В Академії відбувся XXV Всеукраїнський відкритий конкурс читців імені Тараса Шевченка

IMG 3357
IMG 3361
IMG 3380
IMG 3381

19-20 квітня в актовій залі Національної Академії Керівних Кадрів Культури і Мистецтв у рамках святкових заходів з нагоди 50-ти річчя Академії, відбувся XXV Всеукраїнський відкритий конкурс читців імені Тараса Шевченка, присвячений 205-й річниці від Дня народження Великого Кобзаря.

Квітучі дерева й весняні первоцвіти, вишиванки й піднесений настрій – все налаштовувало на культурно-мистецьку імпровізацію. На території та в приміщенні можна було почути, як учасники готуються до конкурсу – звідусіль лунало Шевченкове слово!

Особливою родзинкою в святковому оформленні стали раритетні рушники на сцені Актової Зали Академії. Один із них вишила колекціонерка з Києва - Людмила Іванівна Грабовенко до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, інший - портрет Великого Кобзаря, вишитий 91-річною майстринею, також киянкою.

«Цьогоріч це вже XXV Всеукраїнський відкритий конкурс читців імені Тараса Шевченка, формат якого є відкритим для кожного бажаючого учасника, в тому числі й з-за кордону. Вже четвертий рік поспіль всі учасники –переможці першого ступеня, лауреати стають учасниками міжнародного проект- конкурсу «Тарас Шевченко єднає народи», що буде проходити 22 травня 2019 року», - розповідає керівник проекту-конкурсу, професор Світлана Садовенко.

Протягом двох днів відбулися конкурси в таких категоріях: читці, театральні виступи, співана поезія.

Головою журі театральних колективів була народна артистка України, завідувач кафедри сценічної та аудіовізуальної майстерності, професор Лариса Хоролець.

Свтілана Садовенко та Фемій Мустафаєв (народний артист України, завідувач кафедри естрадного виконавства) були головами журі в номінаціях «Співана поезія».

Співголови журі: Шлемко Ольга Дмитрівна, професор, заслужена артистка України, кандидат мистецтвознавства; Недін Лариса Миколаївна, заслужена артистка України, радіоведуча, письменниця; Ільїна Ніна Олександрівна – заслужена артистка України, Президент Міжнародного фестивалю акторів кіно «Стожари», українська кіноактриса.

«Участь в конкурсі взяли 250 учасників. Це той захід, який об’єднує й дає можливість виступити представникам з усіх регіонів України. Дуже широко представлені в конкурсі Чернівці, Харківщина, Чернігів, Черкаси, Київщина, Херсон, Вінниця, Хмельницький…

Велика вдячність Ректору Академії, професору - Василю Гнатовичу Чернецю, який визначив проведення конкурсу на базі Академії, де було представлено чотири локації, в тому числі й на території унікального Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника», - зазначила Світлана Садовенко.

Гості та учасники заходу не стримували свого захоплення від конкурсу читців, адже тут можна було побачити як наймолодших учасників - 3 роки, так і найстарший – 90 річних.

«Цілий день слухала поезію Тараса Шевченка у виконанні нашої талановитої молоді. Друзі, читайте Шевченка, і тоді ви оберете вірне майбутнє для своєї країни», - побажала пані Тетяна, гостя заходу.

«Останній раз ми брали участь в схожому конкурсі читців поезії Шевченка в Севастополі в 2014 році, перед самим захопленням Криму. Моя донечка читала вірш «Нащо мені карі очі» й зайняла 2 місце», - пригадує Вікторія Ковальська.
«Дякую! Ми отримали море емоцій. Ще раз впевнилась - нам усім потрібен Шевченко: в серці, в душі і в думках! Нам і нашим дітям!», - так дякують організаторам конкурсу гості.

Мета конкурсу – підтримка та професійне удосконалення талановитої молоді в жанрі художнього читання, сценічного та вокального мистецтв шляхом залучення до творчості Тараса Шевченка, а також класичної й сучасної української поезії.
Конкурс започаткований 1991 року й проводиться щорічно в Україні та за кордоном.

Співорганізатори конкурсу:

• Київський міський центр народної творчості та культурологічних досліджень
  • Національна всеукраїнська музична спілка
  • Національна рада жінок України
  • Всеукраїнський часопис для саморозвитку дітей «Я сам/а»
  • Всеукраїнське товариство «Знання»
  • Федерація жінок «За мир у всьому світі»
  • Київська «Просвіта»
  • Комісія з питань культури, мистецтв та мистецької освіти Громадської ради Міністерства культури України.

Переможці отримають звання лауреата та дипломанта конкурсу, нагороджуються Гран-прі, дипломами лауреата I, II, III ступеня у кожній номінації, званнями дипломанта та дипломами. Переможець серед наймолодших учасників конкурсу нагороджується дипломом «Мистецька надія»

Відділ кадрів та документозабезпечення: