційні форми і технології культурної практики сучасності».
Також вона знайомилась зі структурою навчального процесу напрямку Культурологія в ОНПУ.
Поліна Евальдівна та Королькова Ольга Василівна – кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри культурології та мистецтвознавства, обговорювали робочі питання: особливості складання навчальних планів з дисципліни «Культурологія» в рамках нового законодавства в галузі освіти; проблеми розвитку кафедр культурології в Україні; особливості профорієнтаційної роботи серед випускників.
 

Національна академія
керівних кадрів культури
і мистецтв
Адреса: вул. Лаврська, 9, корп. 15,
м.Київ, 01015, Україна
Ви можете отримати інформацію щодо вступу в Академію за тел. (044) 288-80-81
Понеділок-п'ятниця 09:00-18:00
 
Контакти
Інститут практичної культурології та арт-менеджменту:
(044) 280-94-12
  Приймальна ректора:
(044) 280-22-82 
Інститут сучасного мистецтва:
(044) 280-91-84
                 Приймальна комісія:
(044) 288-80-81  та  (068) 784-49-27
Факс: (044) 280-92-09
Інститут дизайну та реклами:
(044) 280-27-02
 

Відділ кадрів та документозабезпечення:
(044) 280-92-09

Центр неперервної культурно-мистецької освіти:
(044) 280-34-04
  Антикорупційний уповноважений:
(044) 280-02-57 або Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Ми в соцiальних мережах: