У Києві з’явилася зірка з ім’ям видатного хореографа Мирослава Вантуха

Virsky
Virsky2

19 вересня в рамках Десятої ювілейної загальнонаціональної акції «Зірка України» на «Алеї Зірок» з'явилися імена людей, важливих в історії сучасної української культури.

Серед них – зірка з іменем завідувача кафедри хореографії НАКККіМ, Героя України, народного артиста України, лауреата Державної премії України ім. Т.Шевченка, кавалера численних орденів, генерального директора - художнього керівника відомого у всьому світі Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України імені Павла Вірського Мирослава Вантуха.

Урочиста церемонія розпочалася з яскравої появи артистів ансамблю ім. П. Вірського, які спустилися бульваром Шевченка на площу Перемоги, де відтепер будуть красуватися пам’ятні знаки цьогорічних лауреатів акції. Гості фотографувалися на червоній доріжці і давали інтерв’ю представникам ЗМІ.

Мирослав Вантух, зокрема, зізнався, що дуже щасливий, але найбільша нагорода для нього, коли танцювальному колективу, яким він керує більше 40 років, аплодують глядачі різних країн світу.

Честь перерізати стрічку дісталася генеральному продюсеру загальноціональної акції «Зірка України», народному артисту України Валерію Куцевалову та народній артистці України Оксані Білозір. Вона ж зачитала вітання від Голови Вищої Академічної Ради загальнонаціональної акції «Зірка України», першого Президента незалежної України, голови Наглядової ради НАКККіМ - Леоніда Кравчука.

Після офіційної частини, яка завершилася запальним українськім танцем артистів ансамблю ім.П.Вірського, розпочався концерт, який, по задуму режисера-постановника акції Олени Куцевалової, в основному складався з творів Юрія Рибчинського та Олександра Злотника. Для своїх друзів, лауреатів «Зірки України», співали Наталія Бучинська, Оксана Білозір, Наталія Шелепницька, Ольга Сумська та Віталій Борисюк, Іво Бобул, Олег Шак, Оксана Пекун, Ніколо Петраш, Шиван (Антон Якубовський) та багато інших артистів.

«Алея Зірок» заснована в 2001 році в рамках загальнонаціональної акції «Зірка України» як символ найвищого визнання. З метою популяризації та розвитку національної культури, мистецтва і спорту на честь видатних людей країни закладають іменну зірку на «Алеї Зірок». Лауреатами цієї акції стали найдостойніші, талановиті і знакові постаті в галузі культури, мистецтва, спорту, які внесли вагомий вклад в історію України і сприяли піднесенню її міжнародного авторитету. Всі вони народилися в Україні і своїми досягненнями сприяють формуванню позитивного іміджу нашої країни.

Першою в 2001 році на «Алеї Зірок» «засвітилася» іменна зірка Василя Зінкевича, а потім в різні роки лауреатами цієї престижної нагороди стали: Софія Ротару, Євгенія Мірошниченко, Сергій Бубка, хор ім. Верьовки й Анатолій Авдієвський, Богдан Ступка, Ада Роговцева, Олег Блохін, Тарас Петриненко, Михайло Воронін, Дмитро Гнатюк та ін.

Джерело: i-ua.tv/culture/

Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв

Ми в соцiальних мережах:

Адреса: вул. Лаврська, 9, корп. 15, м.Київ, 01015, Україна