Керівниця мас-медіа центру НАКККіМ Оксана Гайдук відвідала перформанс «Матуся»

1
2
3
4
5
6
7

2 вересня, в рамках Ukrainian Fashion Week, у «Мистецькому Арсеналі» художниця ZINAIDA у форматі перформансу презентувала колекцію хустин, орнаментовану принтами Батьківщини-матері.

Для художнього перформансу ZINAIDA створила принти,  в яких поєднала  традиційні українські орнаменти із різними образами Батьківщини-Матері: чи то в молитві, із квітами в руках, в касці. Саме цей монумент для багатьох є візитівкою Києва, символом матері-захисниці та берегині.

- Кожен проєкт відомої мисткині ZINAIDA є особливим і несе в собі безліч символів й розуміння того, якою багатою є наша українська культура. «Матуся» - одну назву хочеться постійно проговорювати, а образ Батьківщини-матері уже передає всю велич і могутність Києва! Мати, яка завжди захистить. Як ніколи, відчувається саме сьогодні, коли в Україні триває війна, - зазначила Оксана Гайдук.

Як розповідає авторка проєкту ZINAIDA, у  роботі «Матуся» все  сказано мовою символів: від дій - до зображення, від ідеї задуму - до його сприйняття, адже це своєрідне послання.

- Україна є уособленням творених орнаментів, а Київ символізує знакову скульптуру міста - Батьківщини-Матері, і вони єдині. Часом образ Батьківщини-Матері  - суперечливий, однак втілює для мене єдину матусю, - поділилась художниця.

Плинність моди повсякчас долає людські табу, відкриває таємне, винаходить і втілює. Відтак дає свіже життя архаїчним кодам знову і знову, зберігши їх незмінну сутність.

Жіноча хустина наскрізно відбулась у часі як довершення жіночого традиційного строю чи сучасного «луку». Вона - яскравий маркер статусу й походження: пасує й ошатній киянці, і гоноровій львів’янці, і заміжній, і вдові. Хустка - знак у різких поворотах життя: щастя в родині чи гіркої втрати. Жінка-молодиця чи поважна пані у віці обирають хустину інтуїтивно: барвисту, білу чи темну відповідно до періодів життя і свого відчуття в ньому.

Довідково

ZINAIDA — українська художниця, яка працює в суміжних медіа: відеоінсталяція, перформанс, кіно, декоративно-прикладне мистецтво. У своїй філософії звертається до теми самоідентифікації, що бере початок у самобутності, красі й щирості українських обрядів, звичаїв та культурних традицій. Темами проєктів художниці є дослідження міфологем, національних та архаїчних образів. Завдяки такому наративу, ZINAIDA винаходить мову, якою звертається до світу, розповідаючи про унікальність України. Тема Києва також постійно присутня у творчості художниці.

ZINAIDA переконана, що індустрія моди стала сценою, за допомогою якої візуальне мистецтво, музика й кіно комунікують із ширшою аудиторією. Її робота у сфері моди також набуває різної форми: від перформансів до інсталяцій, від принтів на основі художніх картин до відеопроєкцій і колекцій. У 2017 році відеоробота художниці «Трансформація» стала прототипом для поштової марки до 20-річчя Ukrainian Fashion Week.

З 2014 року ZINAIDA є членкинею Національної спілки художників України. Як фасилітаторка брала участь у проєкті Marina Abramovich: In Residence (Kaldor Public Art Project, Австралія).

Роботи ZINAIDA зберігаються у приватних колекціях України, Великобританії, Іспанії та США, а також у публічних зібраннях фонду Fondacion Caja de Burgos (Бургос, Іспанія) та Музею космонавтики імені С.П. Корольова (Житомир, Україна). Інсталяції авторки представлені в Національному музеї Революції Гідності («Білі сльози»), Київському академічному театрі «Київ модерн-балет» («Стіна»), театрі «Актор» (валяна баба з проєкту «Ще»). ZINAIDA є засновницею та менеджеркою волонтерської ініціативи ArtRehub.

Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв

Ми в соцiальних мережах:

Адреса: вул. Лаврська, 9, корп. 15, м.Київ, 01015, Україна