IV МІЖНАРОДНИЙ КОНГРЕС «ЕТНОДИЗАЙН: ПОШУКИ УКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО СТИЛЮ /ПОЛТАВА-ПЕТРИКІВКА/»

1
7
8
9

Згідно з планом проведення конференцій МОН України, у жовтні 2017 р. відбувся IV Міжнародний конгрес «Етнодизайн: пошуки українського національного стилю /Полтава – Петриківка/. Голова Оргкомітету конгресу – професор Євген Антонович, завідувач кафедри дизайну інтер’єру та візуально-інформаційного середовища, в.о. директора Інституту дизайну та реклами НАКККіМ, голова НМК з дизайну МОН України, член правління Спілки дизайнерів України (голова секції дизайн-освіти), голова Оргкомітету чотирьох Міжнародних конгресів з етнодизайну. На участь у Міжнародному конгресі було подано біля 600 заявок.

Урочисте відкриття та пленарне засідання Конгресу традиційно відбулося у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського. Учасники відвідали оновлену етномистецьку експозицію музею, а також виставку творчих робіт викладачів і студентів мистецьких вищів України, присвячену IV Міжнародному конгресу з етнодизайну. Зокрема, – творчі роботи переможців, відзначених Національною премією «Україна квітуча». Адже Всеукраїнський конкурс молодих дизайнерів «Україна квітуча», який щорічно проводить Інститут дизайну та реклами НАКККіМ, у 2018 році буде ювілейним і набуває за рішенням МОН України статусу Міжнародного конкурсу молодих дизайнерів.

У рамках Конгресу також відбулася ювілейна виставка, присвячена 80-річчю Решетилівського художнього професійного ліцею та Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І.П. Котляревського, присвячена світлій пам’яті Заслуженого майстра народної творчості України Кисіля Г.О., майстер-клас з етномузичного мистецтва завідувача кафедри музики, професора Левченка Г.С., художнього керівника Українського народного хору «Калина» Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.

У смт. Петриківка учасники Міжнародного конгресу познайомилися із розробленою професором Євгеном Антоновичем неперервною багаторівневою системою освоєння етнодизайну дітьми та молоддю (на прикладі петриківського декоративного розпису): Петриківський ясла-садок «Ромашка» – Петриківська дитяча художня школа імені Тетяни Пати – Петриківський будинок дитячої творчості – Петриківське професійно-технічне училище № 79, а далі – Дніпропетровський театрально-художній коледж – Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара (кафедра образотворчого мистецтва та дизайну).

Учасники Конгресу відвідали: Петриківський музей етнографії, побуту та народного декоративно-прикладного мистецтва; виставкову залу музею Федора Панка при Петриківському районному будинку культури; Центр народного мистецтва «Петриківка»; приватну садибу - музей Василя Соколенка; етносадибу - музей «Петриківські барви» (с. Гречане); Асоціацію майстрів народного мистецтва України: майстер-класи з петриківського розпису Заслужених майстрів народної творчості України.

У Дніпропетровському театрально-художньому коледжі відбулося благословення та освячення Української світлиці єпископом Дніпровським та Криворізьким владикою Симеоном. В урочистому відкритті світлиці брали участь предстоятелі різних конфесій. Дизайн інтер’єру Української світлиці розроблено випускницею Інституту дизайну та реклами НАКККіМ – Анною Зозулею (нині – викладачем коледжу) під керівництвом професора Євгена Антоновича.

Відбулися майстер-класи Заслуженого майстра народної творчості України, доцента ДНУ Тетяни Гарькавої та її учнів, а також презентація етнодизайнерської школи династії Королєвських, зокрема виставка творчих робіт студентів коледжу зі спеціалізованого рисунка й живопису та декоративної композиції за навчальними програмами розробленими під керівництвом професора Євгена Антоновича. Під час екскурсії по місту родина Королєвських презентувала проект «Етнодизайн: авторська соціальна реклама у міському середовищі».

Учасники Міжнародного конгресу відвідали: Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І. Яворницького; Дніпропетровський художній музей; Музей українського живопису, де ознайомилися з виставкою петриківського розпису, яка представляла творчий доробок народних майстрів у ЮНЕСКО; Культурно-діловий центр «Менора»: музей «Пам'ять єврейського народу і Голокост в Україні».

Учасники Конгресу побували на виставах Дніпропетровського академічного театру опери та балету, Дніпропетровського академічного обласного українського молодіжного театру, на концерті з нагоди IV Міжнародного конгресу в Дніпропетровській обласній філармонії, на Всеукраїнському театральному фестивалі «Феєрія Дніпра», святковому феєрверку на березі Дніпра з нагоди урочистого закриття IV Міжнародного конгресу з етнодизайну.

У роботі Міжнародного конгресу брали участь відомі науковці та художники - дизайнери Німеччини, Італії, Ізраїлю, Швейцарії, Японії, Польщі й Росії та інших зарубіжних країн, зокрема Аріельського університету (Ізраїль), Софійського університету (Японія), Університету прикладних наук (Клеве, Німеччина), Вищої педагогічної школи (Лодзь, Польща), Московського архітектурного інституту.

Відбулося підсумкове розширене засідання (за міжнародною участю) Науково-методичної комісії з дизайну МОН України під головуванням професора Євгена Антоновича, а також ухвалено резолюцію IV Міжнародного конгресу з етнодизайну та звернення до державних і громадських організацій.

Корисна iнформацiя
Канцелярія: