Сертифікатна програма призначена для студентів, аспірантів та викладачів закладів мистецької освіти, керівників закладів культури базової мережі, працівників установ та організацій культурно-мистецької сфери, а також усіх, хто цікавиться розбудовою культурного простору України.
Актуальність програми
Сучасний етап історичного розвитку України визначається інтенсивними соціально-ціннісними змінами, перетвореннями у політичній та економічній сферах людського буття.
Трансформаційні процеси в культурі України вимагають усвідомлення проблем невідповідності між традиційними стратегіями культуротворення та культурними реаліями сьогодення, вироблення принципово інших підходів до розробки і впровадження дієвих соціокультурних практик задля забезпечення і реалізації культурних, творчих потреб людини.
Сучасний менеджер культури потребує набуття відповідних фахових компетентностей, що дозволять орієнтувати діяльність закладів культури на отримання значного соціального ефекту та всебічно задовольняти культурно-мистецькі, дозвіллєві, рекреаційні потреби людини.
Сертифікатна програма допоможе набути знань, які дозволять досліджувати, планувати, створювати і трансформувати як культурну послугу так і культурний простір в його глобальному і локальному значенні.
Ключові переваги програми:
- науково-теоретичне й практичне осмислення сучасних соціокультурних процесів у їх глобальному, глокальному та локальному вимірах;
- використання міждисциплінарного підходу у вивченні та застосуванні досліджуваних трансформаційних явищ і феноменів;
- вивчення, обґрунтування і прогнозування впливу різних груп стейкхолдерів соціокультурної розбудови на суспільні перетворення;
- пошук шляхів вирішення сучасних соціокультурних проблем, викликаних трансформаційними процесами, і надання експертних висновків;
- формування кейсу проектів та консультаційної допомоги в процесах упровадження культурних трансформацій.
Результати програми
Учасники сертифікатної програми навчаться застосовувати наукову, аналітичну, статистичну інформацію у виробленні пропозицій щодо трансформаційних змін в культурі, будуть вміти об’єктивно оцінювати й аргументувати перспективи культурних трансформацій, презентувати й відстоювати власну думку щодо впровадження інноваційних змін у діяльність галузевих установ.
Набуті компетентності допоможуть фахівцям практикам на новому якісному рівні здійснювати менеджмент галузевих установ, створять конкурсні переваги на ринку праці, а науковцям відкриють нові сегменти наукового знання, орієнтованого на європейські культурологічні практики.
Автор і керівник сертифікатної програми – Копієвська Ольга Рафаілівна, к.п.н., професор, заслужений працівник освіти України, завідувач кафедри арт-менеджменту та івент-технологій Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв.
Сертифікатну програму та дистанційний курс створено на основі наукового дослідження автора курсу,а також за результатами програми ЄС Міжнародного грантового проекту Темпус 516935-TEMPUS-1-2011-1-FITEMPUS-SMGR