Національна академія
керівних кадрів культури
і мистецтв
(044) 288-80-81
понеділок-п'ятниця 09:00-18:00

кафедра естрадного виконавства

Mustafaev

Мустафаев Фемій Мансурович

Народний артист України
Завідувач кафедри

Детальніше...

 

 

 

Контакти:
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Тел.: (044) 254-5823
Інформація про підготовчі курси кафедри

НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИЙ СКЛАД

МАКСАКОВА МАРІЯ ПЕТРІВНА

МАКСАКОВА МАРІЯ ПЕТРІВНА

доцент кафедри естрадного виконавства

детальніше

БУРМІЦЬКА ЛЮДМИЛА ФРАНКІВНА

БУРМІЦЬКА ЛЮДМИЛА ФРАНКІВНА

доцент кафедри естрадного виконавства
(Заступник завідувача)

детальніше

Освіта:

     - Тернопільське музичне училише імені С.Крушельницької по класу фортепіано (1981 р.);

     -  Івано-Франківський педагогічний інститут (тепер університет), музично-педагогічний ф-т;

     -  Львівська держана консерваторія, диригентсько-хоровий ф-т.

Почесні звання:

   “Заслужений діяч мистецтв України” (2007 р.)

Професійна діяльність:

   Бурміцька Людмила Франківна зарекомендувала себе як сумлінна, високоосвічена, професійна артистка, яка постійно працює над розширенням і удосконаленням свого репертуару, веде активну педагогічну діяльність, виховуючи майбутніх співаків.

Будучи студенткою, неодноразово перемагала на різноманітних конкурсах та фестивалях у складі популярного у ті часи ВІА “Гуцулочки”. З успіхом представляла Івано-Франківську область на міжнародному фестивалі “Кримські зорі” в місті Ялта, на телевізійних фестивалях “Сонячні кларнети”, “Ширше коло”.

     Працюючи в Тернопільському педагогічному університеті (з 1985 року) на кафедрі вокально-хорових дисциплін Людмила Бурміцька створила жіночий вокальний ансамбль, з яким успішно виступала на різноманітних концертних майданчиках України. Людмила аранжувала для жіночого вокального ансамблю такі українські народні пісні: “Перелаз”, “Чотири воли пасу я”, “Ішов козак потайком”, “Ой вийду я на ту гору”, “Гиля, гиля сірі гуси”, колядки, щедрівки та ін. Творчість молодої артистки та її гурту привернула увагу слухачів, з’явились публікації в пресі, пісні у їх виконанні стали звучати в программах Українського радіо. У 1986 році гурт виступаючи на творчому вечері композитора О.А.Бурміцького, зібрані кошти перерахував у Фонд Ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

   В 1990 році Олександр і Людмила Бурміцькі створили дитячу естрадну вокальну студію «М» на базі Народного ВІА «Молодість» (керівник О.Бурміцький). Тут перші кроки робили нині відомі співаки: Народна артистка України Наталя Бучинська, заслужений артист України Любомир Чермак, фіналістка шоу-програми «Х-фактор» Ірина Борисюк.

     Багатогранний талант співачки з успіхом проявився і в театральних роботах. Вокальні партії її героїв у п’єсах Б.Лепкого “Казка про Ксеню та 12 місяців” (вистава відзначена премією імені братів Лепких), Б.Харитонова “Снігова королева”, І. Шуба “Карнавал на острові Санта-Мікеле” звучали виразно і глибоко.

     Важливе місце в творчій діяльності співачки зайняла робота в хорових колективах. Людмила успішно виступає у складі камерного хору “Клич” (хормейстер і артист колективу), виконуючи стрілецькі і повстанські пісні, на різних концертних сценах України. Також працює регентом дитячого хору в храмі Непорочного зачаття Пресвятої Богородиці.

     Удосконалюючи свою майстерність Л.Ф. Бурміцька з 1991 року навчається у Львівській держаній консерваторії на диригентсько-хоровому факультеті.

     З 1996 року Людмила Бурміцька – член Асоціації діячів естрадного мистецтва України.

     З 1998 року Л.Ф.Бурміцька працює в Ансамблі пісні і танцю МВС України. Створює мішаний октет «Гобелен» та керує чоловічим квартетом «Новий стиль».

   З 2001 року Людмила Бурміцька працює старшим викладачем факультету музичного мистецтва кафедри естрадного співу Київського національного університету культури і мистецтв, поєднуючи педагогічну роботу з сольною виконавською та хормейстерською діяльністю.

     З 2003 року працює в Ансамблі пісні і танцю Прикордонних військ України (сьогодні – Академічний ансамбль пісні і танцю України Державної прикордонної служби України). У своїх концертних виступах артистка користується постійним заслуженим успіхом у глядачів військовослужбовців, працівників міст та сіл України.

     В репертуарі Людмили пісні написані композитором О.Бурміцьким на вірші

Б.Олійника, М.Луківа, В.Крищенка, Л.Закордонця, Г.Булаха, І.Лазаревського, полковника В.Мельникова, підполковника В.Іваницького та ін. В її творчому доробку поряд з ліричними піснями, особливе місце займають глибокі за змістом пісні-балади: “Чорний кінь умирає на білім снігу” на вірші Б.Олійника,

“Старі листи” на вірші М.Луківа,

“Повстанські світанки” на вірші Г.Петрука-Попика;

пісні патріотичного звучання, які піднімають високі теми захисника Вітчизни, любові до рідної землі:

“О, яка ти Україно, мила !” на вірші В.Вихруща,

“Нова Україна”, “Мамин заповіт” на вірші В.Мельникова,

“Брати-українці” на вірші М.Супінки

“Київська Русь” на вірші М.Конечного та ін.

     Увагу мистецької громади привернули відео-кліпи на пісні: “У новорічній хаті” (сл. М. Луківа, муз. О.Бурміцького), “Балада про сержанта”, “Мамин заповіт” (сл. В. Мельникова, муз. О.Бурміцького).

     Пісні у виконанні співачки увійшли до аудіоальбомів композитора О. Бурміцького “Акацій дух пливе духмяний”, поета М.Луківа “Мелодії для матері і коханої”, “Кущ осінньої калини”, аудіоальбомів Ансамблю пісні і танцю Державної Прикордонної служби України, аудіоальбомів Ансамблю пісні і танцю ВВ МВС України.

В 2008 році вийшов сольний альбом Л.Бурміцької “Балада вірності (триптих)” у співпраці з поетом, лауреатом Державної премії ім. Т.Г.Шевченка Б.Олійником; художником, лауреатом Державної премії ім. Т.Г.Шевченка А.Гайдамакою; композитором, лауреатом мистецьких премій, заслуженим артистом України О.Бурміцьким.

   У 2003 році Л.Бурміцька стала лауреатом радіофестивалю «Прем`єра пісні» Національної радіокомпанії України за краще виконання прем’єри пісні 2002р.

     З 2008 року – Л. Бурміцька доцент з/н кафедри естрадного виконавства Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, заступник завідувача кафедри (2009р., 2011р.). Людмила Бурміцька, як педагог по вокалу, виховала багато відомих співаків, серед них: народна артистка України Наталя Бучинська, заслужена артистка Ураїни Елеонора Скіданова, фіналістка першого шоу-проекту «Х-фактор» Ірина Борисюк, Любомир Чермак, лауреат міжнародних конкурсів Христина Конечна; студенти НАКККіМ, лауреати міжнародних конкурсів: Ілона Савельєва, Алєксандріна Чертовських, Віта Вітенько та ін.

   За професіоналізм у підготовці та вихованні кадрів в галузі культури і мистецтв Л.Бурміцька відзначена грамотою НАКККіМ (2009р.), нагороджена грамотами Державної прикордонної служби за сумлінне ставлення до виконання службових обов’язків. Людмила Бурміцька отримала подяку від голови оргкомітету, першого заступника керівника Державного управління справами І. Черкаського за особисту участь і яскраву виконавську майстерність у благодійному вечорі “Ми служимо народу України”, який проходив в рамках святкування 60-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників (2004 р.). Адміністрація будинку вчителя висловила щиру подяку викладачу Бурміцькій Л.Ф. та студентам , яких вона виховала, за участь в концерті і високу виконавську майстерність під час проведення Дня Освіти міста Стамбул у місті Києві.

   Статті про Л.Ф. Бурміцьку увійшли в перше видання Енциклопедії сучасної України (2004р.), видання міжнародної програми «Мистецький олімп» (2010р), довідник «Обличчя України. Імена. Портрети. Долі» (2011р.).

   Маючи великий творчий досвід, являючи собою високий професійний та духовний рівень артиста і громадянина Бурміцька Л.Ф. показує гідний приклад бездоганного служіння українському мистецтву. Постійно працює над підвищенням свого творчого рівня і передає свій досвід молодим артистам.

КАФЕДРА ЕСТРАДНОГО ВИКОНАВСТВА - Заря
ЗАРЯ СВІТЛАНА ВАЛЕРІЇВНА

Старший викладач кафедри естрадного виконавства

детальніше

Освiта:

- Київске музичне училищє iм. Глiєра (за фахом « Естрадний спiв»);

- Державну академiю керiвних кадрiв культури i мистецтв (режисер масових свят та театральних видовищ);

- Національна академія керівних кадрів культури і мистетцв (магiстратура за фахом «Естрадний спiв»).

Професійна діяльність:

Володарка «Чорної перлини» 2001 р. та «Блакитної зірки» 2001 р. за краще виконання рекламної пiснi «Нескафе».

З 2004 року була солісткою гурту «Iграшки ».

Голос багатьох реклам на телебаченні та радiо, як вокаліст та диктор:   «Шарманка», «Наше радiо», «Хiт фм», «106 фм », «Радiо Тернопiль», «Радiо Столиця », «Радiо Ван (Єреван) та багато інших джинглiв для Росiї.

Реклами на телебаченні : «Нескафе », «Кока-кола», мiнеральна вода «Прозора», передача «Лото-забава», «Ляльки барбi», «Майський чай», «Гала», «Iграшки жу-жу» («Нурофен», «Стрепсилс», «Дарлинг», «Airwik», «Ванiш », як диктор), «Данiссiмо», « Київстар » , « Молпед» , « Мейбелiн », «Бесiда » , «Олвейс », «Монстр Хай» та ін.

Озвучувала багато мультфільмів i співала в фiльмах, таких як «Убей меня ну пожалуйста» (реж. Оксана Байрак ), мюзикл «Летучая мишь» , «Зачарована», «Фея Дiнь-Дiнь», «Аладiн» , «Король лев» , «Тарзан» , «Вiнi пух» , «Веселі ніжки» та ін.

Була вокалісткою проекту « Танцi з зiрками - 2» на каналi 1+1, викладала вокал на проектi «Суперзiрка» на каналi 1+1.

Готувала вокальнi номери до мюзиклу «Бременские музыканты», який проходив в театрi на Подолi.

З 2001 р. викладала естрадний вокал в Київському національному унiверситетi культури i мистецтв.

З 2004 року працюю старшим викладачем з естрадного вокала в НАКККiМ.

Серед випускників С. В. Зарі: Мiчан Iлона - лауреат Всеукраїнського конкурсу «Дебют»; Немцова Iванна - лауреат Всеукраїнського конкурсу «Пiсенний вернiсаж»; Лучихiна Анна – володарка II премiї на конкурсi «Естради»; Iнна Ослопова (Тереза Франк)- лауреат I премiї «Фарби осені»; Дехтярьова Олена - лауреат II премiї конкурсу «Авторскої пiснi»; Пiдмогильна Iрина - лауреат I премiї «Київщина молода», I премiї на конкурсi «Піcенні вітрила»; Сливка Мирослава - заслужена артистка України; Ленара Османова - заслужена артистка АР Крим; Олена Боброва – лауреат Мiжнародного конкурсу «Планета зірок», «Гармонiя моря».

КАФЕДРА ЕСТРАДНОГО ВИКОНАВСТВА - Захарченко Ганна
ЗАХАРЧЕНКО ГАННА ЯНОШІВНА

Професор кафедри естрадного виконавства

детальніше

Освіта:

 - Київська   державна консерваторія імені П. І. Чайковського, за фахом - оперна та концертна співачка (1976 р.).

Почесні звання:

 «Заслужена артистка України» (1994 р.);

«Народна артистка України» (2012 р.).

Творчу діяльність Г. Захарченко розпочала артисткою солісткою-вокалісткою Київської державної філармонії у 1976 році після закінчення Київської державної консерваторії імені П.І. Чайковського. За 30 років творчого життя працювала артисткою солісткою-вокалісткою Київконцерту, солісткою Національної опери України, нині –солістка-вокалістка в Національній філармонії України, солістка-вокалістка Асоціації діячів естрадного мистецтва України Національної Всеукраїнської музичної спілки.

Г. Захарченко мала виступи практично у всіх престижних залах м. Києва, а також Польщі, Угорщини, Німеччини, Монголії, Іспанії.

Творче життя вокалістки проходило у співробітництві з провідними митцями України - диригентом н. а. України І. Гамкалом, оркестром «Рідні наспіви» під керуванням з. а. України А.Мамалиги, н. а. України В. Ілляшевичем, творчі дуети з н. а. України: В. Захарченком, Л. Кондрашевською, М. Шопшою, з. а. України А. Чулюк-Загоаєм, В. Пікульським.

Г. Захарченко проспівала провідні оперні партії у наступних оперних постановках: Дж. Верді «Травіата», М. Лисенко «Наталка-Полтавка», С. Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм», П. Масканьї «Сільська честь».

По яскравості, силі та пристрасті втілення образів оперних героїнь у концертному виконанні арій та сцен, практично, не має рівних серед співачок філармонійного жанру. Незмінний успіх у слухачів має її захоплюючий темперамент, щирість та невимушеність у виконанні українських народних пісень та романсів.

За творче життя її доробок складає понад 10 оперних партій, 20 сольних концертних програм. Співачка брала участь у багатьох концертах присвячених 50-річчю Перемоги, в урочистих та святкових концертах присвячених проведенню мистецьких заходів по відзначенню державних свят та урочистостей. Окрім постійної гастрольної діяльності співачка виступає в шефських концертах, у культурно - мистецьких акціях та програм для чорнобильців, дітей-інвалідів, афганців, багато працює в спільних концертах з Асоціацією діячів естрадного мистецтва України Національної Всеукраїнської спілки.

Невтомно пропагує творчість сучасних українських композиторів: І. Поклада, М. Мозгового, П. Дворського, Т. Павленко та багато інших.

КАФЕДРА ЕСТРАДНОГО ВИКОНАВСТВА - Кавун
КАВУН ВІКТОР МИКОЛАЙОВИЧ

Професор кафедри естрадного виконавства

детальніше

Освіта:

     - Київська державна консерваторія імені П. І. Чайковського за спеціальністю - оперний співак (1985 р.).

Почесні звання:

«Заслужений артист України»

Віктор Миколайович Кавун– творчий, талановитий, інтелігентний, завжди привітний з блискавичним сяйвом у очах і щирою посмішкою на вустах.

Його творче кредо: "В музиці, як і в коханні, потрібна перш за все - щирість". Мріяв ще з дитинства бути співаком, родина вся співоча, але артистів - професіоналів ще не було, от і спробував перший. Після закінчення школи приїхав з Вінниччини в Київ до свого брата, зробив спробу і досить влучно.

Ще студентом третього курсу Київської державної консерваторії імені П. І. Чайковського, дирекція Національної філармонії України запросила працювати солістом - вокалістом. Була постановка опери С.Гулака-Артемовського "Запорожець за Дунаєм". Відразу отримав головну роль – Андрія. Так і розпочалося справжнє акторське життя.

Гастролював у багатьох країнах світу, зокрема: Канада, США, Німеччина, Італія, Іспанія, Бельгія, більше десяти разів у Франції, та у багатьох інших країнах.

"Великим успіхом користувалися українські народні пісні та арія Андрія (молитва) із опери "Запорожець за Дунаєм", саме за виконання цього твору, згодом присвоїли почесну міжнародну мистецьку премію імені С.Гулака–Артемовського - згадував Віктор.

B репертуарі співака пісні на музику і словаМ. Гаденка,В. Іваницького, В. Конощенка,Ю. Васильківського, Г. Півньової, А. Кухарєва, А. Грекуль, М. Свидюка, З. Кучерявої,Г. Чубач, М. Невмитого, О. Романюка, О. Грека, М. Прощерука та ін.

В. М. Кавун був удостоєний почесного звання "Заслужений артист України".

Серед випускників класу В. М. Кавуна: О. Кухта - заслужена артистка України, О. Болгаріна - солістка ансамбля «Новий світ» (Росія).

На сьогоднішній день Віктор Кавун є членом Асоціації естрадних діячів України, Національної музичної Спілки України, Спілки театральних діячів України, Фонду культури України.

КАФЕДРА ЕСТРАДНОГО ВИКОНАВСТВА - Каменська
КАМЕНСЬКА ВЕРОНІКА ЮРІЇІВНА

Доцент кафедри естрадного виконавства

детальніше

 Освіта:

      - Київська середня спеціальна музична школа імені М. Лисенка;

      - Київську державну консерваторію імені П. І. Чайковського по спеціальності фортепіано.

Професійна діяльність:

         З 1989 р. викладала курс фортепіано для різних спеціалізацій на факультеті музичного мистецтва Київського національного університету культури і мистецтв.

        З 2007 р. і по теперішній час працює в НАКККіМ, доцент кафедри естрадного виконавства, викладає курс фортепіано для студентів спеціалізації «Сольний спів».

        Вона є авторкою 20 публікацій з проблем комплексної фахової підготовки студентів, самостійної роботи в курсі фортепіано для різних спеціалізацій, розвитку музичних здібностей, брала участь у наукових семінарах, конференціях.

        Каменська В. Ю. брала участь у концертних програмах КНУКіМ та НАКККіМ, мала концертні виступи на Міжнародному симпозіумі по захисту авторських прав, концерті Фестивалю «Музичні прем’єри року», виступала з оркестром Державного радіо та телебачення, Естрадно-симфонічним оркестром.

Веде профорієнтаційну роботу та просвітницьку роботу серед учнівської молоді м. Києва.

        За роки викладацької діяльності підготувала значну кількість висококваліфікованих фахівців, які працюють в галузі культури та мистецтва не тільки в Україні, а й за кордоном і мають відзнаки міжнародних фестивалів та конкурсів.

КАФЕДРА ЕСТРАДНОГО ВИКОНАВСТВА - Левко
ЛЕВКО ВЕРОНІКА ІВАНІВНА

Доцент кафедри естрадного виконавства

детальніше

доцент кафедри естрадного виконавства

Освіта:

    - Ужгородське державне музичне училище імені Д. Є. Задора, спеціалізація – «Академічний спів» (2005 р.);

    - Київський національний університет культури і мистецтв, магістр музичного мистецтва (спеціалізація – «Естрадний спів») (2008 р.);

    - Донецька державна музична академія імені С. С. Прокоф’єва, спеціалізація – «Хорове диригування» (2009 р.);

    - Аспірантура Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв за спеціальністю теорія та історія культури (2011 р.).

Науковий ступінь: кандидат мистецтвознавства – 2015 р.

Професійна діяльність:

З 2005 року – солістка - вокалістка Асоціації діячів естрадного мистецтва України;

2009-2010 рр. – старший викладач Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтва імені Л. Й. Утьосова;

З 2011 року – старший викладач Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв.

Творчий шлях ознаменований неодноразовими перемогами на міжнародних і всеукраїнських конкурсах, а саме: лауреат І премії Міжнародного фестивалю-конкурсу української пісні «Золоті трембіти» (м. Яремче, Івано-Франківська обл., 2000 р.); Всеукраїнського вокально-хореографічного фестивалю-конкурсу «Перлини України» (м. Київ, 2007 р.); Всеукраїнського фестивалю-конкурсу сучасної української естрадної пісні «Пісенний вернісаж» (м. Київ); фестивалю-конкурсу «Кришталевий Трускавець» (м. Трускавець, 2007 р.); Міжнародного фестивалю сучасного мистецтва «Ялтинське літо» (м. Ялта, АР Крим, 2007 р.); Гран-Прі Міжнародного музичного конкурсу «Goldenautumn», м. Сандвікен, Швеція (2007 р.); Всеукраїнського фестивалю – конкурсу класичної та камерної музики «Весняна рапсодія» (м. Київ, 2007 р.); Всеукраїнського конкурсу вокалістів класичної та камерної музики «Різдвяний зорепад» (м. Київ, 2007 р.); Всеукраїнського міжнаціонального фестивалю мистецтв «Українська родина» (м. Київ, 2007 р.); Всеукраїнського фестивалю-конкурсу мистецтв «Боромля» (м. Боромля, Сумська обл., 2007 р.); Гран-Прі фестивалю естрадної пісні «Пісня серця» (м. Іршава, Закарпатська обл., 2002 р.).

Як відповідальний секретар Київського міського відділення Асоціації діячів естрадного мистецтва України вже протягом шести років бере активну участь у спільних з Асоціацією концертах, залучається до організації дитячо – юнацьких фестивалів – конкурсів.

За роки творчої діяльності працювала в різних концертних залах України, Польщі, Угорщини, Словаччини, Чехії, Швеції. Брала участь у різноманітних урочистих та святкових заходах, приурочених до відзначення різноманітних подій та пам’ятних дат.

Впродовж останнього десятиліття зйомки її виступів можна побачити в ефірах телеканалів Перший Національний, УТР, ТРК-Київ та ін. Репертуар співачки надзвичайно різноманітний - це і українські народні пісні, романси вітчизняних та зарубіжних класиків, сучасні естрадні твори.

Окрім плідної мистецької діяльності В. І. Левко є активною учасницею міжнародних та всеукраїнських наукових конференцій. Вона автор ряду публікацій у спеціалізованих виданнях:

 1. Левко В. І. Використання українського народного інструментарію в сучасному концерті / В. І. Левко // Український народний музичний інструментарій: історія, теорія і методи дослідження: зб. матеріалів Міжнародної науково-практичної конференції / Упорядники: Горенко Л. І., Черкаський Л. М. – К.: ДАКККіМ, 2009. – с. 127 – 131.
 2. Левко В. І. Гала-концерт як підсумкова акція дитячо-юнацьких творчих конкурсів / В. І. Левко // Культура і суспільство ХХІ століття: духовні, культурологічні, соціальні виміри: наук.-практ. конфер. – К., 2010. – с. 242 – 245.
 3. Левко В.І. Діяльність музично-концертних організацій в Україні другої половини ХХ – початку ХХІ століття / В.І.Левко // ІХ Культурологічні читання пам’яті Володимира Подкопаєва: наук.-практ. конфер.– К., 2011.– с.110-113.
 4. Левко В. І. Еволюція концертної практики в Україні / В. І. Левко // Трансформація освіти і культура: традиції та сучасність [наук.-творч. конфер]. – К., 2012.
 5. Левко В. І. Концертна діяльність як важлива складова існування «Українського клубу» / В. І. Левко. – Івано-Франківськ, 2012. – травень, 2012.
 6. Левко В.І. Нові тенденції в організації концертної діяльності кінця ХХ – початку ХХІ століття / В.І.Левко // Діалог культур в контексті історії греко - українських зв’язків: наук.-практ. конфер.– К., 2012.
 7. Левко В. І. Організація концертів як важлива складова діяльності «Українського клубу» / В. І. Левко // Вісник Прикарпатського університету. Серія: мистецтвознавство. – Івано-Франківськ. - 2011. – вересень, 2012.
 8. Левко В.І. Проблеми концертної діяльності у друкованих засобах масової інформації (на прикладі київської преси 2000-х рр.) / В. І. Левко // Засоби масової інформації як феномен культури і культура у засобах масової інформації: наук.-теорет. конф. – К., 2011.
 9. Левко В. І. Роль мистецьких навчальних закладів у організації концертної діяльності (ХХ ст.) / В. І. Левко // Актуальні проблеми історії, теорії та практики художньої культури: [зб. наук. праць; вип. XXVII. – К.: Міленіум, 2011. – с. 345 - 353.
 10. Левко В. І. Функції музичних громадських організацій в галузі концертної діяльності ХХ ст. / В. І. Левко // Х Культурологічні читання пам’яті Володимира Подкопаєва: наук.-практ. конфер. – К., 2012.

КАФЕДРА ЕСТРАДНОГО ВИКОНАВСТВА - Лукашова
ЛУКАШОВА ОЛЕНА ВОЛОДИМИРІВНА

Доцент кафедри естрадного виконавства

детальніше

Освіта:

     - Київський державний інститут культури і мистецтв.

Почесні звання:

Заcлужена артистка України.

Співачка, поет, композитор солістка Ансамблю пісні і танцю Державної прикордонної служби України.Своїми яскравими виступами неодноразово зачаровувала слухачів багатьох країн світу, де по­бувала з концертами. Це і виступи по Україні, участь у міжна­родних фестивалях в Іспанії, Італії, Болгарії, Югославії, Іраку.

Крім чудового голосу, Бог нагородив Олену даром писати музику і вірші. І вже ба­гато років співачка дарує слухачам свої мелодійні, життєрадісні, енергійні пісні.

У 2003 р. за визначні заслуги, вагомий внесок у розвиток музичної культури та високу виконавчу майстерність співачці присвоєно звання “Заслужений артист України”.

У 2005 р. за видатний внесок у розвиток мистецтва і культури, громадян­ську активність і патріотизм Олена Лукашова була нагороджена почесною стипендією Всеукраїнського об’єднання “Держа­ва-.

Голос Олени Лукашової звучить з радіо- і телеефірів. Вона часта гостя різних передач, є переможницею багатьох радіо-, теле- та інтернет-конкурсів. Ім’я співачки занесено до золотої книги України “Золотий фонд нації “.

Співачку можна побачити не тіль­ки на сцені із сольними концертами, а й у складі журі музичних фести­валів.

КАФЕДРА ЕСТРАДНОГО ВИКОНАВСТВА - Овсяннікова
ОВСЯННІКОВА НАТАЛІЯ ЮРІЇВНА

Доцент кафедри естрадного виконавства

детальніше

Презентація дисципліни (pdf)

доцент кафедри естрадного виконавства

Освіта:

- Херсонське державне музичне училище по класу фортепіано (1983 р.);

- Філія Київського державного університету культури та мистецтв за спеціалізацією диригент-хормейстр академічного хору, викладач з вокалу (2000 р.).

 Почесні звання:

-         Заслужена артистка естрадного мистецтва України

Професійна діяльність:

1983 – 1988 рр. – муз. керівник у я/с №2 Гороно м. Херсона;

1988 – 1994 рр. – палац піонерів Комсомольського р-ну м. Херсона;

1994 – 1997рр – Артистична агенція «Корріда» м. Херсон, «Фламінго» м. Київ;

1996-1998рр – була лідером партії «Жінки України» у Херсонській області. 1997 – 1998 рр. – викладач вокалу Таврійського ліцею мистецтв;

1998 – 2003 рр. - викладач естрадного вокалу Київського державного коледжу естрадного та циркового мистецтва (нині - Академія естрадного та циркового мистецтва імені Л. Утьосова);

з 2003 р. – по теперішній час працюю на посаді доцента кафедри «Естрадного виконавства»;

з 2007 р. - здобувач при Аспірантурі НАКККіМ за напрямком мистецтвознавство, спеціальність «Теорія та історія культури».

У 2003 році працювала в постановчій групі репетитором з вокалу, з продюсерським центром «Арт-Проект» над мюзиклом «Екватор» за п’єсою на вірші О. Вратарьова, муз. О. Злотника. Працювала із на той час невідомими артистами - Світланою Лободою, Іриною Розенфельд (Іріс), Олександром Тищенко, Тетяною Ліберман (Тіна Кароль), Ленарою Османовою, Юрієм Ковальчуком, М. Джигурдою.

Працювала репетитором з вокалу у мюзиклі «Містер Сковорода», лібрето О. Вратарьова, муз. Г. Татарченка.

У 2005 році – організатор-музичний керівник Всеукраїнського туру по південному району України «Зіркова Хвиля». Неодноразово була членом журі Всеукраїнських вокальних конкурсів естрадної пісні «Київщина молода-нові імена», «Лазурний берег».

У 2003, 2012 роках Міністерством освіти і науки України, Державним департаментом інтелектуальної власності було видано свідоцтво про реєстрацію авторських прав на власні вокальні твори, як композитору.

За роки з 1997-2012 роки підготувала студентів до участі у Всеукраїнських та Міжнародних вокальних конкурсів (Болгарія, Росія, Польща, Німеччина, Білорусь, Мальта, Латвія): Юлія Білогуб «Ніколь» - І премія «Словянський Базар», Олена Омаргалієва - І премія «Чорноморські ігри», Таїсія Овсяннікова - Гран-прі ІІ Міжнародного конкурсу артистів естради, Тетяна Богачова - переможниця програми «Народний артист» (м. Москва), солістка гурту «Інь-Янь», Тиха Ганна - І премія «Срібна Янтра» (Болгарія), «Зажги свою звезду» (м. Москва), «Carpathia 2009» (Польща), Гран-Прі «Берлина перлина» (Німеччина), «Альберстар» (Ріга), Будаква Анастасія - Гран-Прі міжн. конкурсу «EukoStarsFestsval» (Мальта), І премія «Звезды Крыма», «Мелодія весни», «Джерело талантів», Наталя Краснянська – І премія «Слов’янського базару» (м. Вітебськ), Ваха Ганна, Маргарита Двойненко - учасниці телеконкурсу «Голос Країни» на каналі І+І; гурт «Заклепки» - «Новая Волна» (м. Юрмала), солістку гурту «ВІА ГРА» Яну Швець (Єва Бушміна), солістку гурту «Голівуд» Юлію Лауту, солістку мюзиклу «Mammamia!» (м. Москва) Яценко Анастасію, соліста мюзиклу «Містер Сковорода» (м. Київ) Віталія Томнюка, Тетяна Доканіна, Тетяна Кан, Поліна Соя, Наталія Волкова, Юрій Ковальчук, В’ячеслав Овсянніков, Вадим Яцун, Марченко Юлія – композитор, заслужена артистка Криму та ін.

Працювала з гуртами «Ділєма», «7Небо», «SMS», «Домино».

У жовтні 2008 на хвилі Національного радіо у програмі «Музичні зустрічі» була запрошена до інтерв’ю, де обговорювались проблеми сучасної естради, яка транслювалася в 50-ти країнах світу.

Нагороди:

-         2000 році отримала грамоту від головного управління культури м. Києва.

-         2006 році отримала грамоту від Міжнародного фестивалю-конкурсу «Воронцовські музичні зустрічі» (м. Алупка, АР Крим), за підготовку студентів до конкурсу.

-         2007 році нагороджена дипломом, спеціального призу журі «За майстерність» конкурсу «Москва-Ялта-Транзит»

-         2009 рр. від громадської організації «Спілка вокалістів України» подяка за вагомий внесок у вокальне мистецтво України та високий рівень підготовки вокалістів.

У 2006 році була опублікована стаття «Наталія Овсяннікова – Путь на сцену»: у журналі «Новий Фаворит» № 8-9, автор статті Л. Жарких.

У березні 2012рр.приймала участь у Всеукраїнському «Марафоні української пісні»,який увійшов у Книгу Гіннеса - виконувала авторські пісні.

Проводила майстер класи на Всеукраїнських вокальних конкурсах, як член журі та з солістом Віденської опери Йозефом Івашко в рамках культурного обміну між державами.

КАФЕДРА ЕСТРАДНОГО ВИКОНАВСТВА - Степурко
СТЕПУРКО ВІКТОР ІВАНОВИЧ

Професор кафедри естрадного виконавства

детальніше

Презентація дисципліни (pdf)

Освіта:

- Донецьке музичне училище, спеціальність – хорове диригування (1975 р.);

- Київська консерваторія імені П. І. Чайковського, спеціальність – хорове диригування, композиція (1981 р.).

 Почесні звання, нагороди:

-         Заслужений діяч мистецтв України;

-         Національна премія України імені Тараса Шевченка (2012 р.);

-         Лауреатпремії імені Льва Ревуцького(1989);

-         Лауреат премії імені Івана Огієнка (1998);

-         Лауреат Всеукраїнського конкурсу «Духовні псалми» (2000);

-         Кавалер ордена Святого Володимира третього ступеня (2000);

-         Лауреат премії імені Бориса Лятошинського (2002);

-         Лауреат міжнародної музичної премії імені Лео Вітошинського (2004);

-         Лауреат премії імені Миколи Лисенка (2005);

-         Лауреат премії "Київ" імені Артемія Веделя (2008).

Професійна діяльність:

1981-1982 рр. – викладач теоретичних дисциплін Хмельницького музичного училища;

1982-1996 рр. – викладач вищої категорії теоретичних дисциплін Макарівської дитячої музичної школи;

1983-1984 рр. – викладач кафедри хорового диригування Київського інституту культури (КНУКіМ);

1985-1987 рр. – керівник камерного хору при Київському заводі «Сатурн»;

1987-1989 рр. – хормейстер Народного аматорського колективу, Ансамблю пісні і танцю «Зорецвіт» відділу культури смт. Ірпінь, Київська обл.;

з 1992 року – художній керівник Народного аматорського колективу, Хорового ансамблю «Свят-Коло»;

1996-1998 рр. – соліст – вокаліст вищої кваліфікації Київської Державної чоловічої хорової капели імені Л. Ревуцького;

1998-2004 рр. – творча робота на базі Спілки композиторів України;

З 2004 р. викладає у Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв.

Автор більше ста творів різних жанрів, що виконуються художніми колективами України й світу на Міжнародних конкурсах і фестивалях. Записи здійснено на радіо, телебаченні, на CD та DVD-дисках.

Творчість автора вивчається на рівні навчальних програм музичних училищ, гуманітарних факультетів університетів та інститутів.

Автор численних статей в журналах: «Музика», «Українська культура», «Мистецтвознавство» (Вісник Прикарпатського університету), а також газетах «Культура і життя», «Вечірній Київ». Публікації присвячено розгляду проблем культури та духовності українського народу.

Учасник Міжнародних та Всеукраїнських науково-практичних конференцій з питань культурології, музичної освіти, де презентував свої наукові розробки: «Музична концепція триєдності Всесвіту», «Народний інструментарій як засіб самоідентифікації композиторської практики», «Етнокультурологія як соціальний та мистецький вияв у національно-культурному просторі України».

Автор посібника «Основи музичної композиції».

Серед учнів – народні артисти України Валентина Степова та Михайло Дідик, хористи відомих колективів, регенти та викладачі.

Художній керівник хорового ансамблю духовної музики «Свят-Коло», який є лауреатом обласних конкурсів імені К. Стеценка (1992, 2005, 2008), П’ятого обласного конкурсу імені І. Козловського (2008), Шостого Всеукраїнського конкурсу імені М. Леонтовича (2010). Неодноразово був учасником Міжнародних музичних фестивалів: «Київ-Музик-Фест», «Музичні прем’єри сезону», «Свято слов’янської писемності».

Колективом здійснено фондові записи на українському радіо та телебаченні.

КАФЕДРА ЕСТРАДНОГО ВИКОНАВСТВА - Туріна
ТУРІНА ОЛЕНА АНДРІЇВНА

Професор кафедри естрадного виконавства

детальніше

Науковий ступінь: кандидат мистецтвознавства.

В 1960 р. вступила до Київської спеціальної музичної десятирічки імені М.Лисенка, в 1974 р. вступила до Київської державної консерваторії по класу скрипки, в 1979 р. перевелась та закінчила Донецьку консерваторію, факультет "Оркестрові струнні інструменти" кваліфікації: артист, артист оркестру, соліст камерного ансамблю, викладач фахових дисциплін.

З 1973 р. солістка концертної організації «КАМА» та викладач з класу скрипки ДМШ №24 м. Києва. З 1988 р. по 1999 р. - солістка симфонічного оркестру "Академія" при відділі культури Київської обласної адміністрації. За час роботи відбулось біля десяти сольних програм та виступів на провідних сценах України.

З 1995 року – доцент кафедри "Оркестрові струнні, духові, ударні інструменти" ф-ту ММ КНУКіМ. На кафедрі викладала такі предмети: спеціальний інструмент, методику викладання спец.інструменту, фахову літературу, камерний ансамбль. З 1098 р. доцент кафедри “Старовинної камерної музики” ф-ту ММ КНУКіМ. З 2002–2003 н р. викладач по класу скрипки Київської дитячої академії мистецтв. Два студенти класу лауреати ІІІ-х премій в молодшій та середній групі “Міжнародного творчого конкурсу КДАМ”.

З 1999 році працюю в Державній академії керівних кадрів культури і мистецтв, спочатку на кафедрі “Мистецьких технологій” викладала клас інструментального ансамблю, спеціальний інструмент, експертизу творів мистецтв: “Професійні струнно-смичкові інструменти ”, “Аудіо-музичні носії художньої творчості”, за дорученням зав. кафедри два роки керувала секцією естрадного виконавства; з 20 на кафедрі “Естрадного виконавства” викладаю: історію естради, фортепіано, спец. інструмент, акомпанемент, читання нот з листа.

Громадська та творча діяльність.

З 1980 р. - художній керівник дитячого фольклорного інструментального ансамблю "Дзвони Чорнобиля", являюсь лауреатом міжнародного фестивалю "Дзвони Чорнобиля" та молодіжного фестивалю «Музика»в Польщі.

З 1994 - 2005 рр. на громадських засадах очолюю творчу лабораторію дитячого благодійного фонду "ДІАБЕТ". Щорічно беру участь у підготовці дитячих та юнацьких концертних програм до Дня інвалідів та Всесвітнього дня Діабетика у м. Києві. Учасник всесвітніх форумів “Всесвітній день діабету ”.

В 1998-2003 рр. приймала участь в українсько-американському проекті "Діти-інваліди за здоровий спосіб життя", являюсь автором програми музично-естетичної діяльності для підлітків з обмеженими можливостями.

З 1975 р. працюю позаштатним співробітником музичних програм Державної радіомовної компанії України. Підготувала авторські програми: до ювілею опери Верді "Аїда", до прем’єрного спектаклю в Національні опері опери Верді "Ріголетто"; автор щотижневих програм-оглядів "Музичний Київ", програм-оглядів "Київський фестиваль бальних і спортивних танців "Золота осінь 99", “Перший міжнародний конкурс імені Давида Ойстраха” 2004 р. та “Другого міжнародного конкурсу імені Д.Ойстраха” 2005 р.

У 1988-92 рр брала участь у створенні фондових записів Державної радіомовної компанії, як артист естрадного симфонічного оркестру.

У 1979 р. як солістка у складі вокально-інструментального ансамблю “Барви” брала участь у створенні запису платівка фірми "Мелодія".

Лауреат молодіжних міжнародних музичних фестивалів, м.Баку (1979) м.Софія (1975); всеукраїнського фестивалю “Повір у себе” м. Київ (2000).

        У 1995-1999 рр. музичний редактор чотирьох документальних фільмів Київської студії документальних фільмів з серії “Історія України” “На перехресті всіх доріг”.

        Автор та співавтор художніх проектів та художніх акцій: “Дахи Києва”, “Десятий фестиваль російської поезії”, “Балаклавський пленер”, “Людина і простір” (2005).

Нагороджена:

-         грамотою ЦК ВЛКСМ 1978 р.;

-         грамотою Дніпровської районної адміністрації м. Києва 1998 р;

-         Подякою, нагрудним знаком та цінним подарунком від Голови київської міської державної адміністрації О. Омельченко. «За вагомий особистий внесок у створення духовних і матеріальних цінностей та досягнення високої майстерності у професійній діяльності». 14.11.2000 р.

-         грамотою Національної спілки письменників України «За активну творчу участь, музичне оформлення, режисуру у створенні проекту “Театр одного поета ”– моновистава “Храм для двох ” (2000);

-         грамотою Національного музею України “До 110-річчя від дня народження М.К.Зерова (2000)

-         грамотою МВС України (2002) та ін.

Автор дванадцяти статей у фахових виданнях ВАК та учасниця багатьох міжнародних і всеукраїнських науково-практичних конференцій, автор навчального посібника “Експертиза професійних струнних музичних інструментів. Гітари», автор трьох методичних посібників, рекомендацій “Методика написання дипломних робіт” для студентів спеціальності музикознавець, експерт та звукорежисер, треніг-проект “Формування творчої молоді в умовах культурно-мистецького середовища”, “Практика”, “Спеціальний інструмент - скрипка”, “Загальне фортепіано”, “Аудіовізуальні носії музичної творчості”, “Експертиза струнно-смичкових інструментів”, “Історія естради”, “Читання вокальних партитур”, тощо. Автор багатьох статей в популярних журналах України “Аристократ”, “Наукова педагогічна думка”, “Вісник «Книжкової палати»”, “Діабетик” та ін

Автор творчого проекту “Весна для Вас – ліричний джаз”(2003) театр Колесо, Сузір’я, проект-салон “Лірика в ошаті джазу” фонд театральних діячів України (2005), творчих проектів до Дня музики, Дня восьмого березня, Дня Перемоги, Нового року (2002-2005) державний культурний заповідник “Києвопечерська Лавра”, ДАКККіМ, сольні виступи та програми в проектах спілки літераторів України, автор творчого проекту до ювілею Ніколо Паганіні (2008), творчій звіт-концерт студентів та випускників Туріної О.А до 35 річчя творчої та педагогічної діяльності, автор творчого проекту “Весна музика, поезія” сольна програма до Всесвітнього дня поезії (2010) тощо.

Цікаві творчі зустрічі: працювала під керівництвом видатних диригентів Н.Рахлін, А.Власенко, В.Гнедаш, Р.Франц, Р.Бабич, навчалась в класах: О.Пархоменко, Л.Бендерського, працювала позаштатним кореспондентом Національної радіокомпанії України, зокрема на Першому та Другому Міжнародному конкурсі ім. Д.Ойстраха.

КАФЕДРА ЕСТРАДНОГО ВИКОНАВСТВА - Сєрова
СЄРОВА ОЛЕНА ЮРІЇВНА

Доцент кафедри естрадного виконавства

детальніше

Науковий ступінь: кандидат мистецтвознавства – 2015 р.

Композитор, член Національної спілки композиторів України.

У 1998 р. стала студенткою відділу “Теорія музики” Київського державного вищого музичного училища імені Р.М.Глієра. З третього курсу почала займатись композицією під керівництвом О. Канерштейна. У 2007 р. з відзнакою закінчила композиторський факультет, в 2010 р. - асистентуру-стажування на кафедрі композиції, інструментовки та музично-інформаційних технологій Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського (клас доцента Анни Гаврилець).

В 2006 - 2007 рр. була членом оргкомітету Міжнародного молодіжного фестивалю сучасної академічної музики “Music Marine Fest”.

Учасник Стипендіальної Програми “GaudePolonia” Міністра Культури і Національної Спадщини Республіки Польша (2009 р.), в рамках якої вивчала композицію в Краківській академії музики в проф. Збігнєва Буярського. Відвідувала також майстер-класи та лекції композиторів Ювеля Шайкета, Ґергарда Штеблера, Сєрґєя Нєвского, Германа Мюнтцінга, Марека Холонєвського, Ігоря Стецюка.

Автор камерних, хорових та симфонічних творів, музики до театральних постановок, аранжувань для естрадно-симфонічного оркестру. Олена активно займається творчою працею як композитор, її музика часто звучить на фестивалях та концертах в Україні та за її межами (зокрема у Польщі, Білорусі, Росії, Швейцарії). Серед виконавців її творівEnsemblefürneuemusikZürich(Швейцарія), Національний симфонічний оркестр України, Ансамбль "Рікошет", EnsembleNostriTemporis, вокальний гурт "Диво" (Україна), квартет флейт "Syrinx", TheGrandFluteEnsemble (Россія),диригенти Наталя Пономарчук, Ігор Андрієвський, Микола Лисенко (Україна), Гжегож Вєрус (Польша), піаніст Олег Бєзбородько (Україна), флейтистка Едіта Філ (Россія).

Шульгіна Валерія Дмитрівна
Шульгіна Валерія Дмитрівна

Професор кафедри естрадного виконавства,
доктор мистецтвознавства.

детальніше

Освіта і вчений ступень:

- Київська державна консерваторія ім. П.І. Чайковського

Професійна діяльність:

1963-1989 Київський педагогічний інститут
1989-1993 Іссик-Кульський державний університет

Шульгіна Валерія Дмитрівна – професор (1993), доктор мистецтвознаства (2002), член Міжнародної асоціації бібліотек, архівів, документальних центрів (LAML) (1997), член Міжнародного товариства «Електронне зображення та візуальні мистецтва» (EVA) (2002).

Коло наукових інтересів:

 • національна музична бібліографія, музична україніка
 • Автор 8 монографій, 7 навчальних посібників та підручників, численних публікацій в науковій періодиці, репертуарних збірок.
 • автор та співорганізатор міжнародних науково-творчих проектів:
  • «Старовинна клавірна музика: інструментарій та виконавство»
  • «Кобзарське мистецтво»
  • «Мистецька освіта в європейському соціокультурному просторі ХХІ століття»
  • «Діяльність продюсера в культурно-мистецькому просторі ХХІ ст.»
  • «Діалог культур: Україна-Греція»

Наукова школа В.Шульгіної представлена учнями, які працюють у повідних українських та зарубіжних вузах.

Зосім Ольга Леонідівна
Зосім Ольга Леонідівна

Доцент кафедри
Кандидат мистецтвознавства

детальніше

Освіта і вчений ступень:

Київське державне музичне училище ім. Р. Глієра (1989 р.), спеціальність «Теорія музики». Київська державна консерваторія ім. П. І. Чайковського (1994 р.), спеціальність «Музикознавство».

Професійна діяльність:

1994–2005 рр. викладач музично-теоретичних дисциплін Київської ДШМ №8.
2008–2011 рр. викладач-методист музично-теоретичних дисциплін Київського інституту музики ім. Р. Глієра.
2001–2014 р. викладач (з 2008 р. – доцент) кафедри старовинної музики Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського.
З 2004 р. працює у НАКККіМ, з 2016 р. – доцент кафедри естрадного виконавства.

Пулікації, дослідження та наукові роботи:

  Монографія
 1. Зосім О. Л. Західноєвропейська духовна пісня на східнослов’янських землях у ХVІІ–ХІХ століттях : монографія / О.Л. Зосім. – К.: ДАКККіМ, 2009. – 204 с.
 2. Публікації у фахових виданнях
 3. Зосім О. Л. Богослужбова музика у сучасному музичному просторі України: літургічний аспект / О. Л. Зосім // Актуальні проблеми історії, теорії та практики художньої культури. – К. : Міленіум, 2011. – Вип. 26. – С. 297–304.
 4. Зосім О. Л. Духовна пісенність і сучасна богослужбова музика Римо-католицької Церкви України і Росії: національне і конфесійне / О. Л. Зосім // Мистецтвознавчі записки. – К.: Міленіум, 2011. – Вип. 19. – С. 233–240.
 5. Зосім О. Л. Риси сакрального у східнослов’янській духовно-пісенній традиції / О. Л. Зосім // Науковий вісник НМАУ ім. П. І. Чайковського. – К., 2011. – Вип. 102. – (Серія «Старовинна музика – сучасний погляд» : кн. 5). – С. 181 – 195.
 6. Зосім О. Л. Літургічний вимір духовної пісенності українсько-білоруської традиції XVII–XІX століть / О. Л. Зосім // Мистецтвознавчі записки. – К. : Міленіум, 2011. – Вип. 20. – С. 280–287.
 7. Зосім О. Л. Літургічний календар у канціоналах і пісенниках західно-християнської та східно-християнської церковних традицій / О. Л. Зосім // Вісник Львівського університету. – Серія мистецтвознавство. – 2013. – Вип. 12. – С. 77–86.
 8. Зосім О. Л. Псалтирна поезія та псалтирні пісні в західноєвропейській католицькій і протестантській богослужбовій практиці / О. Л. Зосім // Науковий вісник НМАУ ім. П. І. Чайковського. – К., 2014. – Вип. 109. – (Серія «Старовинна музика – сучасний погляд» : кн. 6). – С. 70–84.
 9. Зосім О. Л. Сакральна музика у музикознавчому дискурсі: питання термінологічної дефініції / О. Л. Зосім // Актуальні проблеми історії, теорії та практики художньої культури. – К. : Міленіум, 2015. – Вип. ХХXІV. – С. 261–271.
 10. Зосім О. Л. Східнослов’янська духовна пісня XVII – XХ ст. у контексті церковної та популярної культури / О. Л. Зосім // Культура і сучасність. – К. : Міленіум, 2015. – № 1. – С. 125–133.
 11. Зосім О. Л. Східнослов’янська духовна пісня XVII – XХ ст. у контексті народної культури / О. Л. Зосім // Міжнародний вісник: культурологія, філологія, музикознавство. – К. : Міленіум, 2015. – Вип. І (4). – С. 124–129.
 12. Зосім О. Л. Західноєвропейська богослужбова музика Нового часу у вимірах «нової сакральності» / О. Л. Зосім // Мистецтвознавчі записки. – К. : Міленіум, 2015. – Вип. 28. – С. 99–110.
 13. Зосім О. Л. Східнослов’янська духовна пісенність XVI–XX ст. як рецепція протестантської та католицької церковно-музичних традицій / О. Л. Зосім // Вісник Прикарпатського університету. Мистецтвознавство. – Івано-Франківськ, 2015. – Вип. 32. – С. 105–111.
 14. Зосім О. Л. Псалтирні пісні в українській духовно-пісенній традиції XVII – початку XХІ століття / О. Л. Зосім // Вісник Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв : наук. журнал. – К. : Міленіум, 2016. – № 1. – С. 66–73.
 15. Публікації у зарубіжних виданнях
 16. Зосим О. Л. Восточнославянская духовная песенность: литургический аспект / О. Л. Зосим // Культура. Наука. Творчество – Вып. 5. – Минск: УО «Белорусская государственная академия музыки», 2011. – С. 424–432.
 17. Зосим О. Л. Духовная песенность в украинской и белорусской церковной практике XVII–XIX вв. / О. Л. Зосим // Вестник Православного Свято-Тихоновского Гуманитарного Университета. – М. : Изд. ПСТГУ, 2011. – Вып. 3(6). – С. 110–124. – (Серия V. «Вопросы истории и теории христианского искусства»).
 18. Зосим О. Л. Сакральная поэзия и восточнославянская духовная песенность XVII – XVIII вв.: интертекстуальный аспект / О. Л. Зосим // Вестник Православного Свято-Тихоновского Гуманитарного Университета. – М.: Изд. ПСТГУ, 2012. – Вып. 2(8). – С. 41–51. – (Серия V. «Вопросы истории и теории христианского искусства»).
 19. Зосим О. Л. Канционал / О. Л. Зосим // Православная Энциклопедия. – Т. ХХХ. – М., 2012. – С. 525–528.
 20. Зосим О. Л. Гимнографический компонент духовной песенности: западнохристианский и восточнохристианский векторы / О. Л. Зосим // Весці Беларускай дзяржаўнай акадэміі музыкі. – Вып. 23. – Минск, 2013. – С. 44–47.
 21. Зосим О. Л. Структура европейских канционалов и ее отображение в восточнославянском песеннике / О. Л. Зосим // Музычная культура Беларусі і свету ў навуковым асэнсаванні / склад. В. У. Дадзіёмава ; Навуковыя працы Беларускай дзяржаўнай акадэміі музыкі. Вып. 31. Серыя 1, Беларуская музычная культура. – Мінск : УА «Беларуская дзяржаўная акадэмія музыкі», 2014. – С. 65–71.
 22. Зосим О. Л. Псалтырные песни в восточнославянском культурном пространстве XVI–XIX вв. / О. Л. Зосим // Музычная культура Беларусі і свету ў разнастайнасці гукавых ландшафтаў / склад. Т. Л. Бярковіч; Навуковыя працы Беларускай дзяржаўнай акадэміі музыкі. – Вып. 37. – Мінск : УА «Беларуская дзяржаўная акадэмія музыкі», 2016. – С. 85–96.
Автор понад 100 наукових публікацій і монографії (2009) з проблем християнської музичної культури, методичних розробок, робочих програм, дистанційних курсів. Керівник ансамблю григоріанського співу «Dominica». Автор понад 40 журнальних і газетних публікацій з проблем сучасної композиторської творчості. Учасник наукових конференцій з проблем церковного музичного мистецтва (Польща, Словаччина, Білорусь, Росія).

Лошманова Олена Володимирівна

Лошманова Олена Володимирівна

старший викладач

детальніше

Освіта і вчений ступень:

1990 р. закінчила відділення хорового диригування
1995 р. вокальне відділення Одеської консерваторії ім.Нежданової
1996 р. закінчила магістратуру в м.Прага під керівництвом австрійської оперної співачки Барбари Вент

Загалом - 29 років педагогічного стажу в області вокалу, у т.ч. працювала зав. вокальним відділом Палацу мистецтв (м.Одеса)

Професійна діяльність:

1994 по 2010р. солістка Одеського театру опери та балету (сопрано)
з 2015р. педагог по вокалу Музичної школи № 32 (м.Київ) (педагог вищої категорії), старший викладач сольного співу Національної Академії керівних кадрів культури і мистецтв (м.Київ)

Олена Володимирівна Лошманова як солістка Одеської опери виконувала партії Ольги (опера «Євгеній Онєгін»), Любаші («Царська наречена»), Вані («Іван Сусанін»), Ратміра («Руслан і Людмила»), Маддалєни («Ріголєтто») та інші. Має великий досвід концертної діяльності (програми для дітей і дорослих, включаючи романси, естрадні та народні пісні, а також органні концерти).

На основі багаторічного досвіду творчої і педагогічної діяльності використовує усе різноманіття прийомів і засобів розвитку голосу у дорослих і дітей. Особлива увага приділяється удосконаленню сценічної мови та декламації. Її учні протягом багатьох років займають призові місця на національних і міжнародних конкурсах, вступають і навчаються у консерваторіях та академіях Одеси, Львова, Києва та Відня. Вокальна методика О.В.Лошманової спрямована на досягнення професійного успіху.

Афоніна Олена Станіславівна

АФОНІНА ОЛЕНА СТАЛІВНА

Кандидат мистецтвознавства
доцент

Освіта і вчений ступень:

- Національна академія керівних квадрів культури і мистецтв.

Професійна діяльність:

1982 завідувач науково-дослідним відділом українських народних музичних інструментів Державного музею театрального, музичного та кіномистецтва України.
1990 завідувач науково-дослідним відділом українських народних музичних інструментів Державного музею театрального, музичного та кіномистецтва України.
2006 викладач НАКККіМ
2011 захистила кандидатську дисертацію «Євроінтеграційні тенденції розвитку українського музичного мистецтва кінця ХХ – початку ХХІ ст.» зі спеціальності 26.00.01 «Теорія та історія культури», «Мистецтвознавство»
2013 отримала звання «доцент»
2014 вступила до докторантури НАКККіМ

Олена Афоніна – авторка посібників із «Сольфеджіо» для ДМШ, ДШМ та студентів кафедри естрадного виконавства. Серед її основних інтересів – сучасне хореографічне, музичне, образотворче та кіномистецтво. Крім того, викладацька діяльність із розробкою навчальних дисциплін, включаючи дистанційні курси для студентів різних форм навчання. Окремою позицією можна виділити викладання дисциплін «Сучасна українська музика» та «Методика викладання фахових дисциплін» на курсах підвищення кваліфікації в Інституті публічного управління та кадрової політики НАКККіМ.

У творчому доробку Олени Афоніної – одна монографія, статті про сучасне мистецтво та методику викладання фахових дисциплін.

Викладання:

 • «Сольфеджіо»;
 • «Джазове сольфеджіо»;
 • «Історія музики»;
 • «Гармонія»;
 • «Елементарна теорія музики»;
 • «Сучасна українська музика»;
 • «Методика викладання музично-теоретичних і музично-історичних дисциплін»;
 • «Організація концертно-гастрольної діяльності»;
 • «Музика ХХ-ХХІ ст.».

Наукові статті, тези, роботи:

 1. Сучасна українська музика у вимірах європоцентризму: монографія. – К.: НАКККіМ, 2012. – 160 с.
 2. Феномен «подвійного кодування» в філософській і культурологічній думці ХХ-ХХІ ст. // Мистецтвознавчі записки: Зб. наук. праць. – Вип. 26. – К., Міленіум, 2014. – С. 140-147.
 3. Work of contemporary Ukrainian authors in measurements postmodern culture // Spheres of culture. – Volume IX. – Lublin, 2014 – S. 427-434.
 4. Особливості коду в культурі // Вісник Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв. – Вип. 1. – К., Міленіум, 2015. – С. 94-98.
 5. Становлення концепту «кодування» в культурі // Мистецтвознавчі записки: Зб. наук. праць, 2015. – Вип. 27. – К., Міленіум, 2015. – С. 207-217.
 6. Database of the modern Ukrainian music resources // Культура і сучасність: альманах. – К. : Міленіум, 2015. – № 1. – С. 95-99.
 7. Теоретичні основи дослідження коду в культурі і «подвійного кодування» в мистецтві // Культура і сучасність: альманах. – К. : Міленіум, 2015. – № 2. – С. 81-87.
 8. Code and coding in the myths // Spheres of culture. – Volume XIII. – Lublin, 2016 – S. 431-439.
 9. Методологічні проблеми аналізу коду і «подвійного кодування» в контексті семіотики, структуралізму і постструктуралізму // Вісник Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв. – Вип. 1. – К., Міленіум, 2016. – С. 60-65.
 10. Постмодерне розуміння «подвійного кодування» в мистецтві // Актуальні проблеми історії, теорії та практики художньої культури: зб. наук. праць; [вип. ХХХV]. – К. : Міленіум, 2015. – С. 142-151.
 11. Цитування як художній прийом «подвійного кодування» у музичному мистецтві постмодернізму // Актуальні проблеми історії, теорії та практики художньої культури: зб. наук. праць; вип. ХХХVI. – К. : Міленіум, 2016. – С. 161-172.
 12. Природа і функції коду культури та мистецтва в сучасній науковій літературі // Культура і сучасність: альманах. – К. : Міленіум, 2016. – № 1. – С. 80-86.
 13. Код і культурно-історичні традиції «подвійного кодування» у фольклорі // Вісник Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв. – Вип. 3. – К., Міленіум, 2016. – С. 45-49.
 14. Mythological codes and “double coding” in art // Вісник Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв. – Вип. 2. – К., Міленіум, 2016. – С. 76-80.
 15. Приемы «двойного кодирования» в фортепианных циклах украинского композитора Виктора Степурко // European Journal of Arts. – №3. – Vienna, 2016. – С. 17-21.
 16. Творчість В. Степурка у культурологічних вимірах сучасного музичного мистецтва // Мистецтвознавчі записки. – К. : Міленіум, 2007. – Вип. 11. – С. 146–155.
 17. Раціональне та ірраціональне начало в творчості сучасних українських композиторів // Культура і сучасність. – К. : Міленіум, 2008. – № 2. – С. 149–153.
 18. Концепція «синтез-fusion» у сучасному виконавстві // Вісник Прикарпатського університету. Мистецтвознавство. – Івано-Франківськ : ВДВ ЦІТ, 2008. – Вип. XII–XIII. – С. 173–174.
 19. Духовна тематика в творчості сучасних українських композиторів як одна з рис неоєвропоцентризму // Аркадія. – Одеса, 2009. – Вип. 4. – С. 49–52.
 20. Проблеми сучасної української культури: неоєвропоцентризм та його прояви // Українська культура: минуле, сучасне, шляхи розвитку : зб. наук. праць. Наук. зап. Рівненського державного гуманітарного університету. У 2-х т. – Рівне : РДГУ, 2009. – Вип. 15. – Т. 2. – С. 152–156.
 21. Часопросторові виміри української культури кінця ХХ – початку ХХІ століть // Актуальні проблеми історії, теорії та практики художньої культури : зб. наук. праць. – К.: Міленіум, 2011. – Вип. ХХVІ. – С. 60-67.
 22. Актуальні проблеми з методики викладання фахових дисциплін для слухачів інституту післядипломної освіти: традиції та новації // Актуальні проблеми історії, теорії та практики художньої культури : зб. наук. праць. – К.: Міленіум, 2014. – Вип. ХХХІІ. – С. 415-422.
 23. Перспективи впровадження дистанційних курсів з музикознавства у навчальному процесі Національної Академії керівних кадрів куль-тури і мистецтв // Вісник Державної Академії керівних кадрів культури і мистецтв: науковий журнал. – К.: Міленіум, 2012. – №4 – С. 85-88.
 24. Поліконфесійність як ознака сучасної української духовної музики // Актуальної проблеми історії, теорії та практики художньої культури: [зб. наук. праць; вип.. XXVIII]. – Міленіум, 2012. – С. 212-220.
 25. Оновлення методики викладання музично-теоретичних дисциплін (на прикладі сольфеджіо) // Мистецтвознавчі записки: Зб. наук. праць. – Вип. 21. – К.: Міленіум, 2012. – С. 10-15.
 26. Соціокультурні умови розвитку музичного мистецтва в Україні кінця ХХ – початку ХХІ ст. // Вісник Державної Академії керівних кадрів культури і мистецтв: наук. журнал. – К.: Міленіум, 2012. – №2. С.113-118.
 27. Риси постмодернізму в творчості Юлії Гомельської // Культура і сучасність: Альманах. – К.: Міленіум, 2012. – № 2. – С. 166-170.

Навчальні посібники:

 1. Афоніна О.С., Баранова В.О. Сольфеджіо // О.С.Афоніна, В.О.Баранова К.: НАКККіМ. – 150 с. Гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України як навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів».
 2. Афоніна О.С., Баранова В.О. Сольфеджіо на основі естрадної, джазової музики // К.: НАКККіМ. – 170 с. Гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України як навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів».
 3. Афоніна О.С. Сольфеджіо 6 клас: Навч. посібник. // О.С.Афоніна – К.: Нотне видавництво «Мелосвіт», 2010. – 60 с.
 4. Афоніна О.С. Сольфеджіо 5 клас: Навч. посібник. // О.С.Афоніна – К.: Нотне видавництво «Мелосвіт», 2008. – 64 с. Гриф «Схвалено Міністерством культури і туризму України як навчальний посібник для використання в навчально-виховному процесі початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів».
 5. Афоніна О.С. Сольфеджіо 4 клас: Навч. посібник. // О.С.Афоніна – К.: Нотне видавництво «Мелосвіт», 2007. – 68 с. Гриф «Схвалено Міністерством культури і туризму України як навчальний посібник для використання в навчально-виховному процесі початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів».
 6. Афоніна О.С. Сольфеджіо 3 клас: Навч. посібник. // О.С.Афоніна – К.: Нотне видавництво «Мелосвіт», 2006. – 60 с. Гриф «Схвалено Міністерством культури і туризму України як навчальний посібник для використання в навчально-виховному процесі початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів».
 7. Афоніна О.С. Сольфеджіо 2 клас: Навч. посібник. // О.С.Афоніна – К.: Нотне видавництво «Мелосвіт», 2005. – 60 с. Гриф «Схвалено Міністерством культури і туризму України як навчальний посібник для використання в навчально-виховному процесі середніх спеціальних музичних шкіл».
 8. Афоніна О.С. Сольфеджіо 1 клас: Навч. посібник. // О.С.Афоніна – К.: Нотне видавництво «Мелосвіт», 2004. – 60 с. Гриф «Допущено Міністерством культури і мистецтв України як навчальний посібник для учнів підготовчих груп та І-х класів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів системи Міністерства культури і мистецтв».
 9. Афоніна О.С. Зошит із сольфеджіо. 1-й клас: методичний посібник // О.С.Афоніна – К.: ДАКККіМ, 2008 – 31 с.
 10. Афоніна О.С. Сольфеджіо 7-8 клас: Навч. посібник. // О.С.Афоніна – К.: Нотне видавництво «Мелосвіт», 2012. – 88 с.
 11. Афоніна О.С. Зошит із сольфеджіо. 7-8-й клас: методичний посібник // О.С.Афоніна – К.: НАКККіМ, 2012. – 32 с.
 12. Афоніна О.С. Сольфеджіо. Зошит для учнів підготовчого етапу навчання шкіл естетичного виховання «Музичний будиночок» // О. С. Афоніна, Т. Ю. Гаврилова. – К.: НАКККіМ, 2013. – 40 с.
Чернета Тетяна Олександрівна

Чернета Тетяна Олександрівна

кандидат мистецтвознавства
доцент

Освіта і вчений ступень:

2001р Дніпропетровське державне музичне училище ім. М. І. Глінки
2006р Національна музична академія України ім. П. І. Чайковського (магістр музичного мистецтва)
2010р аспірантура Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв за спеціальністю «Теорія та історія культури»

Професійна діяльність:

2006 - ... pp. Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв
2002 - 2010 pp. викладач бандури і вокалу у ДШМ № 6 ім. Г. Жуковського (2002-2005), ДМШ № 37 (2004-2007), ДМШ № 20 (2006-2010). Серед учнів – лауреати міжнародних, регіональних конкурсів і фестивалів.
2005 - 2007 pp. керівник вокальної студії Дитячої школи мистецтв Центральної синагоги Л. Бродського.

Захистила дисертаційне дослідження «Бандурне мистецтво Дніпропетровщини: від аматорства до академізму» (2012).

Як науковець брала участь у багатьох міжнародних та всеукраїнських наукових конференціях, симпозіумах, наукових та методичних семінарах. Автор 24 публікацій у спеціалізованих наукових та інформаційних виданнях, у тому числі двох книг:

 • Лідія Воріна (серія: Видатні музиканти Дніпропетровщини) // – Дніпропетровськ, 2009. – 119 с.;
 • Життєтворчість, огранена долею: художнє видання // – Корсунь-Шевченківський, 2014. – 158 с.

Під час навчання та у подальших роках як солістка та учасниця колективів вела активну концертну діяльність в Україні і за кордоном. Співпрацювала з продюсерським центром нар. арт. України В. Гришка (2008-2009). Досвід роботи у складі журі Міжнародного фестивалю-конкурсу ансамблів бандуристів «Дзвени, бандуро!» (Дніпропетровськ, 2008) та оргкомітеті Всеукраїнського конкурсу духовної пісні «Аскольдів глас» (Київ).

Садовенко Світлана Миколаївна

Садовенко Світлана Миколаївна

Доцент кафедри

Кандидат педагогічних наук (2008), доктор філософії (PhD), старший науковий співробітник (2011), доцент (2013)

Професійна діяльність:

34-й рік працює на благо розвитку української культури і мистецтва.

1983-2003 рр. працювала у дитячій музичній школі міста Димитрова Донецької області на посадах викладача, заступника директора, директора.
2003-2004 рр. заступник директора Сумського обласного центру народної творчості.
З 2005 р. Український центр культурних досліджень (УЦКД) Міністерства культури України – завідувач сектору координації у сфері народної творчості, 2006 р. – завідувач лабораторії традиційної народної культури, а з 2007 р. – заступник директора з науково-технічної роботи.
2004-2015 рр. В УЦКД займалася дослідженням проблем сучасної української культури. Здійснювала керівництво виконанням науково-дослідних тем, зокрема: «Традиційна культура українського народу як чинник гармонійного розвитку суспільства» (2004-2008 рр.), «Традиційна культура українського народу у ХХІ столітті: стан, перспективи розвитку, проблеми державної підтримки» (2009-2012 рр.), була відповідальним виконавцем тем НДР «Аналіз стану культури та культурної політики в Україні та підготовка проекту Національного звіту про культурну політику України» (2006-2007 рр.), «Підготовка аналітичних матеріалів до Парламентських слухань та Днів Уряду з питань розвитку культурної сфери в Україні» (2006-2008 рр.), «Культурно-мистецька освіта: основні поняття і терміни. Довідник для працівників культури України» (2010 р.), «Підготовка аналітичних оглядів становища й розвитку культурної сфери в Україні та реалізації культурної політики держави» (2009-2014 рр.), «Дослідження мережі закладів культури, які утримуються за рахунок коштів державного і місцевих держбюджетів» (2015 р.) та ін.
З вересня 2015 року. завідувач кафедри академічного та естрадного вокалу Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка.
з 2006 За сумісництвом з 2006 року працює в Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв (НАКККіМ) на кафедрі теорії, історії культури і музикознавства на посадах доцента, пізніше професора, викладаючи предмети: музична фольклористика, український музичний фольклор, теорія і практика продюсерської діяльності, паблік рілейшнз, методика організації мистецьких проектів, етика ділового спілкування, теорія і практика шоу-бізнесу, теорія і практика реклами, вокальний ансамбль, методика і практика вокального ансамблю, сучасне мистецтво України тощо.
З 2016 р доцент кафедри естрадного виконавства Інституту сучасного мистецтва НАКККіМ.
- Нині С.М. Садовенко – знаний педагог-музикант, методист, дослідник у сфері педагогіки та культурології, зокрема, української художньої культури та музичного фольклору. Член Асоціації діячів освіти та виховання та Асоціації діячів естрадного мистецтва Всеукраїнської музичної спілки України, заслужений діяч естрадного мистецтва. України, художній керівник зразкового художнього колективу Театр пісні «Ладоньки».

Автор понад 120 наукових та науково-методичних праць, опублікованих в українських та міжнародних виданнях. Серед наукових та науково-методичних праць найбільш відомими, мають прикладне значення для формування нового погляду щодо музично-естетичного виховання підростаючого покоління засобами українського мистецько-фольклорного арсеналу, а також привертають увагу фахівців щодо вивчення і практичного застосування у сьогодення українського фольклору, знаходять практичне втілення в роботі сучасних педагогів-практиків України та інших країн, є, зокрема, науково-методичний посібник «Світ фольклору: Український дитячий музичний фольклор як засіб формування музичних здібностей дітей дошкільного віку» (2007), Програма і методичні рекомендації з музично-естетичного навчання і виховання «Дивосвіт українського музичного фольклору» (2009, 2010), навчально-методичний посібник «Розвиток музичних здібностей засобами українського фольклору» (2008), методичний посібник «Виховання народною казкою» (2011), монографія (у співавторстві) «Порадник для збирачів фольклору» (2011), «Ти, малий, скажи малому (логоритмічний практикум)» (2013), статті у Міжнародному виданні «Музичний керівник» (2014–2017) та інші.

Неодноразово виступала в якості автора проектів, керівника науково-практичних конференцій та творчих заходів, які проводилися УЦКД, НАКККіМ, за сприяння Міністерства культури України, Національної історичної бібліотеки України та Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара», зокрема: щорічної Міжнародної науково-практичної конференції «Культурологічні читання пам’яті Володимира Подкопаєва», яка понад 10 років поспіль збирала науковців з України та з-за кордону. Понад 6 років плідно працювали і стали відомими в Україні та за її межами започатковані «Народознавчі студії пам’яті Василя Скуратівського». Є автором і куратором проекту Міжнародної науково-практичної конференції «Діяльність продюсера в культурному просторі України ХХІ століття» (2010 р.), «Діяльність продюсера в культурно-мистецькому просторі ХХІ століття» (2011-2014, 2017 рр.). Співорганізатор та упорядник підсумкових збірок матеріалів зазначених науково-практичних конференцій. Є керівником та членом журі Всеукраїнського відкритого конкурсу читців імені Тараса Шевченка, який протягом двадцяти трьох років щорічно проходив за сприяння Міністерства культури України і завжди збирав талановиту молодь з України та з-за кордону.

Постійно працює в якості голови та члена журі Всеукраїнських мистецьких конкурсів та фестивалів, які проводяться за підтримки Міністерства культури України, Національної Всеукраїнської Музичної спілки, Всеукраїнського Товариства «Просвіта» імені Т.Г. Шевченка, Національної Ради жінок України, інших громадських організацій.

Сполучає науково-виробничу, дослідницьку, науково-публіцистичну та організаційно-методичну діяльність з викладацькою роботою. Педагогічні інтереси зосереджені на музично-творчому вихованні дітей та молоді засобами українського музичного фольклору, української пісні.

У 2005 році створила Дитячий театр пісні «Ладоньки», якому у березні 2012 року було присвоєно, а у квітні 2017 року підтверджено почесне звання «зразковий художній колектив». Створена С. Садовенко авторська програма та методика формування й розвитку музичних здібностей дітей на музично-фольклорному матеріалі знайшла відгук з подальшим практичним втіленням у роботі сучасних педагогів-практиків України та за кордоном, зокрема, у Сербії, Росії, Румунії. У 2009 році за цю Програму була нагороджена Дипломом переможця ІІІ ступеня Всеукраїнського конкурсу у номінації «Краща робота з навчально-методичного забезпечення викладання педагогічних і мистецьких дисциплін у навчальних закладах різних типів».

Має учнів-послідовників, зокрема, трьох захищених аспірантів – Гура В.В., кандидат педагогічних наук (13.00.02); Гончарова В.С., кандидат мистецтвознавства (26.00.01); Черниш М.О., кандидат культурології (26.00.01). На етапі завершення знаходяться кандидатські дисертаційні роботи ще двох аспірантів.

У травні 2008 року була нагороджена Відзнакою Міністерства культури і туризму України «За досягнення в розвитку культури і мистецтв», у березні 2014 року від Асоціації діячів естрадного мистецтва Всеукраїнської музичної спілки України отримала почесне звання «Заслужений діяч естрадного мистецтва України». У травні 2014 року «За високий професіоналізм, громадянську позицію та якісне проведення ХХVІІІ Всеукраїнського відкритого конкурсу читців імені Тараса Шевченка, присвяченого 200-річчю від Дня народження Кобзаря», як керівник конкурсу, що проходив 23 роки поспіль і збирав талановиту молодь зі всієї України та зарубіжжя, нагороджена Почесною грамотою Міністерства культури України та Орденом Дванадцятипроменевої Зірки «Кредо». У вересні 2017 року нагородження медаллю «За благодійну діяльність».

Працює над завершенням докторської дисертації на здобуття наукового ступеня доктора культурології зі спеціальності 26.00.01 – теорія та історія культури.

Почесні звання:

2014 Заслужений діяч естрадного мистецтва України
КОЛЕСНИКОВА ЛЮБОВ ІВАНІВНА

КОЛЕСНИКОВА ЛЮБОВ ІВАНІВНА

старший викладач кафедри естрадного виконавства

Освіта і вчений ступень:

1989-1993 рр. Полтавське державне музичне училище ім. М.В.Лисенка (диплом з відзнакою) за спеціальністю: народні інструменти (бандура), присвоєно кваліфікацію: артист оркестру, ансамблю; викладач з класу бандури; диригент капели бандуристів.
1993-1998 рр. Донецька державна консерваторія ім. С.С.Прокоф'єва (диплом з відзнакою) за спеціальністю: народні інструменти (бандура), присвоєно кваліфікацію: концертний виконавець, артист оркестру (ансамблю) народних інструментів, викладач, диригент ансамблю бандуристів.
2004-2007 рр. закінчила магістратуру в м.Прага під керівництвом австрійської оперної співачки Барбари Вент

Професійна діяльність:

1998-2004 рр. Полтавський державний педагогічний університет ім. В.Г.Короленка (посади: старший лаборант, асистент, старший викладач кафедри музики і співів; керівник ансамблю бандуристів філологічного факультету; солістка оркестрової групи українського народного хору «Калина»).
2007 – теперішній час Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв, (посади: старший викладач кафедри музикології; старший викладач кафедри естрадного виконавства; з 01.10.2007 року доцент, заступник завідувача кафедри естрадного виконавства (2007-2008 рр.) та заступник директора інституту мистецтв з виховної роботи (2007-2008 рр.).

Нагороди:

 • Лауреат ІІ премії Міжнародного конкурсу виконавців на українських народних інструментах ім. Г.Хоткевича (1998 рік, м. Харків);
 • Почесні грамоти Полтавської обласної державної адміністрації (2003 рік) та управління культури Полтавської обласної державної адміністрації (2004 рік);
 • Подяки Полтавського державного педагогічного університету ім. В.Г.Короленка (2001-2004 рр.) і Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв (2009 рік).

Методичне забезпечення:

 1. Аналіз музичних творів: робоча програма для студентів спеціальності 6.020204 „Музичне мистецтво” спеціалізації „Сольний спів” кваліфікації „Соліст-вокаліст, артист вокального ансамблю, керівник вокального ансамблю, викладач фахових дисциплін” / укладач Л.І.Головня. – К.: НАКККіМ, 2010. – 38 с.;
 2. Елементарна теорія музики: робоча програма для студентів спеціальності 6.020204 „Музичне мистецтво” спеціалізації „Сольний спів” кваліфікації ”Соліст-вокаліст, артист вокального ансамблю, керівник вокального ансамблю, викладач фахових дисциплін” / укладач Л.І.Головня. – К.: НАКККіМ, 2010. – 41 с.;
 3. Методика викладання сольного співу: робоча програма для студентів спеціальності 6.020204 „Музичне мистецтво” спеціалізації „Сольний спів” кваліфікації „Соліст-вокаліст, артист вокального ансамблю, керівник вокального ансамблю, викладач фахових дисциплін” / укладач Л.І.Головня. – К.: НАКККіМ, 2009. – 56 с.;
 4. Поліфонія: робоча програма для студентів спеціальності 6.020204 „Музичне мистецтво” спеціалізації „Сольний спів” кваліфікації „Соліст-вокаліст, артист вокального ансамблю, керівник вокального ансамблю, викладач фахових дисциплін” / укладач Л.І.Головня. – К.: НАКККіМ, 2009. – 21 с.

Основні наукові публікації:

 1. Втілення ідей В. А. Кабачка у роботі Заслуженої капели бандуристок України (до питання розвитку бандурного мистецтва Полтавщини) // Кобзарство в контексті становлення української професійної музичної культури. – К., 2005.;
 2. Іван Коваль: митець і громадянин (з нагоди 70-річчя від дня народження полтавського бандуриста) // Бандурне мистецтво ХХІ століття: тенденції та перспективи розвитку. – К., 2006.;
 3. Творчість полтавського бандуриста Івана Коваля // Народна творчість та етнографія. – 2006. – №5.;
 4. Кобзарі, бандуристи і лірники Полтавщини // Музичне краєзнавство Полтавщини: від витоків до сьогодення. – Полтава, 2009.

Додаткові відомості:

 • неодноразово була членом журі Полтавського обласного конкурсу виконавської майстерності учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів «Юний віртуоз Полтавщини» (1998-2004 рр.) та Всеукраїнського огляду-конкурсу бандуристів імені В.Кабачка учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, середніх спеціальних музичних шкіл та студентів мистецьких навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації (2002-2008 рр.);
 • у складі українського народного хору «Калина» (солістка оркестрової групи) побувала на гастролях у Швейцарії, Австрії, Німеччині, Франції, Туреччині, Італії, Бельгії, Польщі, Чехії.

Сікора Микола Юрійович

Сікора Микола Юрійович

Доцент кафедри естрадного виконавства.

детальніше
ТКАЧУК ВОЛОДИМИР ВАСИЛЬОВИЧ

ТКАЧУК ВОЛОДИМИР ВАСИЛЬОВИЧ

доцент кафедри естрадного виконавства

Освіта:

Львівська державна консерваторія

імені М. В. Лисенка

(1978 р., спеціальність «Оперно-симфонічне диригування»)

Почесні звання:

Заслужений діяч мистецтв України

З 1967 по 1971 рр. навчання в педучилищі м. Чорткова. З 1971 по 1974 – Інституті ім. В. Стефаника, де почав серйозно займатись диригуванням у майстра хорової справи Їжака В. О. Згодом поїхав до Львова і прослухався як диригент у всесвітньо відомого композитора і диригента, професора М.Ф. Колесси. Він запропонував навчатися у нього на факультеті оперно-симфонічного диригування Львівської консерваторії ім. М.Лисенка. З 1976 р. паралельно з навчанням працював у Стрийській музичній школі керівником симфонічного оркестру викладачів та учнів.

По закінченню консерваторії працював диригентом симфонічного оркестру  Ворошиловградської філармонії. З 1981-го року запрошений на роботу диригентом Харківського театру музичної комедії, де пропрацював три роки.

У 1984 р. Міністерством культури Ткачук В. В. був направлений на 2-х річне стажування в Київський академічний театр опери і балету до нар. артиста СССР Турчака С. В. За час стажування було продириговано 18 оперних вистав, а саме: «Травіата», «Ріголетто», «Трубадур» Дж. Верді, «Наталка-Полтавка» М.Лисенка та ін.

По закінченню стажування у 1986 р. Міністерство культури направляє на роботу Ткачука В.В. на посаду диригента у Львівський театр опери і балету. Працюючи в театрі було здійснено постановку балету Ц. Пуні «Есмеральда», продириговано виставами постійно діючого репертуару: П. Чайковський «Лускунчик», «Лебедине озеро», Е. Гріг «Пер Гюнт», О. Глазунов «Шопеніана», Ф. Герольд «Марна пересторога», А. Адан  «Жізель», Дж. Верді «Травіата», «Ріголетто», М. Лисенко «Наталка-Полтавка» та ін.

У 1988 р. запрошений дирекцією Київського театру оперети на посаду головного диригента. За час роботи в театрі здійснив ряд постановок: І. Кальман «Сільва», Й. Штраус «Циганський барон»,Ф. Зуппе «Прекрасна Галатея», В. Назаров «Зойчина квартира», М. Лисенко «Майська ніч», О. Рябов «Сорочинський ярмарок», Ж. Офенбах «Орфей в пеклі».

З 1989 по 2000 рр. працював старшим викладачем по диригуванню у Київському інституті культури. У 2000 р. поїхав як співак хору та диригент  симфонічного оркестру з Роджером Макмеріном у велике концертне турне по всій Америці, яке тривало 6 місяців.

У 2001 р. Володимир Васильович отримує запрошення на роботу диригентом в хор ім. Г. Верьовки від Авдієвського А. Т., де працює і сьогодні. Із значних робіт Ткачука В. В. було виконання в аранжуванні та диригуванні з хором та оркестром ім. Г. Верьовки М. Колесси «Лемківське весілля», Є. Станковича «Ніч перед Різдвом», «Панахида». У хорі отримує звання «Заслужений діяч мистецтв України».

З 2010 р. одночасно працює доцентом у Київському університеті ім. Бориса Грінченка, в якому організував камерний оркестр, з яким дає безліч концертів в філармонії та в інших залах Києва.

З 2017 р. – доцент кафедри естрадного виконавства Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв.

КИСЛА СВІТЛАНА ВІКТОРІВНА

КИСЛА СВІТЛАНА ВІКТОРІВНА

доцент кафедри естрадного виконавства

Освіта:

Київська консерваторія (1978 р.)


Почесні звання:

Заслужена артистка України

 

Співачка, педагог. Доц. (2006). Засл. арт. України (2001). 1969–75 виступала у складі Держ. хор. капели УРСР «Думка» (Київ). 1979–80 – солістка Дніпроп. театру опери та балету; 1981–82 – арт. хору, 1985 – солістка-стажистка, 1986–2009 – солістка Нац. опери України (Київ). Водночас викладає у Держ. академії керів. кадрів культури і мист-в (від 2006) та Ун-ті культури і мист-в (від 2009; обидва – Київ).

 

Партії: Настя, Терпилиха («Тарас Бульба», «Наталка Полтавка» М. Лисенка), Галя («Наймичка» М. Вериківського), Графиня Монморансі («Анна Ярославна – королева Франції» А. Рудницького), Ольга («Євгеній Онєгін» П. Чайковського), Марфа, Марина Мнішек, Хівря («Хованщина», «Борис Годунов», «Сорочинський ярмарок» М. Мусоргського), Любаша («Царева наречена» М. Римського-Корсакова), Кончаківна («Князь Ігор» О. Бородіна), Еболі, Азучена («Дон Карлос», «Трубадур» Дж. Верді), Марта («Фауст» Ш. Ґуно), Лючія («Сільська честь» П. Масканьї).

ЛИЧКОВАХ ВОЛОДИМИР АНАТОЛІЙОВИЧ

ЛИЧКОВАХ ВОЛОДИМИР АНАТОЛІЙОВИЧ

професор кафедри естрадного виконавства

Науковий ступінь:

доктор філософських наук (1996)

Вчене звання:

професор (2001)

Почесне звання:

Заслужений працівник народної освіти України (1992)

1974 року закінчив філософський факультет Київського університету. 1978 року закінчив аспірантуру кафедри етики та естетики того ж університету.

1981 року захистив кандидатську дисертацію «Естетичне переживання і соціальна активність особи». 1996 року захистив докторську дисертацію «Людське світовідношення як предмет естетичного аналізу». 2001 року надано вчене звання професора, 2005 року обрано академіком Академії наук вищої школи України.

Від 1976 року працює в Чернігівському педагогічному інституті (нині Чернігівський педагогічний університет). Завідувач кафедр: теорії та історії культури (1990-1997), філософії та соціально-гуманітарних дисциплін (1997-1998), етики, естетики, культурології (1998-2001), філософії та культурології (з 2001 року), покинув посаду за власним бажанням (2011).

Володимир Анатолійович Личковах створив інноваційний проект викладання некласичної естетики. За програмою «Трансформація гуманітарної освіти в Україні» Володимир Анатолійович підготував навчальний посібник «Від Фауста до Леверкюна: Вступ до некласичної естетики» (Чернігів, 2002) і низку методичних посібників із філософських і культурологічних дисциплін (як автор і редактор).

Опублікував близько 330 наукових праць, зокрема монографії: «Переживание красоты» (Київ, 1987), «Світ людини в мистецтві» (Чернігів, 2005), «Слов’янський SACRUM – скарбниця Європи» (Чернігів, 2011), а також вибрані статті з естетики, культурології, філософії мистецтва «Дивосад культури» (Чернігів, 2006).

МАРЧЕНКО ВАЛЕРІЙ ВІТАЛІЙОВИЧ

МАРЧЕНКО ВАЛЕРІЙ ВІТАЛІЙОВИЧ

старший викладач кафедри естрадного виконавства

Освіта:

 • Львівська національна музична академія ім. М.В. Лисенка

 

Під час навчання у консерваторії працював керівником народного джазового оркестру «Медікус» Львівського державного медичного інституту.

Після закінчення консерваторії проходив службу у лавах Збройних Сил в ансамблі Пісні і танцю, де удосконалював свої професійні та організаторські можливості.

Одразу після закінчення служби (1987) працював старшим викладачем Рівненського педагогічного інституту ім. Д. З. Мануїльського на кафедрі теорії та гри на муз. інструментах. Засновник Народного ансамблю пісні і танцю «Веснянка», який став лауреатом та дипломантом фестивалів та конкурсів в Україні, Росії та США: «Знайомтесь, нові імена» Київ, «Лесина пісня» Луцьк, «Студентська весна» Москва – 1990, колектив бере участь у Днях української музики у м. Відін (Болгарія) та у концертній програмі святкування Дня незалежності США у Вашингтоні (4.07.1990 р.).

У 1993-1996 р.р. Марченко В.В. поєднував роботу старшого викладача кафедри теорії та історії музики і гри на фортепіано у Рівненському інституті культури із написанням пісень для Народних артистів України П. Зіброва, В. Петріва, М. Фарини, Заслуженого артиста України П. Мрежука, гуртів «Тартак», «Осінній дощ», «Невже» та інших. Це і „Шануймось, панове”, „Многая літа” і багато інших.

З 1996 р. працював завідуючим музичною частиною Рівненського обласного театру ляльок, де ще більше розкрив свій творчий потенціал композитора і створив музику до 26 дитячих вистав і 2-х дитячих опер, які знаходяться в репертуарних планах Рівненського, Івано-Франківського та Хмельницького театрів ляльок та Рівненського музично-драматичного театру.

Велику увагу приділяє написанню пісенного репертуару для дітей (більше 300 пісень). Пісні та інструментальні твори Валерія Віталійовича постійно звучать на національних конкурсах дитячої творчості не тільки у Рівному, але і в інших регіонах України.

Створена у 1998 р. арт-майстерня Валерія Марченка виховала цілий ряд юних обдарувань: лауреати Всеукраїнського конкурсу дитячої естрадної пісні „Зірки на сцену” м.Київ – сестри Анжела і Христина Гринбокі; лауреат Всеукраїнського конкурсу дитячої естрадної пісні „Зірки на сцену” м.Київ і лауреат Міжнародних фестивалів „Світ молодим” м. Будапешт (Угорщина) – Ольга Невірковець; лауреат Міжнародного дитячого фестивалю „Ние – 20 век” м. Албена (Болгарія) – Марина Костючок; лауреат Міжнародних і Всеукраїнських фестивалів і конкурсів: „Молода галичина” м. Новояворівськ, ”Зірки на сцену” м. Київ, „Світ молодим” м. Будапешт (Угорщина), „Чорноморські ігри” м. Скадовськ, „Кришталевий жайвір” м. Тернопіль, „Стара фортеця” м. Кам`янець-Подільський, півфіналістка конкурсу молодих виконавців „Новая волна-2003 ”м. Москва – Олена Марченко.

Твори написані композитором звучали на 2-х звітних концертах Рівненської області в Палаці „Україна” м. Київ.

У вересні 2004 р. Марченко В.В. призначений на посаду директора дитячої музичної школи № 2 м. Рівне. Випускники працюють зав. кафедрами, доцентами, викладачами у РДГУ, Тернопільському державному університеті, РЕГІ, Володимир - Волинському педучилищі, Рівненському державному музучилищі та інші.

Валерій Марченко є засновником ГО «Центр мистецтв «Світ молодим», ініціатором та організатором Благодійної акції-концерту «Допоможи дитині» (24.12.1999), Благодійної дитячої акції « Діти – наше майбутнє» (20.05.2001, 19.12.2002), акцій „Я люблю рідне місто”, „Чужих дітей не буває” (2007 р.), автором ідеї створення та творчим директором Молодіжного фестивалю мистецтв «Музична толока» (травень 2003 р.), директором Міжнародного фестивалю „Партнерське музикування” між містами побратимами (Рівне 2007, 2009 рр.)

У 2000 та 2001 р.р. член міжнародного журі Дитячого фестивалю мистецтв «Літня магія « та «Ми – ХХІ сторіччя» (Албена, Болгарія), 2010 р. член міжнародного журі фестивалю дитячої і молодіжної пісні «Ноти приязні» (Хайновка, Польща), постійний член журі дитячого конкурсу естрадної пісні «Володимир» у Володимирі-Волинському (15 років), член журі Міжнародного фестивалю мистецтв «Зоряний Симеїз» (Ялта, 2011 р.), організатор і член журі Міжнародного фестивалю слов`янської музики «Музичний Регенсбург» (Німеччина, 2011 р.), член журі Всеукраїнського конкурсу вокалістів « Осіння мелодія» (Вінниця, 2011 р.), музичний директор Всеукраїнського конкурсу української музики «Бурштинові нотки» (Рівне, 2010-2011 р.). Автор ідеї і організатор створення дитячої філармонії при ДМШ №2 (2009, 2010, 2011 р.)

З 2001 року – член національної спілки театральних діячів України, з 2008 - член національної всеукраїнської музичної спілки. Член міжнародної благодійної організації «Up with people». Член Громадської Ради при Рівненському міськвиконкомі (2011 р.), Президент Ротарі клуба м. Рівне (2010 -2011 рр.).

За професійне мистецтво і сумлінну працю в ім’я розбудови України Марченко В.В. був нагороджений грамотами обласних, міських виконавчих органів, грамотами міського голови м. Рівне, грамотою екс-президента США Біла Клінтона, визнаний переможцем відкритого рейтингу популярності міста «Гордість міста» як кращий композитор та аранжувальник (2003), як кращий дитячий композитор у м. Львові (2007 р.).

Здійснив фондові записи на Київському (1991 р.) Рівненському (1989, 1997,1999, 2004, 2009, 2010, 2011 рр.), Львівському (2000), радіо і телебаченні.

У 2010 році видавництвом «Бізнес поліграф» м. Київ випущена книга дитячих пісень «Бурштинові нотки» композитора Валерія Марченка, яка була представлена на 55 міжнародному книжковому ярмарку в м. Варшава (Польща).

Національними аудіокомпаніями випущено біля 40 касет і дисків, у яких вміщено твори Валерія Матченка.

ПОНОМАРЕНКО ІВАН ВІКТОРОВИЧ

ПОНОМАРЕНКО ІВАН ВІКТОРОВИЧ

професор кафедри естрадного виконавства

Освіта:

Одеська консерваторія (1974 р.)

Почесне звання:

Народний артист України

Лауреат Всесоюзного конкурсу вокалістів ім. М. Глінки (1973, 1 премія), та V Міжнародного конкурсу вокалістів ім. П.Чайковського (1974, 1 премія, Золота медаль).

У 1971 – 1981 рр. – соліст Одеського, з 1981 – Київського театрів опери та балету. Володіє голосом широкого діапазону, приємного оксамитового тембру.

Партії: Грязной («Царева наречена» М. Римського-Корсакова), Онєгін, Єлецький, Мазепа, Роберт («Євгеній Онєгін, «Пікова дама», «Мазепа», «Іоланта» П.Чайковського), Шакловитий, Щелкалов («Хованщина», «Борис Годунов» М. Мусоргського), Жорж Жермон, Ріголетто, Амонасро, Ренато, ді Поза, Набукко («Травіата», «Ріголетто», «Аїда», «Бал-маскарад», «Дон Карлос», «Набукко» Дж. Верді), Ескаміліо («Кармен» Ж. Бізе), Дон Жуан в однойменній опері В.А. Моцарта, Альфіо («Сільська честь» П. Масканьї), Скарпіа («Тоска» Дж. Пуччіні). Гастролював у багатьох країнах світу. Учасник Міжнародних оперних фестивалів: у Вісбадені (1982, 1986), у Страсбурзі (1993), у Югославії «Сплетське лето» (1993), у Сантандері (1994), у Каїрі (1998). Має записи на радіо, телебаченні.

Шевченко Олена Григорівна

Доцент кафедри естрадного виконавства.

Яковлев Олександр Вікторович

Професор кафедри естрадного виконавства.

Дисципліни вільного вибору студентів напряму підготовки 025 "Музичне мистецтво" освітнього ступеню "Бакалавр"

(нкатисніть назву дисципліни, щоб завантажити анотацію)

Спеціалізація "Сольний спів"
 • Сольний спів
 • Вокальний ансамбль
 • Диригування
 • Охорона та гігієна голосу
 • Методика викладання сольного співу
 • Методика і практика роботи з вокальним ансамблем
 • Музичне мистецтво Західної Європи
 • Музиче мистецтво України
 • Історія та теорія вокального мистецтва
 • Історія та теорія естрадного мистецтва
 • Аналіз музичних творів
 • Творча майстерня вокаліста
 • Фортепіано
 • Ритміка, пластика
 • Танець

Спеціалізація "Музикознавство"

 • Музичне мистецтво Західної Європи та України
 • Музичне редагування
 • Технології організації мистецьких проектів
 • Світова культура
 • Історія та теорія музичного виконавства
 • Арт-журналістика
 • Музична фольклористика
 • Музичне редагування на радіо та ТБ
 • Музичний інструмент 
 • Паблік рілейшнз та реклама
 • Організація концертно-гастрольної діяльності
 • Аналіз музичних творів
 • Поліфонія
 • Музика ХХ-ХХІ ст.


Дисципліни вільного вибору студентів напряму підготовки 025 "Музичне мистецтво" освітнього ступеню "Магістр"

Спеціалізація "Сольний спів"


Спеціалізація "Музикознавство"

Національна академія
керівних кадрів культури
і мистецтв
Адреса: вул. Лаврська, 9, корп. 15,
м.Київ, 01015, Україна
Ви можете отримати інформацію щодо вступу в Академію за тел. (044) 288-80-81
Понеділок-п'ятниця 09:00-18:00
Корисна iнформацiя
Інститут практичної культурології та арт-менеджменту:
(044) 280-94-12
Інститут сучасного мистецтва:
(044) 280-91-84
Інститут дизайну та реклами:
(044) 280-27-02
Центр неперервної культурно-мистецької освіти:
(044) 280-34-04
Приймальна ректора:
(044) 280-22-82
Приймальна комісія:
(044) 288-80-81
Факс: (044) 280-92-09
Канцелярія:
(044) 280-92-09
Антикорупційний уповноважений:
(044) 280-02-57
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
ми в соцiальних мережах: