УВАГА! ЕКЗАМЕНИ БУДУТЬ ПРОХОДИТИ ДИСТАНЦІЙНО, ЗА ДОПОМОГОЮ ПРОГРАМИ GOOGLE MEET (ІНСТРУКЦІЮ ДИВ. У «НОВИНАХ» ЗА 22 ТРАВНЯ)

Привітання з Міжнародним днем театру

Нехай легендарний
Дух театру вас від негараздів збереже,
Зігріє душу вам азартом,
Успішність, віру принесе.

Привітання з Міжнародним днем театру

Всесвітній день театру — професійне свято всіх працівників театрального цеху. Щороку його відзначають 27 березня. Цей день в усіх країнах світу проходить під девізом: «Театр — засіб зміцнення миру і взаєморозуміння між народами».Свято було засновано у Відні на ІХ конгресі Міжнародного інституту театру при ЮНЕСКО в 1961 році. Це визначна подія для тих, хто причетний до мистецтва Мельпомени – акторів, режисерів-постановників, декораторів, костюмерів, світлотехніків, звукорежисерів, білетерів, драматургів, театральних продюсерів тощо.

Історія свята

Багато людей впевнені, що театр з'явився в античні часи. Але це абсолютно не відповідає дійсності. Мало хто знає, але театр з'явився ще задовго до античних часів. Спочатку він являв собою якісь мисливські, сільськогосподарські та рибальські ритуали, які в алегоричній формі відображали ті чи інші трудові процеси. Крім того, за допомогою цих ритуалів наші предки намагалися повторити природні явища, наприклад, дощ з грозою.

Деякі мистецтвознавці переконані, що перші подібні ритуали не мають нічого спільного з театром у звичному розумінні цього слова. Справа в тому, що ці обряди досить часто проходили без глядачів. Ну а театр апріорі передбачає наявність глядачів.

Згодом, театр почав набувати певні обриси. Він став традиційним елементом багатьох свят. Більш того, у нього з'явилися глядачі, які є невід'ємною частиною театру. Тоді люди співали, танцювали та демонстрували всілякі драматичні дійства. Але, згодом, театр був розділений на драматичний, балетний і оперний.

Перші театральні дійства, які схожі на сучасні, почали проходити в стародавній Греції. Спочатку театр являв собою якийсь акт поклоніння богам землеробства. Під час театральних дійств хор співав богів, особливо Діоніса, як головному богу виноробства та рослинності. Тобто, з допомогою театру стародавні греки віддавали частину поваги своїм богам.

Історики та мистецтвознавці твердять, що театр народився в 534 році до нашої ери. Саме тоді Феспід вперше використав актори під час театральної вистави. З часом такі актори, яких тоді називали гипокритами, почали з'являтися в театральних виставах інших авторів. Більш того, кількість задіяних у виставі акторів з часом постійно збільшувалася. Тоді вони почали спілкуватися не тільки з хором, але і між собою. Крім того, за допомогою акторської гри гипокрити демонстрували всілякі драматичні дійства.

З появою акторів, театр почав не тільки славити богів, але і показувати всілякі побутові ситуації. Тоді ж і з'явилися два стовпи сучасного театру – трагедія і комедія. Що примітно, деякі перші повноцінні трагедії і комедії дійшли до наших часів.

Театр був популярний не тільки в стародавній Греції, але і в стародавньому Римі. Однак якщо греки вважали роботу актора по-справжньому престижною, то римляни називали її ганебною. Більш того, римляни досить часто примушували рабів розігрувати для них ті чи інші театральні вистави.

Коли Римська імперія пала, разом з нею був забутий і античний театр. Справа в тому, що християнство засуджувало і забороняла всілякі прояви лицедійства, в тому числі і акторську гру. Тому середньовічний театр зароджувався практично з нуля. Незважаючи на заборони християнської церкви, люди не могли забути про радощі, які дарує театр. Тому навіть під страхом відлучення від церкви одні люди дивилися на театральні вистави, а інші брали участь в них. Так що християнська церква вирішила переглянути своє ставлення до театру. Більше того, приблизно в дев'ятому столітті нашої ери самі священики почали розігрувати якісь театральні вистави на свята.

Згодом, театр став не тільки одним з видів розваг, але інструментом для підняття питання з тих чи інших соціальних проблем.

В епоху Ренесансу театр став невід'ємною частиною життя народу. Твори для театральних вистав писали найвидатніші поети того часу. Крім того, італійці вирішили відродити і античний театр. Загалом, в цю епоху театр став переживати розквіт.

В Україні театральне мистецтво бере початок з глибокої давнини, коли воно проявлялося в народних іграх, танцях, піснях і обрядах. Починаючи із ХІ століття відомі театральні вистави слов’янських скоморохів. В епоху Київської Русі елементи театру були в церковних обрядах. Про це свідчать фрески Софійського собору в Києві (ХІ століття).

Театр завжди мав виключне етичне і художнє значення, сприяв формуванню естетичного смаку та розширенню кругозору. Не зважаючи на те, чи слухаємо ми оперу, чи насолоджуємося грацією артистів балету або стежимо за майстерною грою драматичних акторів, – ми завжди відчуваємо особливу атмосферу свята.

Саме тому, Міжнародний день театру, не лише професійне свято майстрів сцени – це свято мільйонів вдячних глядачів та шанувальників високого мистецтва.

Шановні митці-театрали!

Високо цінуючи ваш талант і самовіддану працю на ниві театрального мистецтва, значний внесок у зміцнення духовності українського народу, бажаємо міцного здоров’я, наснаги для нових творчих злетів в ім’я збагачення національної скарбниці сценічного мистецтва, а також для гідного продовження традиції своїх видатних предків.
Хай сумлінне служіння мистецтву і рідному народу буде й надалі для вас джерелом високого натхнення і нових творчих досягнень.
У Міжнародний день театру вітаємо всіх, чиє життя нерозривно пов’язане з мистецтвом, хто силою свого таланту розкриває в людях їх найкращі якості, вчить вічним істинам добра і краси.

Джерело: https://ukr.media/culture/298051/

(044) 288-80-81  та  (068) 784-49-27

Відділ кадрів та документозабезпечення:

Ми в соцiальних мережах: