УВАГА! ЕКЗАМЕНИ БУДУТЬ ПРОХОДИТИ ДИСТАНЦІЙНО, ЗА ДОПОМОГОЮ ПРОГРАМИ GOOGLE MEET (ІНСТРУКЦІЮ ДИВ. У «НОВИНАХ» ЗА 22 ТРАВНЯ)

Всесвітній день вишиванки

IMG 3405

21 травня в Україні відзначають Всесвітній день вишиванки. Це свято є відносно новим і покликане сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. За традицією, День вишиванки відзначається в будній день – у третій четвер травня.

Цьогорічний День вишиванки - день Родоводу, тому присвячується українській родині та родоводу.

- "День Вишиванки 2020 присвячується українській родині та родоводу. Пандемія дала можливість зупинитись та осмислити, що насправді важливо - турбота про старше покоління та виховання освіченого, гуманного наступного, - вважають організатори свята, громадська організація "Всесвітній день вишиванки". (Джерело: espresso.tv).

Останнім часом вишиванка стала своєрідним символом патріотизму і любові до своєї країни. Багато її люблять за стильність і унікальність, адже кожен вишитий на ній візерунок має свій символ і значення.

У День вишиванки всі, від малого до великого, вбираються і вирушають у своїх справах. Традиційне українське вбрання виглядає дуже святково і дарує всім відмінний настрій.

Вишита сорочка - свого роду оберіг, символ здоров’я, добробуту та краси, щасливої долі й родової пам'яті, любові та святковості. Коли говорять, що людина народилася в сорочці, мають на увазі, що це - щаслива людина.

Щороку студенти НАКККіМ також активно долучаються до святкування Всесвітнього дня вишиванки і вдягають улюблені вишиванки, беруть участь у флешмобах й творчо доповнюють це свято. Цьогоріч, у зв'язку з карантинними обмеженнями, свято вишиванки студенти проведуть дистанційно. Буде багато яскравих фотографій та онлайн зустрічей.

Як з'явився День вишиванки

День вишиванки виник у Чернівцях в 2006 році. Його ініціатор - письменник, журналіст Леся Воронюк, яка будучи студенткою Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, запропонувала ідею акції. Її підтримали інші студенти і викладачі й одяглися відповідно.

У перший рік учасників флешмобу було небагато, але з кожним роком День вишиванки набуває все більшої популярності, і в цей день надягають український традиційний одяг все більше людей не тільки в нашій країні, а й на планеті.

Маловідомі факти про вишиванку

• Фрагменти української вишивки використовували багато відомих дизайнерів і будинків моди, серед яких Жан-Поль Готьє, Джон Гальяно, Gucci, Valentino, Dolce & Gabbana.
  • Дослідники вишивки налічують понад 200 старовинних швів на основі 20 технік. Вишивка хрестиком, яку багато хто вважає традиційно українською, прийшла до нас з Європи лише в XIX столітті.
  • Кілька років тому дизайнер Віта Кін одягла в українські вишиванки багатьох знаменитостей з усього світу: в її сукнях з традиційною вишивкою з’являлися Демі Мур, Діта фон Тіз, Кетрін Зета-Джонс і багато інших.
  • Після того, як українська вишивка стала з’являтися на одязі відомих людей, вона міцно закріпилася в модні тренди. Зарубіжні дизайнери не тільки робили сорочки та сукні, схожі на традиційні українські елементи, але і без поглиблення в українську культуру шили речі з вишивкою. (Джерело: nv.ua).

(044) 288-80-81  та  (068) 784-49-27

Відділ кадрів та документозабезпечення:

Ми в соцiальних мережах: