Всеукраїнський форум студентського самоврядування

Частинкою вражаючого та неймовірно захоплюючого Всеукраїнського форуму студентського самоврядування у місті Суми стали і представники Студентської ради Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв. Форум тривав з 17 по 20 жовтня і кожен день був насичений та корисний.

В перший день відбулося офіційне відкриття Всеукраїнського форуму, на якому виступили:

• Анастасія Боярчук, ГО “Студентське братство Сумщини”
  • Володимир Чепік, один з ініціаторів проведення Форуму в 2005 р.
  • Дмитро Тіщенко, ГО “Місто розумних”
  • Саймон Вільямс, директор Британської ради в Україні
  • Іван Боршош, заступник голови Сумської ОДА
  • Тетяна Головко, заступниця голови Сумської обласної ради
  • Дмитро Лантушенко, начальник Управління молоді та спорту Сумської обласної державної адміністрації

Надалі організаторами було запропоновано знайомство у формі так званого квесту з різними локаціями, на кожній з яких студенти мали змогу познайомитися та поспілкуватися між собою, дізнатися цікаві факти один про одного і просто весело провести час.

Чи знали ви про пам’ятник цукру в місті Суми чи про пам’ятник веселому сумчанину? Про це та багато іншого учасникам форуму розповіли талановиті екскурсоводи в ході знайомства з містом.

А ось другий день… Це був напевно, найнасиченіший день за весь період форуму, адже це був день "Реаліті-шоу: Останній студент".

Учасники експериментальної програми з дослідження моделі поведінки поринули у справжнє насичене життя закладу вищої освіти, проте не простого, а дещо незвичайного. «Сумний національний університет» - це не просто місце, де час пролітав непомітно, адже 1 година реального часу – 1 навчальний рік в грі, але і місце, де кожен грав за себе і за свою команду. За попереднім анкетуванням було визначено основний набір характеристик кожного з учасників, які були прописані у «заліковій», а далі, ти міг прокачати свої навики у таких напрямках: «харизма», «інтелект», «атлетизм», «креативність». Студенти організовувалися в осередки різного спрямування, проводили голосування «за» та «проти» законів, які пропонував «ректорат», обирали студентську раду, Президента університету і т.ін. Загалом кожен отримав масу нових навичок та задоволення від другого дня форуму.

Третій та четвертий дні форуму були організовані у вигляді спічів. З чудовими лекціями виступили наступні спікери:

• Антон Назаренко, Запорізький національний університет, голова Студентської ради 2016-2017 рр.
    «Радикальний проект про якість освіти»;
  • Анастасія Долгополова, Запорізький національний університет, голова Студентської ради 2017-2018 рр.
    «Чому Дні відкритих дверей закривають двері університетів?»;
  • Олексій Шумиленко, засновник KPI TV
    «KPI TV: Від позиченої камери до кращого студентського телебачення країни»;
  • Олена Атаманчук, студентка КПІ ім. Ігоря Сікорського, неадмін КПІ LIVE
    «Як зібрати в Telegram весь університет і навіщо?»;
  • Гліб Стрижко, засновник молодіжного центру "Кузня української інтелігенції"
    «Інтелігенція у гуртожитку або як створити свій молодіжний центр»;
  • Іванка Бедь, Українська соціальна академія
    «Як молодій людині стати підприємцем, що вирішуватиме суспільні проблеми?»;
  • Ярина Вишенська, біолог, секс-педагог, автор анімаційного циклу "Біологія сексуальності"
    "
    Секс, геї, гендер і підручники"
  • Софія Анжелюк, координаторка волонтерів у проекті Ukraїner
    «Ukraїner: як побудувати команду мрії?»;
  • Кирило Немченко, голова студентської ради студмістечка КПІ ім. Ігоря Сікорського
    «Як за два тижні отримати 10 мільйонів гривень на розвиток ініціатив?»;
  • Олександра Білязе, менеджерка проектів у сфері суспільства Британської Ради в Україні
    «Чому ніхто не дасть грошей на ваш проект?»;
  • Ірина Соловей, президентка ГО Ґараж Ґенґ, співзасновниця платформи Велика Ідея і програми Код Міста
    «Люди підтримують людей або Як проекти залучають кошти "Спільнокоштом"»;
  • Михайло Винницький, викладач НаУКМА і LvBS УКУ, радник Міністра Освіти і науки України
    «Від закладу навчання до спільноти освіти: як збудоражити університет?»;
  • Річард Герц, консультант UNICEF з питань залучення молоді та партнерств для проекту U-Report
    «Молодіжна участь у схемах і мемах»;
  • Владислав Грезєв, засновник Lobby X, ліцензіат TEDxKyiv
    «Чому важливо бути змінотворцем і з чого почати?»;
  • Владислав Домбровський, операційний директор Apptimized Operations, викладач KSE
    «Як закривати проекти вчасно і висипатися?»
  • Yinbo Yu, Cat Turhan, представники National union of Students (United Kingdom)
    «Про роботу National union of Students та принцип підтримки студентських спільнот»;
  • Анастасія Пристінська, Олександр Арцев, UNIT Factory
    «UNIT Factory: Новий рівень освітніх можливостей»;
  • Олена Подобєд-Франківська, Асоціація молодіжних центрів
    «Чим молодіжні центри можуть бути корисні для студентів?»;
  • Ірина Тулякова, Українська академія лідерства
    «Механізми лідерства та їх вплив на суспільні трансформації»;
  • Микола Чернотицький, член правління UA: Суспільне мовлення
    «В чому важливість існування незалежного мовника і до чого тут самоврядування?».

Далі відбулася цікава панельна дискусія “Шляхи розвитку студентського самоврядування” з представниками Міністерства молоді та спорту та Міністерства освіти і науки України.

Дякуємо організаторам за можливість вдосконалюватися та отримувати нові знайомства!

Відділ кадрів та документозабезпечення: