На Вченій Раді говорили про вдосконалення діяльності Академії та нові підходи в питанні підвищення кваліфікації працівників в галузі культури

foto0329-min
foto0406-min
foto0407-min
foto0438-min
foto0485-min
foto0495-min
foto0536-min
foto0697-min
foto0718-min

27 листопада під головуванням ректора НАКККіМ В. Г. Чернеця відбулося чергове засідання Вченої ради, учасники якого обговорили ряд актуальних питань діяльності Академії та проголосували за відповідні рішення.

Першим питанням порядку денного було присвоєння вченого звання професора О.С. Афоніній, доктору мистецтвознавства з 2018 року, доценту кафедри теорії, історії культури і музикознавства.

Основна увага засідання Вченої ради була зосереджена на обговоренні головних завдань кафедр та інститутів Академії з профорієнтаційної роботи на 2018-2019 н.р.

Основні аспекти цього напрямку були розкриті у презентаційних матеріалах директора Інституту сучасного мистецтва М.А. Кулиняка, директора Інституту дизайну та реклами – Б.П. Андресюка , директора Інституту практичної культурології та арт-менеджменту – С.І. Дичковського, які ознайомили членів Вченої ради з планами заходів профорієнтаційної роботи на 2019 рік.

З метою розширення інформаційного простору профорієнтаційної роботи прийняли рішення:

• ознайомитися з творчими та технічними досягненнями вітчизняних рекламістів, PR-агенств та застосовувати їх у своїй діяльності;
  • вивчати новітні технології профорієнтаційної роботи провідних закладів вищих освіти та впроваджувати їх в Академії;
  • брати активну участь у рекламній кампанії Академії із залученням ЗМІ, у виставковій діяльності, масових заходах;
  • налагоджувати ділові стосунки з роботодавцями, рекламними агенціями, освітніми закладами;
  • надавати профорієнтаційного контексту заходам, які проводяться в Академії до 50-річного ювілею.

Проректор з науково-педагогічної та виховної роботи, кандидат педагогічних наук, доцент Людмила Степаненко звернула увагу на найбільш ефективні заходи, які були проведені в минулому навчальному році і які вони дали результати набору.

У презентації перелічені конкретні завдання, вирішення котрих сприятиме вдосконаленню діяльності Академії.

Члени Вченої ради заслухали доповіді проректора з питань соціально-економічного розвитку Наталії Місюри про соціальний розвиток Академії у 2018-2019 н.р. та відповідального секретаря Приймальної комісії Олексія Брайченко - про затвердження Правил прийому до НАКККіМ на 2019-2020 н.р.

Із урахуванням особливостей прийому в поточному році у доповідях було наголошено на необхідності запровадження навчальними підрозділами відповідних заходів для забезпечення повноцінного якісного та кількісного складу абітурієнтів.

На засіданні завідувач кафедри мистецтвознавчої експертизи НАКККіМ, доктор історичних наук Віктор Карпов зауважив, що було б доцільно якомога активніше брати участь в міжнародних науково-творчих конференціях. Із останніх досягнень в цьому напрямку – конференція «Художня культура і мистецька освіта: традиції та сучасність», яку провела Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв спільно із Одеською національною музичною академією імені А.В. Нежданової, Жешувським універститетом, Тайшанським університетом та Інститутом культурології Національної академії мистецтв України.

Директором Центру неперервної культурно-мистецької освіти, кандидатом педагогічних наук Іриною Шевченко був представлений Календарний план підвищення кваліфікації керівників та спеціалістів підприємств, установ і організацій в галузі культури в Центрі неперервної культурно-мистецької освіти НАКККіМ у 2019 році.

Зокрема, актуалізація тематики навчання та проведення дистанційних курсів, викладання навчальних дисциплін:

• «Музична грамота та практичне музикування», «Фортепіано», та «Скрипка» в сучасній мистецькій школі;
  • «Образотворче та декоративне мистецтво», «Ліплення» на елементарному підрівні в сучасній мистецькій школі;
  • Рекламна іміджева діяльність закладів культури тощо.

На засідання Вченої ради була представлена новий керівник медіа-центу Академії – Оксана Гайдук, випускниця Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка та Національної Академії державного управління при Президентові України. Оксана Гайдук є керівником ГО «Культура України» та очолювала журнал «Українська культура» (2010-2012 рр.)

З основними матеріалами засідання вченої ради й тезами виступу можна ознайомитись в Протоколі Засідання.

Відділ кадрів та документозабезпечення: