ЛІТЕРАТУРНИЙ ВЕЧІР КАЗОК-ПРИТЧ ФЕЛІКСА КРИВІНА

Kazky
Shlemko

(творчий онлайн-показ зі сценічного мовлення групи БСМ 12-9)

22 квітня 2021 року в онлайн-мережі «Google Meet» відбувся творчий показ студентів 2-го курсу акторської групи БСМ12-9 кафедри режисури та акторської майстерності з дисципліни «Сценічна мова». Підготувала і організувала показ викладач Шлемко Ольга Дмитрівна, кандидат мистецтвознавства, професор, заслужена артистка України.
Шлемко О. Д. вибудувала виконання студентами казок Ф. Кривіна за принципом діалогу в розвитку, розташувавши їх таким чином, щоб тема, порушена першим студентом, розвивалась або заперечувалась думкою другого студента, а його точка зору підтримувалась або ж заперечувалась третім студентом і т. д.
Спочатку студенти поставились до необхідності опанувати методику виконання казки без особливого ентузіазму. Однак дотепні, повчальні, філософські, морально-етичні, гостроактуальні казки-притчі Ф. Кривіна, якого вважають “чарівником слова”, захопили студентів і вони активно поринули в роботу. Предметний світ казок (Багаття, Книжка, Ліхтар, Тінь, Дим, Недопалок, Завіса тощо) поступово оживав в уяві студентів і заворожував.
Насамперед студенти здійснили ідейно-тематичний, дійовий та логічно-інтонаційний аналіз тексту казки. Затим підготували партитуру тексту казок, здійснили його скелетування, створили виконавчий задум, визначили тип оповідача, його ставлення до подій, уточнили основну думку, заради якої було вибрано казку, визначили конфлікт, здійснили пошуки дійових пристосувань, підтексту, стилю виконання вибраної казки, використали імпровізаційність як важливий елемент виконання казок.
Всі студенти, які взяли участь у творчому показі – Анна Артюшенко, Любов Алєксєєва, Вікторія Безолюк, Андрій Дяченко, Даніла Зіберт, Валерія Ісакова, Анна Картошкіна, Валентина Козьма, Лейла Кубань, Анна Пукас, Максим Романовський, Олександра Снітко, Єлизавета Хлевінська, Катерина Чала, Назарій Шевчук виявили творчий хист, уміння діяти словом.
Після успішного онлайн-показу казок відбулося його детальне обговорення. Викладач проаналізувала виконавську майстерність кожного студента, зробила деякі зауваги. Водночас всі студенти мали можливість висловити свої міркування не лише щодо власного виконання казки, а й оцінити майстерність своїх товаришів. Студенти висловили побажання виступити з показом казок-притч Ф. Кривіна перед учнівською аудиторією. Досвід художнього виконання казок став для студентів новою сходинкою до опанування таємниць художнього слова.

Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв

Ми в соцiальних мережах:

Адреса: вул. Лаврська, 9, корп. 15, м.Київ, 01015, Україна