В Академії відбулося засідання Наглядової ради

IMG-5570JPG
IMG-5574JPG
IMG-5603JPG

08 липня 2019 року відбулося засідання Наглядової ради Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв.

На початку засідання голова Наглядової ради Академії – перший Президент України – Леонід Макарович Кравчук привітав членів ради з закінченням навчального року та подякував за запрошення на церемонію вручення дипломів здобувачам освітнього ступеня «Бакалавр».

Ректор наголосив, що з 2008 по 2018 рік Академія займала перше місце в Україні серед закладів вищої освіти культурно-мистецького спрямування за рейтингами ЮНЕСКО і залишається одним з провідних закладів вищої освіти у цій сфері, адже дипломи НАКККіМ отримали категорію Н+ у Німеччині, що дає можливість працювати випускникам Академії за кордоном. Відзначив, що за звітний період Академія отримала ліцензію на розширення провадження освітньої діяльності у сфері вищої освіти зі спеціальності 025 «Музичне мистецтво» - ліцензований обсяг збільшено до 100 осіб (для бакалаврів) та до 80 осіб (для магістрів). Успішно пройшла акредитацію на право провадження освітньої діяльності з галузі знань 0201 «Культура», за напрямом підготовки 6.020101 – «Культурологія» для бакалврів. Також покращила якісний склад науково-педагогічних працівників, зокрема: 8 осіб отримали вчені звання (професори – 3; доценти – 5), та 6 наукові ступені (доктор наук – 3; кандидати наук – 3.). Підкреслив, що особлива увага ректорату, директорів інститутів та завідувачів кафедр приділялася якісному забезпеченню навчального процесу, зокрема, таким питанням як удосконалення навчальних планів, виконання вимог МОН України щодо якісного забезпечення професорсько-викладацьким складом випускових кафедр з урахуванням спеціальностей, за якими здійснюється підготовка майбутніх фахівців, розробка сучасного навчально-методичного забезпечення та впровадження інноваційних методів навчання. Також додав, що впродовж звітного періоду ректорат Академії створював усі умови для підвищення конкурентоспроможності випускників Академії, зокрема, шляхом вільного оволодіння іноземними мовами. Для цього тривали заняття факультативу з вивчення іноземних мов за вибором студента, а також відбувались засідання англомовного кіноклубу для перегляду кінофільмів та їх обговорення англійською мовою.

Члени Наглядової ради заслухали звіт ректора Академії Чернеця В.Г. про підсумки роботи Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв у 2018 – 2019 навчальному році.

Кравчук Л.М., перший Президент України, голова Наглядової ради, подякував Чернецю В.Г. за ґрунтовний звіт із роботи Академії у 2018 – 2019 навчальному році відзначив проведену роботу у творчій, навчально-методичній та науковій сферах. Зауважив, що освіта в галузі культури і мистецтва відіграє важливу роль у розвитку української державності та збереження національної ідентичності та має бути спрямована на особистість, а не на масу. Кожна людина – це частина української культури, що втілює у своїй творчості фундаментальні принципи національного буття. Додав, що у зв’язку з швидкою динамікою змін у суспільстві, освітня сфера має постійно акумулювати пізнавальні потреби суспільства, формуючи майбутнє «обличчя» української культури – фахівців, які швидко та професійно реагуватимуть на виклики сьогодення. Підкреслив, що основним завданням вищої освіти має бути не надання знань, а вказати шлях до знань, адже людина навчається упродовж всього життя.

Корінець З.М., генеральний директор-художній керівник Національного народного хору України імені Г. Г. Верьовки, народний артист України, наголосив на важливості збереження культурних цінностей та доступу до отримання вищої освіти в Україні, адже це єдиний шлях збереження та розвитку національних автохтонних рис в умовах глобального консьюмеризму. Також звернув увагу членів Наглядової ради та ректорату Академії на негативну тенденцію серед молоді – їхати навчатися до країн ближнього зарубіжжя, що шкодить науковому потенціалу нації.

Чуприна П.Я., генеральний директор Національного академічного театру опери та балету України імені Т.Г.Шевченка, народний артист України, зауважив, що студенти Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв відрізняються поміж студентів інших закладів вищої освіти у сфері культури своїм високим рівнем підготовки, креативністю та професійними навиками про що свідчать щорічні творчі звіти Академії, які відбувалися в Національному академічному театрі опери та балету України імені Т.Г.Шевченка та на Співочому полі. Також відзначив, що системна робота професорсько-викладацького складу Академії, виховує зі студентів справжніх митців української культури, що втілюють у собі талант, знання та високий професіоналізм.

Відділ кадрів та документозабезпечення: