Вітаємо з Днем усіх закоханих!

IMG 1388

14 лютого в Україні і не тільки відзначають вже таке звичне, але від того не менш загадкове свято - День святого Валентина. Воно має давню історію, свої традиції і правила, яких багато хто намагається дотримуватися. Насамперед, закохані, ті кому і присвячений цей день. Про історію цього чудового романтичного свята ходять різні легенди.

Трішки історії

Згідно з однією, у 269 році римський імператор Клавдій II прагнув завоювати світ, та для здійснення цього задуму армії не вистачало воїнів. Він був упевнений в тому, що всьому виною родинне життя, на яке солдати витрачають багато часу, а ось самотній чоловік, не обтяжений сімейними справами, буде краще буде битися на полі битви. Тому імператор заборонив чоловікам одружуватися, а жінкам і дівчатам - виходити заміж за улюблених чоловіків. Але з таким перебігом подій не був згоден простий лікар і священник Валентин. Він співчував нещасним закоханим і потайки від усіх, під покровом ночі освячував шлюб люблячих чоловіків і жінок. Однак незабаром злі правителі дізналися про таємні діяння святого Валентина й його посадили до в'язниці, засудивши до страти. Поки Валентин сидів у в'язниці та чекав виконання вироку, він познайомився з прекрасною донькою наглядача - Юлією й закохався у дівчину. Перед смертю він написав коханій дівчині зізнання в коханні - валентинку, де розповів про свої почуття, і підписав його "Твій Валентин". Прочитано воно було вже після того, як його стратили, а сама страта відбулася 14 лютого 269 року.

А ось інша легенда свідчить, що день Святого Валентина виник як пам'ять про римського патриція Валентина, який був таємним християнином і навертав у нову віру своїх слуг. Після того, як він провів обряд вінчання для двох із них, всі троє були затримані вартою. Як представник вищого класу, Валентин зміг уникнути кари, але його слуги такого привілею не мали. Тоді, бажаючи підбадьорити приречених одновірців, Валентин пише їм листи у вигляді червоних сердець, що означають християнську любов. Послання нареченим мала передати сліпа дівчинка, але несподівано до темниці прийшов сам Валентин, який умовив варту відпустити його слуг замість на його життя. Перед виходом на арену смерті Валентин передав останній лист, освячений вірою й добротою, сліпій дівчинці, яка після цього прозріла і стала красунею.

Достовірно ні про першого, ні про другого Валентина нічого не відомо. Кого саме з мучеників на ім'я Валентин було зараховано до лику святих, сказати точно вже неможливо. У 1969 році святкування дня пам'яті св. Валентина як загальноцерковного святого було припинено, а ім'я його видалено Римсько-католицькою церквою в ході змін календаря святих, з причини того, що про цього мученика немає ніяких точних відомостей, окрім особистого імені та переказів про усікновення голови мечем. Вважається, що День святого Валентина існує вже більше 16 століть, але свята Любові відомі з ще більше ранніх часів - з періодів стародавніх язичницьких культур. Наприклад, римляни в середині лютого святкували фестиваль еротизму, званий Lupercalia, на честь богині любові Juno Februata. Коли церква заборонила проведення луперкалій, їм на зміну прийшов День святого Валентина, який також називається Днем усіх закоханих.

Традиції

Щороку 14 лютого молоді люди, що мають пару, дарують своїм половинкам різноманітні подарунки:

• «валентинки» — символічні листівки у формі сердечок, які містять признання в коханні, найчастіше у віршованій формі;

• солодощі, виготовлені в тій же «серцевій» формі або які зображують фігурки Купідона — бога любові;

• м'які іграшки та сувеніри.

Очевидно, що головні символи свята повинні бути виконані в яскравих червоних і рожевих тонах — кольорах, що означають пристрасть і полум'я почуттів.

У це прекрасне свято, день закоханих, бажаємо кожному із вас взаємного кохання у житті, нестримної любові до сім’ї, близьких та друзів, до своєї Країни! І обов’язково – до своєї альма-матер!

Зі святом!

(044) 288-80-81  та  (068) 784-49-27

Відділ кадрів та документозабезпечення:

Ми в соцiальних мережах: