«Сучасні технології у музейній справі»: підвищення кваліфікації музейних працівників Полтавської області у Центрі неперервної культурно-мистецької освіти НАКККіМ

19-10-23-seminar01
19-10-25-seminar-01
IMG 3648
IMG 3664
IMG 3957
IMG 3964
IMG 4010
IMG 4022
IMG 4027
IMG 4030
IMG 4033

З 21 по 25 жовтня 2019 року на базі Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського підвищували кваліфікацію директори, заступники директорів, наукові співробітники музеїв Полтавської області.

Навчання відбулося за декількома тематичними напрямами. Зокрема йшлося, про світовий досвід цифровізації; шляхи впровадження програмного забезпечення у вітчизняних установах пам’яті; електронний облік музейних об’єктів та пілотне рішення «Реєстр культурних цінностей» Міністерства культури України як успішний підхід до національного цифрового ресурсу установ пам'яті. Розглядалися також питання впровадження Порядку обліку музейних предметів в електронній формі.

Начальник відділу державної політики у сфері охорони культурної спадщини Головного управління культурної спадщини Департаменту культурної спадщини Ігор Ковалишин (м. Київ) розповів нашим слухачам про створення електронної платформи, що об’єднає усі реєстри фондів музейних закладів України.

Заняття з тематики сучасних передових технологій у музейній справі провів директор ТОВ «Музейні Системи та Технології», фахівець технічного захисту інформації та побудови структурованих кабельних мереж, сертифікований викладач з технологій Microsoft, тренер з музейного менеджменту, фундатор освітнього інтернет-проекту музейників «Музейна Тренінгова Група» Кирило Кобцев (м. Київ). Спікер торкнувся ряду тем, що обґрунтовують необхідність використання ІТ технологій у музейній практиці. Зокрема, йшлося про роль ІТ технологій у забезпеченні реалізації структурними підрозділами музеїв завдань керування, обліку предметів зберігання, здійснення експозиційної діяльності, надання певних послуг тощо.

Заняття зі слухачами провели також представник Українського культурного фонду в Полтаві Олена Романенко, спеціаліст з розробки контенту доповненої і віртуальної реальності Олег Голота, директор Полтавського краєзнавчого музею, к.і.н., Заслужений працівник культури України Олександр Супруненко, заступник директора з наукової роботи Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви» Людмила Шендрик.

Учасникам навчання продемонстрували проект «Poltavaopen», ознайомлення з яким допомагає потенційним туристам скласти уявлення про пам’ятки Полтавщини, дізнатися про можливості туристичної інфраструктури краю (готелі, пункти харчування, транспортні вузли). Скористатися мобільним додатком для подорожуючих може людина будь-якого віку і занять.

Справжньою цікавинкою для присутніх став так званий «віртуальний шолом» – пристрій, за допомогою якого можна побачити 3Д зображення музейної експозиції, опинитися «всередині» історичної події тощо. Спробувати дію «віртуального шолому» під час заняття міг кожний слухач навчання.

Директор Полтавського краєзнавчого музею О.Б.Супруненко розповів про роботу над розділом музейного сайту, присвяченим презентації наукових видань і праць співробітників закладу.

Під час відвідання платформи «Поле Полтавської битви» учасникам навчання представили інформаційний сенсорний кіоск та аудіогідів пам’ятними місцями заповідника. Також музейники переглянули 3Д фільм О.В.Лебединського «Музей історії Полтавської битви», здійснили віртуальний тур музейним комплексом.

В останній день слухачам було презентовано відеоматеріали про роботу Полтавського краєзнавчого музею та історико-культурного заповідника «Більськ». Особливу увагу доповідачі: головний зберігач фондів Полтавського краєзнавчого музею Тамара Кондратенко та головний зберігач фондів історико-культурного заповідника «Більськ» Олег Шапорда приділили збиральницькій роботі, її напрямам, ефективності, а також питанням створення бази даних за наслідками фондової діяльності.

За результатами навчання 42 учасника з 14 музеїв Полтавщини успішно склали залік та отримали свідоцтва про підвищення кваліфікації у Центрі неперервної культурно-мистецької освіти НАКККіМ.

Відділ кадрів та документозабезпечення: