15 років науковому журналу «Бібліотекознавство. Документознавство. Інфомологія»

24 квітня 2019 року з нагоди 15-ї річниці наукового журналу «Бібліотекознавство. Документознавство. Інформологія», відбувся круглий стіл «15 років на дискусійному майданчику із соціальних комунікацій, інформаційної та архівної справи».

Засідання круглого столу відкрив проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків НАКККіМ, доктор історичних наук, професор, академік Академії наук вищої освіти України Литвин С.Х. Привітали учасників заходу перший проректор НАКККіМ, доктор хімічних наук, професор Іванов С.В., директор інституту практичної культурології та арт-менеджменту, кандидат культурології, доцент Дичковський С.І.

У роботі круглого столу взяли участь провідні фахівці в галузі інформаційної, бібліотечної, архівної справи закладів вищої освіти та наукових установ України, зокрема Дубровіна Л.А., доктор історичних наук, професор, член-кореспондент НАН України, генеральний директор Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, Ковальчук Г.І., доктор історичних наук, професор, директор Інституту книгознавства НБУВ, Філіпова Н.П., молодший науковий співробітник Інституту біографічних досліджень НБУВ; Кириленко О.Г., завідувач відділу Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого; Воскобойнікова-Гузєва О.В., доктор наук із соціальних комуні­кацій, старший науковий співробітник завіду­вач кафедри бібліотекознавства та інформології Ін­ституту журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка; Спрінсян В.Г., кандидат мистецтвознавства, доцент, голова Асоціації документознавців України, завідувач кафедри інфор­маційної діяльності та медіа-комунікацій Одеського національного політехнічного університету (м. Одеса); Виноградова О.Б., кандидат історичних наук, доцент, заступник директо­ра Державної бібліотеки України для юнацтва з біб­ліотечної роботи; Палеха Ю.І., доктор філософії з ділового адміністрування, завідувач кафедри документоз­навства та інформаційно-аналітичної діяльності ПВНЗ «Європейський університет»; Литвинська С.В., кандидат філологічних наук, доцент кафедри історії та документознавства Національного авіаційного університету; Політова О.А., кандидат істо­ричних наук, доцент директор бібліотеки Київської дитячої академії мистецтв; Кунанець Н.Е., доктор наук із соціальних комунікацій, професор кафедри «Інформаційних систем та мереж» Національного університету «Львівська політехніка» (м. Львів); Чередник Л.А., кандидат філологічних наук, доцент кафедри українознавства, культури та документознавства Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка (м. Полтава); Анісімова О.М., доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри інформаційних систем управління Донецького національного університету імені Василя Стуса (м. Вінниця); Герчанівська П.Е., доктор культурології, професор, завідувач кафедри культурології та інформаційних комунікацій НАКККіМ та викладачі кафедри.

За період існування журнал опублікував багато статей відомих вчених та молодих авторів, став активною рушійною силою фундаментального розвитку наукових досліджень у царині бібліотекознавства, документознавства та інформології. Ключовими питаннями обговорення були: роль і місце журналу «Бібліотекознавство. Документознавство. Інформологія» в системі професійних комунікацій; актуальні проблеми документознавства та архівознавства на сторінках часопису; підготовка фахівців з інформаційної, бібліотечної і архівної справи; бібліотекознавство: теорія, історія, практика; перспективи наукового журналу в умовах інтеграції до світового інформаційного простору.

На круглому столі відбулась презентація науково-допоміжного бібліографічного покажчика журналу «Бібліотекознавство. Документознавство. Інформологія» (2004–2018), підготовленого С.Х. Литвином, В.В. Добровольською, О.М. Збанацькоюа, О.Г. Кириленко.

Автори журналу отримали грамоти за високу публікаційну активність, підтримку редакційної політики, участь у розробці теоретичних концептуальних засад, втілення стратегічних цілей і головних завдань журналу.

Теплу зустріч однодумців прикрасила екскурсія у Національний культурно-мистецький заповідник «Києво-Печерська Лавра».

Відділ кадрів та документозабезпечення: