З КУРАТОРОМ – У МИСТЕЦЬКИЙ ПРОСТІР

Рисунок1

Куратор академічної групи заступник завідувача кафедри, кандидат культурології, доцент Гоц Людмила Сергіївна, - Я куратор першого курсу культурологів. Ми зустрічаємось кілька разів на тиждень. Обговорюємо питання, повя’зані з навчанням, працюємо над культурно-мистецьким проектами, відвідуємо різноманітні екскурсії.

ЗА ЛАШТУНКАМИ ТЕАТРУ
13.11.15 культурологи групи КР 45 відвідали Київський національний академічний театр оперети.
Студенти побачили балет-феєрію Кармен-сюїта у новому оригінальному трактуванні. Це було справді яскраве видовище: чарівна музика Бізе, стильні декорації, колоритні костюми, світлові спецефекти цілком занурювали у дійство. Здивувала і хореографія, багата складними прийомами. Зокрема – еквілібристики та технікою сапатеадо (вистукування ритму носком, п'ятою і стопою), що характерна для іспанського фламенко.
Рисунок2                        Рисунок3
Крім цього, працівники театру провели екскурсію кулуарами.
Окрім шикарних сяючих парадних приміщень студенти побачили зеркальний бальний зал, костюмерну (аж у два поверхи!), реквізитну, поспілкувались з головним художником по костюмах та дізнались багато мистецьких і побутових тонкощів театрального життя.
Рисунок4                      Рисунок5

Рисунок6                                 Рисунок7

XVII Міжнародна фотовиставка газети «День»
09.11.15 група культурологів КР 45 відвідала виставку щоденної всеукраїнської газети «День» у галереї «Лавра» (вул. Лаврська, 1).
Рисунок8«У цих фотографіях – душа українського народу» – так висловився про цю експозицію український дипломат О. Чалий. Світлини представляють полілог сучасності з майбутнім; тривога за день теперішній і майбутній світить в очах волонтерів і військових, що дивляться з окопів, бліндажів, з танків і БТРів. Погляди політиків перетинаються з поглядами переселенців, дітей і митців, висловлюючи те, що зрозуміло без слів. Адже фотомистецтво фіксує драму набуття нового для українців суспільного досвіду подолання воєнних жахітьАпокаліпсис, пекло, на яких розквітають моральні висоти. Мабудь, у кожного, хто відвідає цю експозицію, у душі назавжди закарбуються кадри хроніки сучасності на кшталт тих, де люди стоять на колінах, зустрічаючи загиблих патріотів.
Звісно, виставка не залишила байдужими і наших студентів. Майбутні діячі культури діляться своїми враженнями.
Культуролог1 курсу Охріменко о. о.каже:«Мене вразила фотографія «Кольорові почуття» А. Пушкової, 2014 р. Вона несе такий меседж, на жаль, забутий за декілька років страшної війни: дитячий погляд на важливі речі. Політики, батьки, дорослі часто нехтують думкою дітей. Але вона є набагато важливішою, ніж думка «дорослого» суспільства. Пройшовши через воєнні події, можу сказати, що дитина почуває себе дуже самотньою. Особливо, коли лунають вибухи».
«Мені дуже сподобалась фотографія «Благословення» Є. Сосновського (Маріуполь, 2014 р.). На фото зображено люблячу пару: дівчина відправляє хлопця на війну. Його благословляє батюшка. Тут показана справжня любов. Підтримка. Відвага та патріотизм» – каже Ющенко Д. О., культуролог 1 курсу.
Також вона додає: «Я вважаю, що на виставці не потрібно було презентувати фотографії політиків, бо це вони винні, що зараз війна. Політики не могли поділити землі. А люди за це страждають».
«Сподобалася фотографія «Військова засмага» Б.Россинського, с. Піски. На фото людина, змучена війною, погодними умовами, але незламну. Людина – патріот, готова віддати своє життя за державу. Ніякі перешкоди і вороги не завадять цій людині захистити свою сім’ю та Батьківщину» – висловився студент Приходько М. А.
Щодо газети «День», хочу зазначити, що вона дуже цікава для молодих діячів культури (зокрема – культурологів) тим, що окрім актуальних новин містить багато інформації про культурне життя батьківщини, арт-події, статті про визначних діячів мистецтва, цікавинки про історичних постатей, історичні відомості.
На сайті газети розміщені також огляд книг, багато з яких стануть в пригоді в ерудиту та науковцю, Інтелектуальний календар визначних історичних події, інтелектуальна карта України,віртуальні екскурсії музеями та мистецькими закладами України.

ПОГЛИБЛЮЄМО ЗНАЙОМСТВО З БІБЛІОТЕКОЮ НАКККІМ

4.11.15. група культурологів КР 45 відвідала Наукову бібліотеку НАКККіМ. Студентів ознайомили з інтернет-центром, фондами, новими надходженнями літератури. Працівники бібліотеки із задоволенням розповіли про процес самостійної роботи студентів у бібліотеці, підготовки до лекцій та семінарів, доступ до ресурсів інших бібліотек.
До речі, в науковій академічній бібліотеці можна знайти багато раритетних видань. Студентів вразило, що деякі містять автографи авторів та дарчі посвяти.
Щиро дякуємо працівникам та директору бібліотеки Ястремській Людмилі Юріївні!

Відділ кадрів та документозабезпечення: