11.26 conf20-21 листопада в НАКККіМ відбулася VII міжнародна науково-творча конференція «Художня культура і мистецька освіта: традиції та сучасність», організована кафедрою естрадного виконавства Інституту сучасного мистецтва та кафедрою мистецтвознавчої експертизи Інституту практичної культурології та арт-менеджменту.

Роботу конференції відкрила професор кафедри естрадного виконавства, доктор мистецтвознавства В. Шульгіна. Професор зазначила, що в сучасних умовах мистецька освіта зазнає трансформаційних змін: усе більшої ваги набувають новітні технології, актуалізується такий напрям, як культурно-мистецьке проектування.

За словами В. Шульгіної, «особливе значення має співпраця із зарубіжними навчальними закладами, де накопичено величезний досвід органічного поєднання теорії з практикою, відпрацьовано новітні технології в освіті, у тому числі мистецькій. Мистецька освіта є підґрунтям культури, яка сьогодні є глобалізованою, однак не втрачає свого національного коріння».

У рамках конференції розглянули питання європейської практики сучасної освіти, культурного проектування, сучасний стан та проблемні зони мистецької освіти в Україні, національні компоненти в глобалізованому культурному просторі та сучасний культурний простір України та світу зокрема.

У конференції взяли участь провідні науковці України, Польщі, Азербайджану, КНР, В’єтнаму. Серед них: доктор філософії, директор Інституту культурології НАМ України Ю. Богуцький; доктор культурології, професор, заступник директора з наукової роботи Інституту культурології НАМ України С. Волков; доктор габілітований гуманітарних наук, професор Педагогічного факультету Жешувського університету (Польща) Г. Гжибек; доктор історичних наук, завідувач кафедри мистецтвознавчої експертизи НАКККіМ В. Карпов; доктор мистецтвознавства, професор, завідувач кафедри історії музики ЛНМА ім. М.В. Лисенка, заслужений діяч мистецтв України Л. Кияновська; доктор філософських наук, професор кафедри гуманітарних дисциплін НАКККіМ, заслужений працівник освіти України, академік АН Вищої освіти України В. Личковах; доктор габілітований гуманітарних наук, професор Інституту історії Жещувського університету (Польща) Б. Лоренс; доктор мистецтвознавства, професор, проректор з навчальної та наукової роботи державної консерваторії Тайшаньского університету (КНР) Лю Бінцян; кандидат мистецтвознавства, доцент Бакінської музичної академії ім. Узеїра Гаджибейлі, член спілки композиторів Азербайджану Т. Мамедалієва; доктор мистецтвознавства, професор, завідувач кафедри теоретичної та практичної культурології ОНМА ім. А.В. Нежданової, заслужений працівник культури України, член НСК України О. Маркова; доктор мистецтвознавства, професор кафедри теорії та історії мистецтва НАОМА, академік Української академії архітектури, заслужений діяч мистецтв України А. Пучков.

Під час заходу було проведено лекцію-презентацію «Баку: панорама джазу. Етапи становлення та майстри», яку презентувала відома азербайджанська джазолог, кандидат мистецтвознавства, доцент Бакінської музичної академії ім. Узеїра Гаджибейлі, член спілки композиторів Азербайджану - Т. Мамедалієва.

У рамках конференції було проведено Всеукраїнський конкурс науково-методичних і творчих робіт серед викладачів шкіл мистецтв та мистецьких ЗВО.

У грудні очікується видання збірника матеріалів конференції.

Відділ кадрів та документозабезпечення: