Міжнародний день театру

03.27 theatre27 березня своє професійне свято відзначають працівники театру, а разом з ними мільйони небайдужих глядачів. День театру щорічно відзначають в усьому світі з 1961 року після відповідного рішення на IX конгресі Міжнародного інституту театру при ЮНЕСКО.

Традиційно цей день проходить під девізом «Театри як засіб взаєморозуміння та зміцнення миру між народами».

В Національній академії культури і мистецтв при Інституті сучасного мистецтва успішно працює кафедра сценічного та аудіовізуального мистецтва, де студентів навчають театральному мистецтву й різнобічному використанню театральної творчості. Такі заняття навчають студентів спілкуватися один з одним, ділитися думками, уміннями, знаннями.

Як приклад, безсліч успішних театральних постановок, виконані студентами НАКККіМ, а також випускники Академії, які продовжили своє професійне зросатння саме в театрі. Це й не дивно, адже серед викладачів – завідувач кафедри сценічного та аудіовізуального мистецтва, Міністр культури незалежної України, відома акторка театру і кіно, драматург – Лариса Іванівна Хоролець. Серед плеяди викладачів кафедри – справжні професіонали своєї справи, відомі культурні діячі, режисери – Чирипюк Дмитро Іванович, народний артист України, професора; Вовкун Василь Володимирович, народний артист України, міністр культури України (2007-2010), професор; Кратко Юлія Володимирівна – член Спілки театральних діячів України, старший викладач; Жуковін Олександр Вячеславович – режисер, актор тетару і кіно, каскадер та багато інших.

День театру — це свято всіх працівників театру, а не тільки акторів, адже «театр починається з вішалки». Тут немає другорядних професій, тому цей день відзначають також режисери-постановники, продюсери, звукоінженери, сценаристи, світлотехніки, гардеробники та білетери.

Вперше про театр згадується в джерелах, що датовані 497 роком до н.е. В них говориться про проведення свята, присвяченого богу Діонісу. Перша будівля театру з’явилась у Римі в 55 році до н.е., там виконували вірші та невеликі п’єси, переспіви легенд та міфів.

Перший український стаціонарний театр був відкритий у Львові в 1795 році, а через 24 роки з’явилася перша українська п’єса «Наталка-Полтавка» Івана Котляревського.

В Україні з нагоди Міжнародного дня театру проводяться театральні фестивалі, артисти отримують нагороди та державні звання, а глядачі йдуть на прем’єри вистав.

Відділ кадрів та документозабезпечення: