Творчий показ 15 грудня 2020 року

IMG 20201215 222433 559
Zastavka

15 грудня 2020 року о 14.00 в аудиторії 101 корпусу № 7 нашої академії відбувся творчий показ режисерської групи БСМ-11-8 3-го курсу з предмету «Режисура та драматургія обрядів» (викладач – професор, Заслужений працівник культури України Матушенко Валерій Борисович).
На показі були присутні: завідувач кафедри режисури, професор, народна артистка України Хоролець Л.І, художній керівник 3-го курсу доцент, заслужений артист України Жуковін О.В., професор, заслужена артистка України Шлемко О.Д., доцент кафедри, заслужений артист України Лобода Б.І, старший викладач кафедри зі сценічної мови Рудніцька О.О.
Темою показу були обрядові дії, які відбуваються на свято Катерини 7 грудня. Образ головної героїні - пані-матки створила студентка Сіроговська Анастасія. Ролі незаміжніх 17-ти річних дівчат, що можуть приймати участь в обрядових дійствах на судженого-рядженого і прийшли в гості до пані-матки, щоб дізнатись свою долю, виконували: Шипіцина Таїсія, Козієнко Діана, Шестакова Діана та Публіка Анна. Роль дівчини, якій тільки 15 років і яку не впустила до своєї хати пані-матка, зіграла Мельник Яна. Звукорежисером показу була студентка групи Москалішена Яна, а помічником режисера постановки та фотографом виступила Гненюк Анна. Роль хлопців, які 7 грудня ходять по селу та шукають свою долю біля хат, де проводяться вечорниці та обрядові гадання, виконували: Гавришків Ілля, Шликов Ілля та Цимбалюк Олександр.
Під час показу студенти розповіли історію життя великомучениці, що жила у 2-му столітті н.е. у єгипетській Олександрії та про мрію Катерини вийти заміж і народити дітей, що не збулася завдяки катуванню язичницького імператора Максиміліана, що правив у той час. І ось мрію святої здійснювали дівчата під час проведення обрядових дійств. Черга випала пити обрядовий напій Анні Публіка, а потім стався предкульмінаційний момент: згідно традиції вона зняла чобіт і кинула у відкриту хвіртку через плече, не дивлячись в кого полетить. А кульмінаційним моментом показу стало влучання цього чобітка у парубка, роль якого виконував Гавришків Ілля. У розв’язці програми парубок з друзями зайшов до хати, познайомився з дівчиною, взув їй чобіт та пані-матка запропонувала їм зустрічатися до закінчення Різдвяного (Пилипівського) посту, що триває зараз та закінчиться на Різдво Христове 7 січня 2021 року. А потім, якщо все буде гаразд, то може відбутися сватання, заручини і безпосередньо весілля. Але це може статися у майбутньому, а поки… Показ пройшов цікаво, насичено обрядодіями, українською музикою і завершився українським хороводом під бурхливі оплески присутніх.

Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв

Ми в соцiальних мережах:

Адреса: вул. Лаврська, 9, корп. 15, м.Київ, 01015, Україна