Міжнародні студентські наукові читання до Дня слов’янської писемності та Міжнародного дня науки

2
4

19 травня 2020 року кафедра гуманітарних дисциплін Інституту практичної культурології та арт-менеджменту долучилася до традиційних Міжнародних наукових читань молодих пошуковців, що організовані кафедрою української мови факультету української філології Криворізького державного педагогічного університету і приурочені до Міжнародного дня науки та Міжнародного дня слов’янської писемності й культури. Похвальним було те, що маючи на меті залучення студентської молоді до обговорення теоретичних і прикладних проблем сучасного мовознавства, мистецтвознавства у загальнославістичному і світовому контексті, читання об’єднали аспірантів і студентів з вітчизняних і закордонних закладів вищої освіти та філологічно зорієнтовану учнівську молодь.

Вразили всіх своїм науковим потенціалом студентки 1 курсу НАКККіМ: Коваленко Юлія Сергіївна (Інститут практичної культурології та арт-менеджменту) та Москаленко Анна Олександрівна (Інститут дизайну та реклами). Науковий керівник: доцент кафедри гуманітарних дисциплін Сафонова Ірина Григорівна.

У наукових читаннях взяли участь, зокрема студенти з таких закладів вищої освіти: Інституту польської мови Гуманітарно-Природничого Університету імені Яна Длугоша в Ченстохові (Академія ім. Яна Длугоша в Ченстохові, Polonia University in Czestochowa, Польща; Могильовського державного університету імені А. О. Кулєшова (Могилевский Государственный университет им. А.А. Кулешова), Білорусь; Національного університету біоресурсів і природокористування України; Львівського державного університету безпеки життєдіяльності; Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини; Криворізького державно педагогічного університету, а також учні із криворізьких закладів середньої освіти № 20, 41, 57, 72, 118, 125 та 127.

Інтерактивні наукові читання молодих пошуковців відбулися в режимі реального часу на комунікаційній платформі ZOOM у форматі онлайн-конференції.

Доповіді, виголошені на читаннях, охопили широке коло міждисциплінарних, крос-культурних  та мистецтвознавчих наукових проблем. Студенти мали змогу презентувати власні проєкти, що інтерпретують найважливіші вектори сучасної лінгвістичної науки, мистецтвознавства на фоні глобалізаційних процесів і полікультурних тенденцій.

Читання пройшли в атмосфері відкритого, невимушеного спілкування. Протягом онлайн-конференції відбувалися жваві дискусії, ставилася низка запитань «наживо» і в чаті. Виступи учасників супроводжувалися мультимедійними презентаціями.

Результати представлених студентських розвідок частково увійшли до збірника студентських наукових праць, який розміщено у вільному доступі на сайті Криворізького державного педагогічного університету до початку роботи читань, а частина - увійде у наступний випуск.

Неймовірно вражає активність студентів НАКККіМ. Так тримати! Не зупинятися та продовжувати свої креативні наукові дослідження!

Заступник завідувача кафедри
гуманітарних дисциплін,
доцент Сафонова Ірина Григорівна

Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв