В Академії розповіли про культуру ZeroWaste

5
6
7

30 вересня для студентів та аспірантів-культурологів Мас-Медіа Центр Академії та його керівниця Оксана Гайдук організували відкриту презентацію «Культура ZeroWaste». Комунікаційний менеджер Фундації соціальних інновацій «З країни в Україну», екоактивістка Софія Демченко розповіла про громадський рух «Нуль відходів», прихильники якого ведуть усвідомлений спосіб життя.

Зокрема, філософія ZeroWasteполягає в тому, щоб максимально зменшити кількість відходів, що допомагає не тільки берегти природу та своє здоров’я, а дозволяє заощадити на непотрібних речах.

Рух отримав гласність і досяг піку в 1998-2002 роках і з тих пір перейшов від «теорії до дії», зосередившись на тому, як структурується і поводиться ZeroWaste співтовариство. На сайті Міжнародного альянсу ZeroWaste є список спільнот по всьому світу, які активно пропагують метод нульових відходів надержавному рівні.

Також екоактивіста Софія Демченко розповіла про ZW ініціативи, серед яких «ПроєктКомпола» - компостування відходів шкільних їдалень, багаторазові чашки за депозит, повторне використання речей тощо.

Учасники відкритої презентації мали змогу поставити свої запитання й дізнатися, як можна стати учасником екоруху та сформувати свою еконішу серед академічної спільноти.

Так, доктор культурології Ольга Овчарук зазначила, що викладачі та студенти зацікавлені в підтримці програми з організації в Академії роздільного збору сміття і варто ініціювати її впровадження. Сюди можна було б залучити і наших партнерів та колег із Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, на території якого знаходиться Академія. А ось виручені кошти можна буде використати на забезпечення життєдіяльності Студентського самоврядування НАКККіМ та підтримки різноманітних культурно-мистецьких ініціатив.

Водночас, Софія Демченко пообіцяла поділитися контактами еко-ініціатив для внз й зазначила, що, насамперед, починати слід з малого – зі своєї сім’ї , свого будинку, з дрібних кроків – раціонального використання води, сортування сміття…

Головна мета ZeroWaste полягає в тому, щоб перейти до циркулярного виду економіки, де сміття як такого не існує, а те, що називають сміттям – стає цінним ресурсом.

Замість того, щоб брати нові ресурси для разового використання, zerowaste має на меті створити таку систему, де усі ресурси використовуються повторно і повертаються назад до екосистеми.

Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв

Ми в соцiальних мережах:

Адреса: вул. Лаврська, 9, корп. 15, м.Київ, 01015, Україна