В Академії відбулися творчі покази

У грудні відбулася серія показів викладача, професора, заслуженого працівника культури України - Валерія Матушенка.

10 грудня пройшов показ з предмету «Режисура естрадного номера» 4 курсу, групи АВ-15. Цьогорічною темою стала новорічна казка і студентами були представлені різні естрадні номери розважального характеру. Найбільш успішний номер (пісенний) був представлений яскравим дуетом у складі Анастасії Артамонової та Златоміри Магди. Роль поліцейського впевнено зіграв Андрій Свіщенко. Режисерську групу очолили Галина Рак та Валентина Боярчук (група РМ-15).

Загалом, група проявила свої найкращі режисерські та акторські якості й показ пройшов справді захоплююче.

11 грудня відбувся показ з предмету «Ведучий обрядових дій» 3-го курсу, групи РАВ-16/2. Головною темою стали передвесільні обряди дівич-вечора, які відбуваються у п’ятницю напередодні весілля у хаті молодої. У даному показі сценаристом виступила студентка Юлія Волошин, а режисерську постановку допомогли зробити режисери з групи РАВ-16/1 Валентин Цюрак та Олександр Череп. Студенти відтворили обрядодії передвесільної п’ятниці, коли у молодої (Юлія Волошин) збираються після обіду сестри (Тетяна Кузнєцова і Альона Миргородська), подруги (Власта Грабовська і Дарина Лихачова), мати (Настя Івашкова), хрещена мати (Ірина Болтенко), а також приходить молодий (Валентин Цюрак). Кульмінація показу відбулася, коли брат молодої (Олександр Череп) підрізав молодій косу, як символ цнотливості, вірності, дівочості та склав її у ганчірочку, щоб потім передати дітям молодих. Прекрасно було відтворено і обряд народного вінчання, тобто одягнення барвінкових віночків на голови молодим, вставання на коліна перед батьками та проголошення клятви вірності одне одному. Особливо можна відзначити впевнені дії Валентина Цюрака, Дарини Лихачової та Власти Грабовської. Хочеться побажати студентам групи ще більш наполегливої роботи, виправити деякі помилки та представити цю творчу роботу на відкритому загально академічному рівні.

14 грудня 2018 року відбувся показ з предмету «Режисура та драматургія обрядів» 3-го курсу, групи РАВ-16/1. Темою цього показу стали народні обряди українського власневесільного циклу, які відбуваються в день весілля зранку до вечора. У даному показі сценарно-режисерську групу склали: Світлана Калмикова, Валерія Дабіч, Валентин Цюрак і Анастасія Таможня. Цікаво був обраний режисерській хід – знайти глядачів – 7 сторонніх людей та зав’язати їм очі. Дійство почало відбуватися об 11.15 на вулиці, на академічній площі і щоб глядачі не падали, то кожного за руку супроводжував студент групи. Головним завданням було зрозуміти сприйняття глядачами обрядів на слух. Ролі молодят виконували Дмитро Пателепень та Юлія Міщенко. А обрядодії відбувалися послідовно, як ведеться, в день весілля. Спочатку родичі молодої створили три перешкоди, які молодий з друзями впевнено здолали, потім на порозі хати молодої їх зустріли батьки (Анна Марійко і Олександр Череп). Далі процесія пішла на вінчання до храму Печерської Лаври, а потім повернулися в академію, де хатою молодого стала аудиторія № 107, двері якої чотири рази вдарив по одвірках весільний староста свята Давид Тищенко. А чотири рази треба бити по хаті, у якій будуть жити молодята (хата молодого) для того, щоб відігнати будь-яку можливу біду на усі чотири сторони світу. Потім відбувалося яскраве застілля, де згідно української обрядовості справа сидів за столом молодий, а зліва – молода. Тости промовляли батьки молодих, хрещені батьки, родичі, брати, сестри, друзі. Все це перемішувалось із скоромовками, віршами, жартами, гумором і було весело та яскраво. Потім молодята та гості вийшли танцювати, а далі усі учасники пройшли коридором, де умовно роль кімнати для першої шлюбної ночі виконувала аудиторія № 101. Ця аудиторія була оформлена в українському стилі: приглушене світло, красиві декорації і предкульмінацією стало зняття пов’язок з очей запрошених гостей. Як тільки вони почали бачити, одразу відбулася кульмінація святкової програми – в руках молодят з’явилися гілочки фруктового дерева під чарівну музику і вони обійнялися. Усі присутні почали аплодувати. Так яскраво, змістовно і колоритно завершилася ця творча програма, присвячена обрядодіям українського весілля.

Відділ кадрів та документозабезпечення: